دادستان كل كشور:

دشمن می خواهد از كوچكترین حوادث بهره برداری كند، حقوق صدمه دیدگان علوم تحقیقات استیفا می گردد

دشمن می خواهد از كوچكترین حوادث بهره برداری كند، حقوق صدمه دیدگان علوم تحقیقات استیفا می گردد به گزارش آی وكیل دادستان كل كشور با اشاره به حادثه دانشگاه علوم و تحقیقات تهران اظهار داشت: دشمن بدنبال این است كه از این حوادث بهره برداری كند ضد كشور و نظام سواستفاده كند كه جریانات سیاسی نباید اجازه این كار را بدهند.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در نشستی با رییس و مسئولان دانشگاه آزاد كه پیرامون حادثه واژگونی اتوبوس دانشگاه علوم تحقیقات رخ داد، ضمن اظهار تاسف وقوع این حادثه، اظهار نمود: تلاش همگان این است كه این حادثه از ابعاد مختلف بررسی و منتهی به تصمیماتی شود. لازم است با بررسی دقیق و در قالب مقررات، اگر كسی یا كسانی در وقوع این حادثه قصور داشتند میزان تقصیرشان بررسی شود و متناسب با آنها برخورد شود. همینطور این حادثه عبرتی باشد برای این كه از تكرار آن جلوگیری شود.
وی اضافه كرد: از دست دادن انسانهایی كه ذخایر و منابع پرارزش كشورند مهم می باشد البته همه انسانها برای ما محترم اند خصوصا جوانانی كه در مراكز علمی تلاش می كنند و امید اینده كشورند بنابراین برای حفظ این سرمایه ها باید كوشش كرد.
دادستان كل كشورتصریح كرد: این مورد باید بررسی شود و مدیران و مسولان بگونه ای برنامه ریزی كنند اگر احیانا قصور یا تقصیرهایی در سنوات گذشته انجام شده و احیانا كارهایی كه باید انجام می شد كه تاكنون انجام نشده فرصتی است كه باید مسولان انرا دنبال كنند.
وی اضافه كرد: یكی از معاونینم نقل می كرد كه در یكی از استان ها كه من رفتم دانشگاهی هست كه شرایطش خوب نیست بنابراین مسولین باید تلاش كنند كه هم نقصها اینجا را رفع كنند و اگر موارد مشابهی هم در كشور هست آنها را هم برطرف كنند.
دادستان كل كشور اظهار داشت: عده ای كه در این حادثه صدمه دیدند بطور قطع حقوقی دارند كه باید حتما باید مورد توجه قرارگیرد و دستگاه قضایی این آمادگی را دارد كه حقوق صدمه دیدگان هم جان باختگان و هم مصدومین لحاظ و استیفا خواهد شد. اگر كسی قصوری داشته باشد با او برخورد می گردد.
وی اضافه كرد: در دیداری كه از محل حادثه داشتم به نظرم رسید كه برخی مطالبات دانشجویان به حق است و حتما دستگاه قضایی ابعاد قضیه را بررسی می كند و دانشگاه و نیروی انتظامی و قوه قضاییه این مورد را پیگیری می كنند. در بازدیدم از محل حادثه نشانه هایی دیدم و بنظرم عده ای بدنبال این هستند كه پلی برای خود درست كنند كه به اهداف خودشان برسند.
منتظری اظهار داشت: ما شاهدیم كه كوچكترین حادثه ای كه در كشور رخ می دهد كه دشمن می خواهد به نفع خود بهره برداری كند. سریع موج سواری می كند و از تجمع چند نفری جعلیات درست می كنند و متوسل به فیلم های گذشته می شوند و گاهی هم از روی رسوایی شان تكذیب می كنند؛ بنابراین تاكید می كنم كه مسولین امر و دانشجویان می دانند كه دشمن بدنبال این است كه از این حوادث بهره برداری كند و دشمن مانند مگس می چرخد تا چیزی را ببیند وروی آن جمع شود و ضد كشور و نظام سواستفاده كند. جریانات سیاسی اجازه این كار را ندهند.
وی خاطرنشان كرد: جریانات سیاسی و كسانی كه نقد دارند در محیط سالم و در فضایی كه دشمن نتواند سواستفاده كند انرا بیان كنند. من آن روز می دیدم و تعدادشان اندك بود اما از نحوه برخوردها و مطالب كه مطرح می شد دنبال این هستند كه بهانه ای را برای دشمن فراهم نمایند.
منتظری اظهار داشت: جریانات سیاسی اجازه این كار را ندهند. اضافه كرد: بعد دیدم جوانی صحبتی كرده بود و اعتراض می كرد كه برخی رسانه ها حرفشان را تقطیع كردند بنابراین رسانه ها دقت لازم را داشته باشند.
وی درباره اینكه آیا میزان تقصیر در این پرونده مشخص شده است؟ اظهار داشت: این مورد را الان نمی گردد گفت. پلیس و پزشكی قانونی اعلام نظر كرده و امكان دارد در دادگاه به آن ایراد گرفته شود و باردیگر برگردد و كارشناسی ها صورت گیرد.
دادستان كل كشور اضافه كرد: زمانی كه دادگاه به نتیجه نهایی رسید می گردد آنرا اعلام نمود كه چه دستگاهی و چه كسی چقدر مقصر بوده است. الان آنچه كه كارشناسان می گویند و پلیس به آن رسیده نظر نهایی نیست و من به دادستان تهران گفتم و تلاش می نماییم كه ان شاءالله در نخستین فرصتی كه قانون اجازه دهد پرونده منتهی به نتیجه نهایی شود.1397/10/12
18:41:32
5.0 / 5
146
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی