ابتكار خبر داد؛

شناسایی دختران بازمانده از تحصیل در مرزها

شناسایی دختران بازمانده از تحصیل در مرزها به گزارش آی وكیل معاون رئیس جمهوری از همكاری با وزارت آموزش و پرورش برای شناسایی كودكان بازمانده از تحصیل در مرزها بخصوص دختران اطلاع داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، معصومه ابتكار در كنفرانس منطقه ای حقوق كودك با شعار عدالت برای كودكان و نوجوانان كه بامداد امروز برگزار شد، با اشاره به اینكه كودكان گاهی توسط نسل كنونی مورد سوء استفاده قرار می گیرند، اظهار داشت: آنان امكان دفاع از خود و بیان مشكلاتشان را ندارند ازاین رو ما باید صدای كودكان باشیم و از جایگاه آنها مسائل را ببینیم. معاون رئیس جمهوری با اشاره به بعضی از حقوق كودكان، اظهارداشت: حق دسترسی به آموزش، بهداشت، سلامت، محیط آرام به دور از خشونت و حق استفاده از محیط زیست، آب و غذای سالم از حقوق كودكان است و باید تلاش نماییم به دور از مصلحت جویی برای كودكان تلاش نماییم فضای بهتری برای آنها فراهم نماییم. وی افزود: رعایت حقوق كودكان و توجه به آینده آنان از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد چون آنان آینده سازان كشور هستند. وی با اشاره به برگزاری این كنفرانس به صورت منطقه ای به برخی مشكلات موجود كودكان در كشورهای مختلف همچون یمن هم اشاره نمود و اضافه كرد: مبحث مشكلات كودكان باید مورد توجه همه قرار گیرد، با اینكه حالا شرایط اسفناك كودكان یمنی برای همه قابل مشاهده می باشد به صورتی كه متاسفانه ۸5 هزار كودك یمنی بر مبنای آخرین آمار از سازمان ملل متحد جان خودشان را از دست داده اند.
وی توجه به مبحث اورژانس اجتماعی برای پشتیبانی از كودكان و نوجوانان هم اشاره نمود و تصریح كرد: در اورژانس اجتماعی هم توجه داریم تا حقوق كودكان و نوجوانان رعایت شود و توجه به مهارت های زندگی برای كودكان از دیگر برنامه های این معاونت با همكاری وزارت آموزش و پرورش است. همینطور با این وزارتخانه برای شناسایی كودكان بازمانده از تحصیل بخصوص دختران برنامه داریم. البته این برنامه بیشتر در مرزها به خاطر وجود مهاجران است. ابتكار افزود: یكی دیگر از برنامه هایی كه حالا با تصویب هیأت دولت می تواند زمینه اجرایی پیدا كند، حق درخواست تابعیت كودكان دارای مادران ایرانی و پدران خارجی است كه امیدواریم این مورد هم هر چه سریعتر اجرا شود تا كودكان بتوانند از تابعیت ایرانی هم برخوردار شوند.

1397/09/09
22:49:03
5.0 / 5
3278
تگهای خبر: حقوق , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

دادگستری
دادگستری
دادگستری
دادگستری
دادگستری
دادگستری
دادگستری