معاون فرهنگی دانشگاه تهران تاكید كرد

مسئولان به جای فعالیت در فضای مجازی بین دانشجویان حاضر شوند

مسئولان به جای فعالیت در فضای مجازی بین دانشجویان حاضر شوند آی وكیل: معاون فرهنگی دانشگاه تهران با اشاره به حضور بسیار كمرنگ مسئولان كشوری شامل رؤسای قوه قضائیه و مقننه در دانشگاه و میان دانشجویان، اظهار داشت: مسئولان به جای فعالیت در فضای مجازی بهتر است در میان دانشجویان حاضر شوند و با تعامل مستقیم با آنها خیلی از سوءتفاهم های فعلی را رفع كنند.به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، دكتر مجید سرسنگی در نشست خبری امروز كه به مناسبت تشریح برنامه های دانشگاه تهران در ۱۶ آذر برگزار شد، این روز را یكی از مهمترین روزها در تقویم جمهوری اسلامی ایران توصیف كرد و اظهار داشت: به صورت كلی چند ویژگی، ۱۶ آذر را با روزهای دیگر سال متمایز می كند كه آغازین خاصیت هویت انقلابی، استعمارستیزی و ایستادگی در مقابل دشمنان از طرف دانشجویان و دانشگاهیان بود كه این خاصیت در سوژه ۱۶ آذر قابل درك است. سالی كه دانشجویان دانشگاه تهران با خون خود این حماسه را آفریدند، دقیقا زمانی بود كه خیلی از ما با انقلاب و رهبری آشنا نبودیم، اما روحیه استكبارستیزی و مقاومت در وجود آفرینندگان این روز وجود داشت و توانستند در مقابل ظلم و استبداد ایستادگی كنند و این پیام را به دانشگاه ها بدهند كه با ۱۶ آذر، نماد ایستادگی، استكبارستیزی و ایستاده مردن به جای نشسته زندگی كردن در میان دانشجویان وجود دارد.

وی در ادامه اشاره كرد: امسال كه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم، دانشجویان و تمام كسانی كه در جامعه دانشگاهی قرار دارند، یك دفعه دیگر می توانند ندای ظلم ستیزی و استكبارستیزی را به گوش مردم دنیا برسانند و این ذهنیت بیمارگونه بعضی از مسئولان دنیا را كه معتقدند دانشجویان از نظام و رهبر جدا شده اند، پاك كنند و دانشجویان نشان خواهند داد كه "پای دستاوردهای انقلاب و رهبری ایستاده اند".

معاون فرهنگی دانشگاه تهران بر لزوم شكل گیری وفاق ملی بین تمامی گروه های سیاسی كشور و مردم اصرار كرد و اظهار داشت: زمانی كه این وفاق شكل بگیرد، كسی توان شكست نظام را نخواهد داشت.

سرسنگی به برنامه های دانشگاه تهران به مناسبت ۱۶ آذر اشاره نمود و اظهار داشت: امسال مراسم روز دانشجوی این دانشگاه به سبب مقارن شدن آن روز در روز جمعه در یكشنبه هجدهم آذر ماه از طرف تشكل های دانشجویی برگزار خواهد شد؛ البته برنامه ریزی این مراسم شب گذشته توسط دبیران تشكل های مختلف انجام شد و برنامه های متنوعی در این روز خواهیم داشت.

وی با تاكید بر اینكه حضور رئیس جمهور در مراسم ۱۶ آذر امسال در دانشگاه تهران هنوز معین نمی باشد، اظهار داشت: تابحال پاسخی از طرف دفتر ایشان به درخواست دانشگاه تهران برای حضور در این دانشگاه داده نشده است و من تصور می كنم رئیس جمهور باردیگر در یكی از دانشگاه های شهرستان ها حضور پیدا می كند، اما باید منتظر اعلام دفتر ایشان شد.

معاون فرهنگی دانشگاه تهران بر لزوم حضور رؤسای قوا شامل قوه قضائیه و قوه مقننه به همراه سایر مسئولان نظیر وزراء، معاونین رئیس جمهور و... در دانشگاه ها به مناسبت روز دانشجو اصرار كرد و اظهار داشت: ما امسال پیگیر بودیم تا رئیس قوه قضائیه و مقننه در روز دانشجو در دانشگاه تهران حضور پیدا كنند كه متاسفانه پاسخی دریافت نشده است؛ اما دانشگاه تهران این آمادگی را دارد كه در صورت حضور این مسئولان زمینه های لازم را برای استقبال فراهم آورد.

سرسنگی اشاره كرد: ما توقع داریم كه مسئولان كشوری و نظام با حضور در دانشگاه و تعامل مستقیم با دانشجویان آنها را در جریان سیاست ها و برنامه های خود قرار دهند تا از این طریق خیلی از سوءتفاهم ها كمتر شود. متاسفانه ما عادت كرده ایم كه از راه فضای مجازی حرف بزنیم، اما بهتر است مسئولین به جای اینكه برای نوشتن پیام های مجازی وقت صرف كنند، در دانشگاه حضور پیدا كنند؛ چونكه هم اكنون حضور مسئولان در میان دانشجویان و دانشگاهیان بسیار كمتر است و پاسخی به دعوت تشكل های دانشجویی در این زمینه داده نمی گردد.
1397/09/07
18:08:07
5.0 / 5
173
تگهای خبر: جامعه , قوه مقننه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

خانواده

وکالت قانونی

بررسی وکیلها

تنظیم وکالت

توکیل

موکل

محکمه