در جمع خبرنگاران

منتظری: رئیس سازمان خصوصی سازی در جهت رعایت حقوق عامه ممنوع الخروج شده است

منتظری: رئیس سازمان خصوصی سازی در جهت رعایت حقوق عامه ممنوع الخروج شده است به گزارش آی وكیل دادستان كل كشور در ارتباط با حكم ممنوع الخروجی رئیس سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: گزارشاتی در مورد عملكرد ایشان مطرح بود كه در جهت حفظ حقوق عامه ممنوع الخروج شده است.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین محمدجعفر منتظری در حاشیه جلسه با دادستان های سراسر كشور در جمع خبرنگاران حاضر شد و به سوالات آنها پاسخ داد.
وی در پاسخ به سوالی درباره برخورد دادستانی با سگ گردانی در سطح شهر اضافه كرد: فرهنگ غالب ایرانی ها این است كه با فرهنگ منحط غربی كه علاقه خاصی به سگ دارند، مغایرت دارد. سگ در فرهنگ دینی ما به لحاظ شرعی حیوانی نجس است و نباید در زندگی مسلمانان مخلوط شود.
دادستان كل كشور خاطرنشان كرد: برخی ها این حیوان را به زندگی خود بردند؛ هر كسی در زندگی شخصی خودش هر كاری دوست دارد می تواند انجام دهد و كسی حق ندارد در زندگی شخصی دیگران ورود كند، اما وقتی زندگی اجتماعی را لحاظ می نماییم، باید آداب اجتماعی و فرهنگ اجتماعی را لحاظ نماییم اما عامه مردم زندگی با سگ را نمی پسندند.
وی ادامه داد: كسانی كه بخواهند سگ گردانی بكنند باید توجه داشته باشند كه با حقوق عامه مردم مواجهند و دستگاه های در رابطه با هم باید بدانند كه این با فرهنگ عمومی مردم مغایرت دارد و نباید برای مردم تولید مزاحمت شود.
دادستان كل تصریح كرد: اگر سگ گردانی چه در پارك ها و چه در خیابان ها باشد باعث ایذا مردم شود، مسئولین موظف می باشند برخورد كنند. در زندگی خصوصی، اشخاص آزادند هر كاری می خواهند انجام دهند.
منتظری در ارتباط با مبحث پول های كثیفی كه در عرصه سینما ورود كرده و نام برخی افراد در رابطه با آن در پرونده بانك سرمایه مطرح شده و اینكه آیا دادستانی به این مساله ورود خواهد كرد، اظهار نمود: اگر مبحث از نوع پولشویی باشد كه به باعث قانون ممنوع می باشد، بطور قطع باید كسانی كه اطلاعاتی دارند به دادستانی گزارش دهند و دادستان مكلف است در مورد برخورد با این نوع پولشویی ها طبق قانون عمل كند و افراد موثر در این مورد را تحت تعقیب قرار دهد.
وی در پاسخ به این سوال كه به تازگی در ارتباط با قرارداد نفتی توتال شركت رشوه دهنده در دادگاهی در فرانسه محكوم شده، چرا هنوز به این پرونده در داخل كشور رسیدگی نشده است اظهار داشت: ما هنوز ورود پیدا نكرده ایم ولی اصل پرونده مربوط به توتال مطرح شده، اما در مورد اینكه به ما گزارش یا مدركی عرضه شده باشد به ما چیزی عرضه نشده است. اگر مدركی به ما عرضه شود، اقدام می نماییم.
منتظری در پاسخ سوالی در خصوص اینكه به تازگی شنیده شده رئیس سازمان خصوصی ممنوع الخروج شده است، علت ممنوع الخروجی این فرد چیست؟ اظهار داشت: گزارشاتی كه در مورد عملكرد ایشان بوده سبب شده پرونده ای تشكیل گردد. ممنوع الخروجی هم به خاطر این است كه اگر حقوقی از عامه مردم متصور شود، ما بایستی از ضایع شدن حقوق مردم پیشگیری نماییم.
ایشان در ادامه اظهار داشت: این بحث را نمی دانم چه كسی منتشر نموده است و معمولا نباید پیش از اینكه پرونده تشكیل گردد و افراد بخواهند تحت تعقیب رسمی قرار بگیرند، این مسایل مطرح و منتشر شود.
منتظری اضافه كرد: به لحاظ اینكه مسایلی در ارتباط با ایشان مطرح شده، ممنوع الخروج هست تا رسیدگی شود.1397/11/05
19:19:00
5.0 / 5
132
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالت قانونی
وکالت قانونی
وکالت قانونی
وکالت قانونی
وکالت قانونی
وکالت قانونی
وکالت قانونی