در گزیده اخبار سیاسی ۱۱ آذر بخوانید؛

انتقاد از نحوه برخورد باكارگران، طرح ادعاهای موشكی و پاسخ ایران، سفارش یك موتلفه ای به ارزش گراها

انتقاد از نحوه برخورد باكارگران، طرح ادعاهای موشكی و پاسخ ایران، سفارش یك موتلفه ای به ارزش گراها آی وكیل: سفارش بادامچیان به ارزش گراها جهت استفاده از فضای مجازی، استیضاح یا ماهی گرفتن از آب گل آلود، انتقاد عارف از نوع برخوردهای امنیتی و قضایی با كارگران، واكنشها به آزمایش موشكی ایران، تاكید پوتین بر ضرورت در نظر گرفتن موضع تهران و دمشق در حل مسئله سوریه، برگزاری دادگاه قاسم شعله سعدی و آرش كیخسروی و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز یك شنبه، یازدهم آذر ماه ۱۳۹۷ است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، سردار محمدرضا یزدی فرماندهی سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با حضور در صحن علنی شورای شهر تهران كه به مناسبت هفته بسیج انجام شد، اعلام نمود كه بسیج در اردوگاه هیچ حزب سیاسی نیست و فقط در اردوگاه رهبری برای خدمت به مردم حضور دارند.
اسدالله بادامچیان، نایب رئیس شورای مركزی حزب موتلفه اسلامی و همچون شخصیت های سیاسی اصولگرایی كه اخیرا فعالیت خودرا در توییتر آغاز نموده در پیامی با سفارش به ارزش گراها جهت استفاده از فضای مجازی، اظهار داشت: فضای مجازی یك فرصت برای همه ارزشگراهاست. آنها می توانند از راه شبكه مجازی حرف خودرا منتشر كنند و ابتذال غرب و دروغ سازی ها را آشكار نمایند. فضای مجازی، فرصت بسیار خوبی است برای پاسخگویی به شایعات، ابهامات و روشنگری در گسترش اطلاعات ملت.
همچنین رییس فراكسیون امید مجلس شورای اسلامی در دیدار با اعضای هیات مدیره كانون كارگران بازنشسته تهران، با انتقاد از برخوردهای امنیتی و قضایی با كارگران بر لزوم حل ریشه ای مشكلات كارگران اصرار كرد و اظهار داشت: در شرایط سخت و دشوار فعلی كشور بیشترین فشار اقتصادی متوجه قشر كارگر است و باید به مطالبات آنان بصورت جدی رسیدگی شود. برخوردهای گاهی امنیتی و قضایی با مطالبات كارگرانی كه در چارچوب قانون پیگیر حق و حقوق خودشان هستند با ذات انقلاب اسلامی همخوانی ندارد و اینگونه برخوردها پاك كردن صورت مساله است.


علی هادیان، كارشناس مسائل سیاسی در یادداشتی با عنوان «دیپلماسی ظریف و نیاز به اجماع ملی» نوشت: خیلی از تحلیگران وابسته به جریان اصولگرا و حتی رسانه های منتقد ظریف، با استناد به آرایی كه ظریف در مجلس نهم و دهم در هنگام رای اعتماد كسب كرده، تلاش ۲۴ نماینده جبهه پایداری را برای استیضاح ظریف، تلاشی عبث تلقی كرده و هزینه های آنرا برای جریان سیاسی مخالف دولت بیشتر از فایده های آن برآورد می كنند.

استیضاح یا ماهی گرفتن از آب گل آلود
در همین راستا محمد جواد ظریف در حالی در كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی برای پاسخگویی به سوالات نمایندگان استیضاح كننده اش حضور پیدا می كند كه خیلی از صاحب نظران عرصه سیاست شامل اصولگرا و اصلاح طلب این استیضاح را بازی از پیش شكست خورده عنوان كرده اند.


در حالی كه خبر آزمایش موشكی جدید در ایران از طرف هیچ مقام نظامی یا دفاعی در كشورمان اعلام یا تایید نشده است، مایك پمپئو، وزیر امورخارجه آمریكا در ادامه تازه ترین اظهارات خصمانه خود مقابل ایران در پیامی توییتری آزمایش موشكی ایران را محكوم و آنرا مغایر قطعنامه ۲۲۳۱ عنوان كرده است.
جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریكا باز در پیامی توییتری آزمایش موشكی ایران را رفتاری تحریك آمیز و غیر قابل تحمل خواند.
همچنین وزیر امورخارجه انگلیس در واكنش به آزمایش موشكی كه ادعا میگردد ایران اخیرا انجام داده است، اظهار داشت كه این اقدامی تحریك برانگیز و مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است.
در واكنش به این ادعاها بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برنامه موشكی ایران ماهیت دفاعی دارد و برمبنای نیازهای كشور طراحی میگردد. وی اشاره كرد: هیچ قطعنامه ای در شورای امنیت برنامه موشكی و یا آزمایش های موشكی ایران را ممنوع نكرده است.
در همین رابطه مارك فیتز پاتریك، مدیر اجرایی اندیشكده بین المللی مطالعات راهبردی در پیامی توییتری اظهار داشت كه آزمایش های موشكی ایران نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت به شمار نمی رود.


ولادیمیر پوتینرئیس جمهور روسیه درانتها نشست گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس پایتخت آرژانتین در جمع خبرنگاران درباره سوریه اظهار داشت كه در فرآیند حل و فصل بحران سوریه باید موضع تهران و دمشق در نظر گرفته شود. پوتین همین طور به نقش تركیه در این روند اشاره نمود و اظهار داشت كه رجب طیب اردوغان (رئیس جمهور تركیه) باز از هر فرصتی برای گفت وگو درباره حل بحران سوریه استفاده می نماید.


رئیس اداره امور عربستان در وزارت امور خارجه در نشست« علمی -تخصصی چشم انداز روابط ایران و عربستان» اشاره كرد: ایران تهدیدی برای عربستان نیست و منافع ایران ایجاب نمی كند كه عربستان گرفتار بی ثباتی شود. حسن درویش وند اضافه كرد: ایران و عربستان دو قدرت مهم منطقه هستند و این دو قدرت نمی توانند نسبت به یكدیگر بی تفاوت باشند.
در همین نشست سفیر پیشین ایران در عربستان باز با اشاره به اینكه روابط ایران و عربستان در وضعیت تخاصم است، تصریح كرد: تهران و ریاض باید مذاكرات صریح، روشن و سختی را آغاز كنند تا به یك جمع یندی مناسب برای تامین منافع دست پیدا كنند.
همچنین شرید الشولی، عضو مجلس علمای فلسطین با بیان این كه محور مقاومت خطر اساسی برای رژیم صهیونیستی است، اشاره كرد: ایران خطری برای ملت های عربی و اسلامی محسوب نمی گردد .


ابوذر نصراللهی از برگزاری جلسه محاكمه قاسم شعله سعدی و آرش كیخسروی دیگر وكیل بازداشت شده در تابستان امسال آگاهی داد. وی ادامه داد: رای دادگاه طی روزهای آینده به ما ابلاغ خواهد گردید و هنوز هم وثیقه ایشان مورد پذیرش قرار نگرفته است.
عبدالصمد خرمشاهی از تعیین وقت رسیدگی به پرونده قتل یك وكیل دادگستری در لنگرود، اظهار نمود: به این پرونده روز ۱۹ دی ماه در شعبه سوم دادگاه كیفری یك شهرستان رشت رسیدگی میگردد.
در دومین كارگاه آموزشی نظام عدالت برای اطفال، مدیركل تدوین لوایح و مقررات معاونت حقوقی قوه قضاییه با اشاره به اینكه مشاوران موجبات بازگشت كودكان بزهكار به آغوش جامعه را فراهم می كنند توضیح داد: مشاوران با ارائه شناخت از وضعیت روانی كودك در موقعیتی كه سبب ارتكاب جرم شده، به دادگاه كمك می كنند كه آغوش مجددی برای آنها در محیط خانواده و جامعه احداث شود.

* مهمترین اخبار، مصوبات و دستور كارهای امروز (یكشنبه) یازدهم آذر ۱۳۹۷ مجلس شورای اسلامی را باز می توانید اینجا دنبال كنید.
1397/09/11
18:29:57
5.0 / 5
108
تگهای خبر: بازداشت , پرونده , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها