یك وكیل دادگستری خبر داد

صدور حكم ۱۰ سال حبس برای دو نفر در ارتباط با حوادث دی ماه ۹۶

صدور حكم ۱۰ سال حبس برای دو نفر در ارتباط با حوادث دی ماه ۹۶ به گزارش آی وكیل یك وكیل دادگستری می گوید شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراك برای موكلش و چند متهم دیگردر ارتباط با حوادث ی ماه ۹۶ حكم حبس صادر كرده است.


پیام درفشان در گفت وگو با ایسنا، در مورد حكم صادره در ارتباط با پرونده موكلش محمد نجفی –كه وكیل دادگستری است- و چند متهم دیگر كه در ارتباط با حوادث دی ماه ۹۶ تشكیل شده است، اظهار نمود: شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراك موكلم را از عنوان اتهامی عضویت در دسته جات تبرئه، اما در ارتباط با عنوان اتهامی فعالیت تبلیغی به نفع گروه ها و سازمان های مخالف نظام به یك سال حبس، بابت توهین به رهبری به دو سال حبس و به افترا همكاری با دول متخاصم با استفاده از انتقال اخبار و اطلاعات به وسیله مصاحبه، به ۱۰ سال حبس محكوم كرده است.

وی اضافه كرد: طبق ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی در صورت قطعیت یافتن این حكم، مجازات اشد یعنی ۱۰ سال حبس قابلیت اجرا دارد.

وكیل مدافع محمد نجفی تصریح كرد: متهم ردیف دوم این پرونده هم مانند نجفی، به ۱۰ سال حبس محكوم شده است.

درفشان با اشاره به تبرئه متهم ردیف سوم این پرونده همینطور اظهار داشت: دو متهم دیگر این پرونده به افترا توهین به رهبری هر كدام به دو سال حبس محكوم شدند كه دادگاه حبس آنها را به مدت پنج سال تعلیق كرده است.

وكیل مدافع نجفی اضافه كرد: حكم صادره از شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی اراك غیرقطعی بوده و مطابق مهلت مقرر در قانون، به این حكم اعتراض كرده و درخواست تجدید نظر عرضه خواهیم كرد.

درفشان توضیح داد: محمد نجفی كه در این پرونده محكوم شده، وكیل مدافع سه متهم این پرونده بوده است.

وی در مورد افترا محمد نجفی در خصوص همكاری با دول متخاصم با استفاده از انتقال اخبار و اطلاعات به وسیله مصاحبه به پاسخ اداره كل حقوقی بین المللی وزارت امور خارجه كشور به استعلام اداره كل امور بین الملل قوه قضاییه اشاره نمود و اظهار داشت: "طبق این استعلام، جز رژیم غاصب صهیونیستی كه واجد وصف دولت نمی باشد و دولت شناخته نشده است هیچ دولتی با جمهوری اسلامی ایران در حالت تخاصم قرار ندارد".


1397/09/20
13:40:53
5.0 / 5
109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری