در گزیده اخبار سیاسی پنجم دی بخوانید؛

تداوم گفت وگوی ایران و طالبان، پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان، تاكید بر بهبود معیشت مردم

تداوم گفت وگوی ایران و طالبان، پیگیری حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان، تاكید بر بهبود معیشت مردم آی وكیل: آخرین اخبار از پیگیری ها درمورد حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان، برگزاری رزمایش مشترك نیروی دریایی ایران و روسیه در آینده ای نزدیك، مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیكر آیت الله هاشمی شاهرودی، لزوم حذف یارانه دهك های بالا و افزودن آن به دهك های پایین، كوشش برای تصویب طرح مقابله با كودك همسری در صحن مجلس، توضیح دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره یك ناهماهنگی و... همچون گزیده اخبار سیاسی ایسنا در روز چهارشنبه، پنجم دی ماه ۱۳۹۷ است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، امیر دریادار خانزادی در دیدار معاون رییس ستادكل نیروهای مسلح روسیه از برگزاری رزمایش مشترك نیروی دریایی ایران و روسیه خبر داد و اظهار داشت: همكاری نیروهای دریایی ایران و روسیه در آینده توسعه بیشتری می یابد.


مراسم تشییع و اقامه نماز بر پیكر آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی، پگاه امروز در مصلای امام خمینی تهران با حضور رهبر انقلاب اسلامی و رؤسای سه قوه، مسئولان و قشرهای مختلف مردم برگزار شد، و حضرت آیت الله خامنه ای بر پیكر رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام، نماز اقامه كردند و رحمت و مغفرت الهی را برای آن مرحوم از خداوند مسألت كردند.
همین طور دفتر مقام معظم رهبری در اطلاعیه ای اعلام نمود مراسمبزرگداشت آیت الله هاشمی شاهرودی از جانب رهبر معظم انقلاب اسلامی، چهارشنبه شب (۵ دی) پس از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم قم و پنج شنبه ۶ دی ۱۳۹۷ از ساعت ۱۰ تا ۱۱: ۳۰ پگاه در حسینیه حضرت امام خمینی(ره) با حضور حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار می شود.آخرین اخبار از پیگیری ها درمورد حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان
رئیس قوه قضاییه با صدور پیامی درگذشت برخی از دانشجویان را به خانواده آنان و ملت شریف ایران تسلیت گفت و اشاره كرد: دادستان كل كشور نظارت لازم را در رسیدگی سریع به حادثه اتوبوس به عمل آورد.
دادستان تهران هم از آغاز تحقیقات از مسئولان دانشگاه علوم تحقیقات در ارتباط با واژگونی اتوبوس آگاهی داد و اظهار داشت: از ۲ متهم كه شب گذشته بازداشت شدند باز تحقیقات مفصلی صورت گرفته است.
سخنگوی كمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه مجلس حادثه تاثر برانگیز روز گذشته دانشگاه علوم تحقیقات را پیگیری می كند، از كوشش برای تهیه طرحی جهت پاسخگو كردن دانشگاه آزاد و قرار دادن آن بعنوان زیر مجموعه وزارت علوم اصرار كرد.
همین طور میرحمایت میرزاده از بررسی گزارش هیات اعزامی كمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به محل حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان دانشگاه علوم تحقیقات در جلسه روز یكشنبه كمیسیون آموزش آگاهی داد.
به دنبال این اتفاق، محمدرضا عارف رییس فراكسیون امید به همراه فاطمه سعیدی سخنگوی فراكسیون امید و عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات و محسن علیجانی عضو دیگر فراكسیون امید و عضو كمیسیون بهداشت و درمان پگاه امروز در بیمارستان امام خمینی (ره) حضور یافته و در جریان روند درمان دانشجویان حادثه دیده دانشگاه آزاد قرار گرفتند.
مدیر كل پزشكی قانونی تهران هم درباره سوژه سكته راننده در حادثه واژگونی اتوبوس دانشجویان در دانشگاه علوم تحقیقات تهران، اظهار داشت: سكته راننده اتوبوس هنوز مشخص نشده است و بررسی كارشناسی انجام گرفته و كارهای تخصصی توسط پزشكی قانونی انجام گرفت و نمونه های لازم برای بخش پاتولوژی ستاندن شد و باید نتیجه آزمایش بیاید و پس از جواب پاتولوژی می توان اظهارنظر قطعی كرد.
به نقل از اداره كل پزشكی قانونی استان تهران، درپی این حادثه، اجساد ۱۰ نفر از جانباختگان به مركز تشخیصی و آزمایشگاهی استان تهران (كهریزك) انتقال داده شد كه امروز تا ظهر كلیه فوتی ها (۱۰نفر) سپس بررسی های تخصصی پزشكی قانونی و احراز هویت با دستور مرجع قضایی تحویل بستگان شد.

***


دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت درباره ناهماهنگی بوجود آمده در ورود خبرنگاران حوزه دولت به جلسه امروز هیات دولت توضیحاتی ارائه و اضافه كرد: از بابت مشكل پیش آمده از كلیه خبرنگاران محترم دلجویی می نماییم اما انتظار داریم خبرنگاران عزیز و محترم حوزه دولت كه همواره با نهایت صبوری و همراهی و همدلی، اخبار دولت را پوشش داده اند، به صرف رفتار نامناسب یك فرد، به توقف وظیفه حرفه ای و چرخه اطلاع رسانی رضایت نمی دادند.
رئیس جمهور در جلسه هیأت دولت احداث استواری و اصلاح ساختارهای اقتصادی را مورد تاكید قرار داد و اظهار داشت: باید در اقتصاد اقداماتی را انجام داده و راهی را در پیش بگیریم كه با زلزله تحریم، فشار و توطئه دشمنان، ساختمان و ساختار آن لطمه نبیند و این كار با همكاری و هماهنگی همه قوا و مشاركت مردم شدنی است. روحانی با بیان اینكه لایحه بودجه در هدف اول بهبود معیشت و زندگی مردم را مورد توجه جدی قرار داده است، گفت: باید تلاش نماییم كه رنج مردم در فشار تحریم كاسته شود.


یك عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان این ادعا كه «۱۰ درصد جامعه ماهیانه ۱۹۳ هزار تومان یارانه پنهان دریافت می كنند» بر ضرورت حذف یارانه دهك های بالا و افزودن آن به یارانه دهك های پایین تاكید كرد.
همین طور یك عضو كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی با اشاره به مخالفت این كمیسیون با طرح مقابله با كودك همسری گفت: ما تلاش می نماییم در صحن مجلس شورای اسلامی نظر نمایندگان را برای تصویب این طرح جلب نماییم و در غیر این صورت طرحی را با محتوای مشابه در دستور كار قرار می دهیم.


یك عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه حدود ۱۰ نفر از استیضاح كنندگان وزیر جهاد كشاورزی امضای استیضاح خودرا پس گرفتند، اظهار داشت كه جلسه استیضاح حجتی یكشنبه آینده برگزار می گردد. علی اصغر یوسف نژاد اظهار نمود: هم اكنون از ۴۷ متقاضی استیضاح وزیر جهاد كشاورزی، ۱۰ نفر امضای خودرا پس گرفتند و ۳۷ نفر بر استیضاح باقی هستند. وی ادامه داد: با عنایت به اعلام وصول استیضاح، حتی اگر یك نفر متقاضی استیضاح وزیر جهاد كشاورزی باشد، جلسه استیضاح برگزار می شود.


دریابان علی شمخانی، دبیرشورای عالی امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران كه در صدر هیئتی از مقامات عالی سیاسی، نظامی و امنیتی به كابل سفر كرده است با حمدالله محب همتای افغانستانی خود دیدار و پیرامون مسایل دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفت وگو كرد. دریابان شمخانی در این دیدار ضرورت فعال تر شدن سازو كارهای مشورتی میان نهادهای امنیت ملی دو كشور برای تحقق اهداف و توافقات فی درخلال را مورد تاكید قرار داد. ئی وی با اشاره به گفت وگوهای جاری میان جمهوری اسلامی ایران با گروه طالبان به منظور كمك به رفع مشكلات امنیتی موجود در افغانستان خاطر نشان ساخت: مجموعه ارتباطات و گفت وگوهای انجام شده با گروه طالبان با اطلاع دولت افغانستان بوده و این روند همچنان ادامه خواهد یافت.
همین طور یك كارشناس مسائل شبه قاره با بیان این كه اقدام آمریكا برای خروج نیروهایش از افغانستان چراغ سبزی به طالبان است كه تا حدودی شرط طالبان را محقق كند، اظهار نمود: باید دید آیا طالبان در این شرایط آمادگی دارد با دولت افغانستان مذاكره كند؟
معاون وزیر امور خارجه باز در تشریح سیاست آمریكا در منطقه با اشاره به اینكه دیگر قدرت، ثروت و فكر در انحصار غرب، آمریكا و اروپا نیست و وارد مرحله پسا غربی شده ایم، اظهار داشت: آمریكا دیگر دست برتر منطقه نیست و در منطقه خاورمیانه افول كرده است.


رسول كوهپایه زاده با طرح درخواست مصالحه مالباختگان و متهم پرونده سكه ثامن در دادسرا اظهار داشت: ما می خواهیم مالباختگان هر چه زودتر به وجوه خود برسند و اگر پول آنها برگردانده شود رضایت می دهیم.
1397/10/06
14:53:37
5.0 / 5
170
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی