نوبخت: قوه قضائیه نظارت بیشتری در ناصرخسرو داشته باشد

نوبخت: قوه قضائیه نظارت بیشتری در ناصرخسرو داشته باشد به گزارش آی وكیل یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاكید بر ضرورت برخورد جدی با كسانی كه تاریخ مصرف داروها در ناصر خسرو را تغییر می دهند، به عرضه توضیحاتی از اعتبارات اختصاص داده شده به بیمه سلامت برای رفع مشكلات و پرداخت بدهی ها پرداخت.علی نوبخت در گفت وگو با ایسنا، در واكنش به اخطار انجمن داروسازان ایران نسبت به تغییر تاریخ مصرف داروها، در ناصر خسرو اظهار داشت: اگر چنین اتفاقی درست باشد كه بعضی از خدا نشناسان و خائنان به ملت با تغییر تاریخ مصرف دارو داروهای تاریخ گذشته را به مردم بدهند باید قوه قضاییه برخوردهای لازم را داشته باشد.

به گفته وی مسئولیت این كار بر عهده مقامات قضایی از بعد نظارتی و امنیتی است چون این افراد با جان انسان ها بازی می كنند بنابراین باید با آنها اشد مجازات شده و برخورد جدی با آنها صورت گیرد.

این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس همینطور درباره ی چگونگی رفع مشكلات حوزه بهداشت و درمان و بویژه پرداخت مطالبات شركت های دارویی و تجهیزات پزشكی اظهار داشت: به تازگی جلسه ای در محل سازمان برنامه و بودجه با وزیر بهداشت و رئیس سازمان بیمه و سلامت برگزار گردید تا به راهكاری برای پرداخت معوقات برسیم. قبلا ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار و به تازگی ۳.۷۵۰ میلیارد تومان اوراق به سازمان بیمه سلامت داده شد مقدار دیگری هم تا آخر سال اعتبار می دهیم تا بتوانیم مطالبات را پرداخت كرد.

وی اضافه كرد: ما پول به بیمه ها می دهیم تا آنها هم مشكلات معوقات تجهیزات پزشكی و دارویی را حل كنند. البته تامین اجتماعی هم باید راسا نسبت به پرداخت بدهی هایش عمل كند. ما سعی كردیم اعتباراتی به بیمه سلامت علاوه بر بودجه ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی اش بدهیم، فكرهای دیگری شده است كه ان شاءالله سازمان برنامه و بودجه عملیاتی می كند.

نوبخت در ادامه با تاكید بر ضرورت اجرایی شدن بند الف تبصره ۱۷ بودجه ۹۷ و مواد ۷۰ تا ۷۴ قانون برنامه ششم اظهار داشت: در شرایط فعلی اگر این مواد قانونی نظر به رعایت نظام ارجاع، استفاده از پزشك خانواده و الكترونیكی شدن پرونده سلامت صورت گیرد همین بودجه اختصاص داده شده به بخش بهداشت و درمان كفایت می كند بنابراین باید تمركز بیشتری بر مدیریت منابع داشت.
1397/09/11
14:36:31
5.0 / 5
175
تگهای خبر: بیمه , پرونده , سازمان , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده