آزادی بیشتر از ۱۰۰ زندانی غیرعمد با صرف هزینه های ترحیم

آزادی بیشتر از ۱۰۰ زندانی غیرعمد با صرف هزینه های ترحیم آی وكیل: از دو سال قبل مردم استان های آذربایجان شرقی و اردبیل با صرف بخشی از مراسم ترحیم عزیزان از دست رفته خود زمینه آزادی بیشتر از ۱۰۳ نفر از زندانیان جرایم غیرعمد را فراهم نموده اند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، در سال های اخیر خیلی از خانواده های ایرانی و بخصوص خانواده های آذری زبان شهرهایی چون تبریز، اردبیل و همدان با اختصاص تمام یا بخشی از مراسم هفتم، چهلم یا سالگرد درگذشت اعضای درگذشته خود موجبات آزادی خیلی از سرپرستان خانواده های نیازمندی را فراهم نموده اند كه صرفا برحسب بدهی در بند حضور داشتند.
در این اقدام پسندیده طبق اظهار مسئولین نمایندگی ستادهای دیه آذربایجان شرقی و اردبیل تعداد ۷۵ خانواده برای احسان مطلوب عزیزان مرحوم خود به ستاد دیه مراجعه نموده و ضمن پشتیبانی از برخی هموطنان ناتوان مالی از بروز خیلی از معضلات فردی و اجتماعی در میان خانواده های این افراد پیشگیری كرده اند.
این روزها به مدد اهالی رسانه این سنت حسنه نه فقط در میان چند استان بلكه با تبلیغات انجام شده خوشبختانه به یك فرهنگ عمومی بدل شده است كه اخبار پراكنده ای از شهرهایی چون مشهد و لرستان گواه این امر است.
در ترویج این اقدام خیرخواهانه بدون شك همیاری هنرمندان و چهره های محبوب ورزشی یا سیاسی بیشترین تاثیر را خواهد داشت.
در این میان بعضی از خیرین خداجو هم نسبت به وقف یا تعیین بخشی از میراث خود به زندانیان جرایم غیرعمد اقدام نموده اند كه برای نمونه بر مبنای وصیت یك بانوی نیكوكار اردبیلی تمامی پس انداز شخصی شان به همت فرزندان صرف آزادی ۸ بدهكار غیربزهكار تحت حمایت ستاد دیه شد.
موضوعی كه كمك به زندانیان جرایم غیرعمد را از دیگر امور خیریه متمایز كرده این است كه ما با آزادی یك مسلمان، یا بهتر است بگوییم با رهایی یك انسان از بند، در حقیقت هویت او را به او بازگردانده و با این اقدام نه فقط گره ای از گره های وی را باز كرده ایم، بلكه سلامت اجتماعی و روانی خیل زیادی از عزیزان، فرزندان و همسران چشم انتظار آنها را تضمین كرده ایم.1397/09/05
20:28:07
5.0 / 5
3732
تگهای خبر: بدهكار , تبلیغات , زندان , سند
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری