یك وكیل دادگستری:

دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه تأكیدی بر موكدات قانونگذار است

دستورالعمل نظارت و پیگیری حقوق عامه تأكیدی بر موكدات قانونگذار است به گزارش آی وكیل یك وكیل دادگستری اظهار داشت: همانطور كه در قانون اساسی و قوانین عادی بر حفظ حقوق عامه تاكید و تصریح شده است؛ رئیس قوه قضائیه هم در دستور العمل «نظارت و پیگیری حقوق عامه» به قضات یادآوری كرده كه به این مورد توجه نمایند.


امیر حسین آبادی در گفتگو با ایسنا، در این باره اظهار نمود: قسمتی از اینگونه دستورالعمل ها در قانون اساسی و هم در قوانین عادی وجود دارد و اگر این دستورالعمل هم ابلاغ نمی شد ما خلائی در زمینه نظارت و پیگیری حقوق عامه نداشتیم ولی به جهت اینكه مقامات قضائی بخصوص دادستان ها و دادستان كل كشور بخواهند در این زمینه نظارت داشته باشند؛ مجدداً رئیس قوه قضائیه آنرا یادآوری كرده و مورد تاكید قرار داده است.
وی ادامه داد: مطلب خاصی كه مخالف قوانین باشد، در دستورالعمل اخیر ندیدم و اگر موردی بود كه مغایر قانون اساسی یا قوانین عادی باشد، قضات طبق اصل ۱۷۰ قانون اساسی مكلف اند كه آن قسمت را اجرا نكنند.
این وكیل دادگستری تصریح كرد: دستور العمل «نظارت و پیگیری حقوق عامه» تأكیدی بر موكدات قانونگذار است و همانطور كه در قانون اساسی و قوانین عادی بر حفظ حقوق عامه تاكید و تصریح شده است؛ رئیس قوه قضائیه هم در این دستور العمل به قضات یادآوری كرده كه به این مورد توجه نمایند.
حسین آبادی در انتها اظهار داشت: همانطور كه در مسائل اسلامی و قرآن و احادیث ما راجع به تذكر و یادآوری سفارش زیاد داریم؛ این دستور العمل هم یادآوری برای قضات است تا حفظ حقوق عامه و پیگیری آنرا مدنظر داشته باشند.1397/11/19
02:32:07
5.0 / 5
127
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی