رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح البرز مطرح كرد:

تحقیق ازمسئولان برج مراقبت فرودگاه های پیام و فتح

تحقیق ازمسئولان برج مراقبت فرودگاه های پیام و فتح به گزارش آی وكیل رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده سانحه سقوط هواپیمای۷۰۷ را شرح داد.


به گزارش آی وكیل به نقل از پایگاه خبری سازمان قضایی نیروهای مسلح، فرج الله افشار رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان البرز اظهار داشت: در ادامه رسیدگی به پرونده سقوط هواپیمای ۷۰۷ نهاجا، از مسئولان برج مراقبت فرودگاه های پیام و فتح تحقیق به عمل آمده و مكالمات رادیویی برج های مراقبت فرودگاه های پیام، فتح و واحد تقرب فرودگاه مهرآباد درخواست شده است.
|
وی تصریح كرد: بازدید و تحقیق از واحد تقرب فرودگاه مهرآباد هم در دستور كار مقام قضایی قرار دارد و اولیاءدم جانباختگان سانحه هم به دادسرای نظامی دعوت شدند.

این مقام قضایی درباره اظهارات مسئولان فرودگاه پیام در مورد عدم ارتباط رادیویی خلبان همینطور رئیس كمیسیون عمران مجلس درباره اشتباه خلبان در تشخیص دو فرودگاه اظهار داشت: تكمیل تحقیقات و رفع ابهامات موجود نیاز به بررسی اطلاعات جعبه سیاه همینطور مكالمات رادیویی توسط مقام قضایی دارد كه دستور لازم در این زمینه صادر شده بنابراین از مسئولان ذی ربط در فرودگاه پیام و نمایندگان مجلس منتظر اعلام نظر مرجع قضایی درباره علت این حادثه بمانند تا شائبه ای به وجود نیاید.

افشار در همین ارتباط به اظهارات تنها بازمانده این حادثه اشاره و خاطرنشان كرد: بنابه ادعای وی، هواپیما نقص فنی نداشته و بعد از هماهنگی و تماس رادیویی به گمان اینكه در باند فرودگاه پیام به زمین نشسته اند، فرود آمده اند و پیش از توقف كامل هواپیما متوجه می شوند كه باند به اتمام رسیده است بنابراین ابهاماتی وجود دارد كه در جریان تحقیقات دادسرای نظامی روشن خواهد شد.

وی تاكید كرد: اطلاعات جعبه سیاه تنها در اختیار مرجع قضایی قرار خواهد گرفت كه به محض اعلام كارشناسان، پس از جمع بندی تحقیقات، علت این سانحه مشخص خواهد شد.

افشار اظهار داشت: مالكان دو واحد مسكونی صدمه دیده در این سانحه شناسایی و در دادسرا حاضر شده اند و بنا به نظر كارشناسان میزان خسارت وارده به این دو واحد، بالغ بر یك میلیارد تومان برآورد شده است.

1397/11/11
21:08:53
5.0 / 5
96
تگهای خبر: پرونده , دادسرا , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت