مدیر ستاد دیه تهران خبر داد

آزادی یك استاد دانشگاه ۷۴ ساله كه ۲ سال به خاطر مهریه در زندان بود

آزادی یك استاد دانشگاه ۷۴ ساله كه ۲ سال به خاطر مهریه در زندان بود آی وكیل: مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران اظهار داشت: مردی كه در دوران سالمندی به سبب شكایت همسرش در خصوص پرداخت مهریه در زندان به سر می برد پس از دو سال با كمك نمایندگی ستاد دیه استان تهران آزاد شد.


به گزارش آی وكیل به نقل از روابط عمومی نمایندگی ستاد دیه استان تهران، منوچهر رحمانی با بیان این خبر اظهار داشت: اكبر به سبب شكایت همسرش در خصوص پرداخت مهریه در سن كهولت زندانی شده و از بهمن ماه سال ۹۵ در حبس به سر می برد.
مدیر نمایندگی ستاد دیه استان تهران افزود: همسر این مرد ۷۴ ساله كه فردی تحصیلكرده و استاد دانشگاه بود، در سال ۹۴ به سبب اختلاف طلاق گرفته، مهریه صد سكه ای خود و اجرت المثل سالهای زندگیش را درخواست نمود.
وی ادامه داد: اكبر به خاطر این شكایت از سال ۹۵ زندانی بود و مذاكرات گوناگون برای حل این مشكل از طرف كارشناسان ستاد دیه استان بالاخره سبب شد شاكی به دریافت ۱۵ میلیون تومان رضایت دهد.
رحمانی همین طور اظهار داشت: پرونده این شكایت و استاد دانشگاه ۷۴ ساله با پرداخت ۱۵ میلیون تومان به همسر سابقش بسته شد ولی این مساله از آن حكایت می كند باوجود تدابیر مناسب قوه قضائیه و كاهش تدریجی تعداد زندانیان محكوم به پرداخت مهریه در ماههای اخیر كه قیمت سكه روند صعودی داشت، شكایت ها منحصر به زوج های جوان نیست و گاه بین سالمندان باز اتفاق می افتد.
بر طبق این گزارش، اكبر طی دو پارسال تقاضای اعسار از پرداخت صد سكه به صورت یك جا را ننموده و توان سپردن سند و اعزام به مرخصی را هم نداشت و ستاد دیه استان تهران جلسات و تماسهای تلفنی متعددی داشت تا در نهایت همسر سابق اكبر به دریافت پانزده میلیون تومان رضایت داد.1397/10/13
13:38:14
5.0 / 5
160
تگهای خبر: پرونده , زندان , سند , شكایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده