در دو سال اخیر و با سازش انجام شد

رهایی ۲۵ محكوم به قصاص از اعدام در كرمان

رهایی ۲۵ محكوم به قصاص از اعدام در كرمان به گزارش آی وكیل رییس كل دادگستری استان كرمان اظهار داشت: طی دوسال گذشته با تولید صلح و سازش ۲۵محكوم به قصاص، از اعدام رهایی یافته اند كه این نشان دهنده روحیه بالای گذشت در میان مردم دیار كریمان است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، "یداالله موحد" در جمع خبرنگاران با بیان این خبر اظهار نمود: در دو سال قبل با همكاری دادگستری استان و ادره كل زندان های استان توانسته ایم بیشتر از هزار و ۶۰۰ جلسه با هدف تولید صلح و سازش و با حضور شاكی و متشاكی برگزار نمائیم.
رییس كل دادگستری استان كرمان با بین اینكه خروجی این جلسات منتهی به آزادی ۹۸۴ زندانی در دو سال قبل شده است كه در این بین نقش خیرین، ستاد دیه و انجمن حمایت زندانیان برجسته است خاطرنشان كرد: همینطور در این جلسات با مذاكره با طرفین دعوا برای ۹۱۳زندانی تخفیف مجازات(جریمه و حبس) گرفته شده است.
وی افزود: بایستی بین عدالت قضایی و عدالت سازشی یك تعامل مثبت و سازنده برقرار كرد و از توان و ظرفیت های نهادهای مردمی برای حل و فصل اختلافات نهایت استفاده گردد.
موحد بیان كرد: در مقطع كنونی كشور درگیر تراكم غیرقابل تصور از پرونده ها و اختلافات و مراجعات به دستگاه قضایی است و هر چه دستگاه قضایی توسعه و گسترش پیدا كند نمی تواند پاسخگوی مطلوب این حجم سنگین مراجعات باشد و نسخه شفابخش این قضیه اتكا به فرهنگ، تعالیم دین مبین اسلام در امر صلح و سازش می باشد كه می تواند خیلی از مسائل را حل كند.
رییس كل دادگستری استان كرمان اضافه كرد: دستگاه قضایی بعنوان یكی از اركان این نظام در برگزاری عدل الهی و گسترش عدالت علوی در جامعه نقش بسزایی به عهده دارد و نهادهای مردمی از قبیل شورای حل اختلاف كه خود برخاسته از بطن جامعه است. در این عرصه با سرلوحه قراردادن دستور قرآنی در آیه شریفه " انما المومنون اخوه فاصلحواب ین اخویكم " در خصوص اصلاح ذات البین و حل اختلاف مومنین جامعه اسلامی در جهت احقاق حقوق مردم و پیشگیری از گسترش اختلافات، كینه توزی و فراهم نشدن زمینه های ظلم و ستم وظیفه سنگینی برعهده دارند.
موحد در انتها تصریح كرد: آمار بالای صلح و سازش در استان كرمان نشان دهنده تلاش مسئولان، خیرین و عطوفت و بخشندگی مردم دیار كریمان است.
1397/09/24
18:47:18
5.0 / 5
3683
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری