رئیس هیات امنای دانشگاه آزاد:

آموزش مهارتی دانشجویان حقوق باعث تكامل دستگاه قضائی می شود

آموزش مهارتی دانشجویان حقوق باعث تكامل دستگاه قضائی می شود به گزارش آی وكیل رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد عرضه آموزش های عملی و مهارتی به دانشجویان رشته حقوق را ضروری و مؤثر توصیف كرد و اظهار داشت: با عنایت به حساسیت های این رشته عرضه آموزش های مهارتی و قرار گرفتن این دانشجویان در جریان كار حقوقی باعث تكامل دستگاه قضائی خواهد شد.


به گزارش آی وكیل به نقل از ایسنا، دكتر ولایتی بامداد امروز در مراسم افتتاح مدرسه عالی مهارتی حقوق دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به اینكه این مدرسه با عنوان نخستین مدرسه مهارتی به حساب می آید كه دانشجویان می توانند علاوه بر دوره های كارورزی دوره های مهارتی در رابطه با رشته تحصیلی خویش را آموزش ببینند، اظهار داشت: آموزش دوره های مهارتی هم زمان با تحصیل در كشور تا به امروز فقط برای دانشجویان رشته های علوم پزشكی وجود داشت.
به گونه ای كه دانشجویان پس از گذراندن دوره علوم پایه روش های عملی درمان را با حضور بر بالین بیمار و با نظارت استاد انجام می دهند. به گونه ای كه پس از فارغ التحصیلی مستقیم وارد بازار كاری می شوند.
ولایتی با تاكید بر اینكه عرضه آموزش های مهارتی هم زمان با تحصیل برای دانشجویان رشته های مختلف در كشور وجود ندارد، اظهار داشت: این خلأ در رشته حقوق كاملاً احساس می شد و دانشجویان دوره های مختلف كارشناسی، ارشد و دكتری این رشته امكان آموزش دوره های عملی همزمان با نظارت استاد را نداشتند و تنها مباحث نظریه را آموزش می دیدند و در عمل با حوزه كاری آشنایی نداشتند. این در حالیست كه رشته حقوق، قضاوت و وكالت یكی از مشكل ترین كارها است. به طوریكه كسانی كه در این حرفه مشغول هستند از ظرافت ها و حساسیت های بالایی باید بهره مند باشند. همچنان كه از پل صراط عبور می كنند. چون كه كمترین غفلت در آن امكان دارد حقی را ناحق كند. ازاین رو فردی كه در این عرصه فعالیت می كند باید وجدان آگاه داشته باشد.
رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد با تاكید بر اینكه ورود دانشجویان رشته حقوق در عرصه عمل و عرضه آموزش های مهارتی هم زمان با تحصیل باعث تكامل قضائی خواهد شد اظهار نمود: چون كه لازم است این دانشجویان همزمان با آموزش های نظریه ناظر حوزه عملی كار هم باشند و جمهوری اسلامی اگر قرار باشد در حوزه ای تجلی كامل داشته باشد آن حوزه حوزه قضاوت خواهد بود.1397/11/16
13:27:38
5.0 / 5
4101
تگهای خبر: حقوق , وكالت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده