نوروزی: نحوه مجازات رانندگانی كه در زمان وقوع جرم مست بوده اند، تغییر می كند

نوروزی: نحوه مجازات رانندگانی كه در زمان وقوع جرم مست بوده اند، تغییر می كند آی وكیل: سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از تغییر نحوه تعیین محكومیت برای رانندگانی كه در زمان وقوع جرم مست بوده اند، در بررسی های جلسه امروز این كمیسیون آگاهی داد.


حسن نوروزی درگفت وگو با ایسنا، درباره جلسه امروز كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این نشست طرح كاهش آمار زندانیان با حضور معاونت پارلمانی وزارت دادگستری، معاون حقوقی قوه قضاییه، نمایندگان مركز تحقیقات اسلامی قم، نماینده حقوقی وزارت اطلاعات، نماینده مركز پژوهش های مجلس و معاون حقوقی سازمان زندان های كشور مورد بحث بررسی قرار گرفت و تا ماده ۱۷ این طرح به تصویب رسید.
وی ادامه داد: سوژه دستبند الكترونیكی و سوژه حبس در خارج از زندان به سبب نبود آمادگی و عدم وجود الزامات به تصویب نرسید. درباب اصلاح ماده ۱۱ این قانون دادگاه ها مكلف هستند از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون در مورد جرایم غیرعمد درجه هفت، هشت و كلیه جرایم غیرعمدی به جز جرم سوژه ماده ۷۱۸ قانون مجازات اسلامی راننده یا متصدی وسایل موتوری كه در زمان وقوع جرم مست بوده اند به جای مجازات حبس به جایگزین مجازات حبس، محكوم كنند. در تبصره این ماده بیان شده كه صدور حكم مجازات جایگزین حبس نسبت به جرایم غیرعمدی برای دادگاه الزامی نیست.
نوروزی افزود: در اصلاح ماده ۱۲ این طرح تاكید بیان می شود در جرایمی كه جزای آنها صرفا شلاق تعزیری، جزای نقدی، شلاق تعزیری همراه با جزای نقدی و باز در جرایمی كه جزای آنها حداكثر یكسال حبس است اگر متهم به وسیله قرار تامین آزاد نشده باشد، بلافاصله كیفرخواست صادر شده و با پرونده به دادگاه ارسال می شود. دادگاه این پرونده ها را در همان روز رسیدگی كرده و حكم را صادر می كند.
سخنگوی كمیسیون حقوقی و قضایی مجلس بیان كرد: در اصلاحات ماده ۱۴ بیان می شود محكومانی كه باقیمانده زمان حبس یا بازداشت بدل از جزای نقدی آنها كمتر از چهارماه باشد در صورت احراز حسن اخلاق با موافقت اجرای احكام قاضی و پیشنهاد شورای طبقه بندی زندان و تایید دادستان به محكوم مرخصی داده می شود.1397/11/02
14:10:52
5.0 / 5
147
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی