دادستان تهران مطرح كرد

آخرین وضعیت پرونده عراقچی، شناسایی اموال مظلومین در تهران و كیش

آخرین وضعیت پرونده عراقچی، شناسایی اموال مظلومین در تهران و كیش به گزارش آی وكیل دادستان تهران در مورد آخرین وضعیت پرونده معاون سابق ارزی بانك مركزی اظهار داشت: دادگاه شعبه ویژه نقص هایی را در این پرونده گرفته است و بعد از رفع نقص پرونده به دادگاه برمی گردد.


به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، عباس جعفری دولت آبادی در ارتباط با ابلاغ آیین نامه ای در رابطه با احیای حقوق عامه اظهار داشت: بعنوان مثال كسی كه در منطقه ای زمین خواری می كند، دادستان وظیفه دارد كه منتظر دستگاه ها نباشد و در جهت احیای حقوق عامه ورود كند. وی افزود: هر جا كه جرمی رخ دهد بدون دخالت در حیطه دولت، دادستان ها ورود می كند. در تهران دادسرای انفال و حقوق عامه فعالیت های خویش را شروع كرده است.
دادستان تهران در مورد پرونده های لواسان و حمله سگ به دختری در پاركی از لواسان توضیح داد: از رئیس دادگاه لواسان سوال كردم و ایشان اعلام نمودند پرونده برای چند ماه پیش است و پیگیری دیه در حال انجام می باشد. جعفری دولت آبادی با اشاره به اینكه مطبوعات آدرس غلط ندهند، اظهار داشت: فساد در لواسان آدرس صحیحی نیست بلكه فساد جای دیگری است. فساد در باز بودن منافذ ورود است. دادستان تهران در پاسخ به سوالی كه در صورت حمله سگ به فردی آیا صرف پرداخت دیه، كافی است؟ اظهار داشت: در قانون ایران از بحث صدمه رساندن كه ضمانت نامه آن دیه است اما اگر صاحب سگ تولید مزاحمت كند و مراقبت نكند بحث دیگری است. متاسفانه در تهران این مشكل را داریم صاحب سگ حتما باید در نگهداری كوشش كند و در ارتباط با كیفری باید عنوانی برایش پیدا كرد و اگر صاحب سگ مراقبت لازم را نداشته باشد باید پاسخگو باشد اما اگر صاحب سگ تولید مزاحمت كند این مورد متفاوت از پرداخت دیه است. مزاحمت را باید دادستان احراز كند. تشكیل پرونده برای یكی از مشاوران دولت وی در ارتباط با آخرین وضعیت پرونده خاتمی (مدعی تقلب در انتخابات) اظهار داشت: موارد دیگری به جز این فرد هم بوده است. یكی از مشاوران دولت را تحت تعقیب قرار داده و پرونده وی دادگاهی می شود. انتقاد در كشور آزاد است اما آنچه صدمه می رساند شكستن مرزهای اعتماد كردم است. پخش شایعات، اخبار خلاف واقع و دروغ ضرر است. روز گذشته دیدیم كسی كه تازه به دادسرا احضار شده، خبر زندانی شدن وی مطرح می شود. در آستانه چهل سالگی انقلاب به جای ناامید كردن مردم باید آنها را به آینده امیدوار كرد. جعفری دولت آبادی در مورد ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی اظهار داشت: اصل پرونده در حال بررسی است. دادستان تهران در مورد پرونده شهرام جزایری هم اظهار داشت: ایشان بعد از آزادی از زندان وارد فعالیت های اقتصادی شد. پرونده این فرد در دادگاه تجدید نظر است. دولت آبادی همینطور در ارتباط با پرونده میثم رضایی اظهار داشت: این فرد قصد خروج از كشور را داشت و حتی عوامل داخلی این فرد، مهر خروج از كشور را هم برایش زده بودند كه با هوشیاری دستگاه های اطلاعاتی این فرد دستگیر شد. وی در مورد آخرین وضعیت پرونده معاون سابق ارزی بانك مركزی اظهار داشت: دادگاه شعبه ویژه نقص هایی را در این پرونده گرفته است و بعد از رفع نقص پرونده به دادگاه برمی گردد. دادستان تهران در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه سكه های سلطان سكه چه شد؟ اظهار داشت: در حین بازداشت سكه ای نداشت اما بعد از اعدام اموال زیادی از وی در كیش و تهران شناسایی شد و به محض نهایی شدن اموال وی ضبط می شود. جعفری دولت آبادی در ارتباط با بازداشت مرضیه هاشمی هم توضیح داد: وقتی خبرنگاری در ایران احضار می شود، كل دنیا را پر می كنند اما می بینیم در مورد خانم هاشمی چه اتفاقی افتاده است، آنها كه مدعی پرچمداری حقوق بشر هستند چه تناقضی در رفتار دارند. اگر شاهد بوده است كه شاهد قابل بازداشت نیست.

1397/11/03
13:37:33
5.0 / 5
94
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

آگهی رایگان وکالت

تنظیم وکالت

توکیل

کانون وکلای ایران

توکیل

وکیل مدافع

وکالت قانونی