سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اعلام كرد؛

ابلاغ شیوه نامه حمل و نقل و نگهداری دام زنده

ابلاغ شیوه نامه حمل و نقل و نگهداری دام زنده آی وكیل: سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: بر طبق شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع می باشد.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، سیدیاسر رایگانی سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی با اشاره به ابلاغ شیوه نامه ضوابط اختصاصی حمل و نقل و نگهداری دام زنده اظهار نمود: بر طبق این شیوه نامه هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع می باشد.
وی اضافه كرد: این شیوه نامه با ابلاغ رئیس دفتر رئیس جمهور و سپس این كه به استحضار رئیس جمهور رسید برای اجرا به دستگاه های ذیربط ابلاغ گردیده است.
رایگانی اظهار داشت: بر طبق این شیوه نامه همه مالكان دام زنده موظفند آمار و اطلاعات دام های خودرا مطابق با ساز و كارهای وزارت جهاد كشاورزی در سامانه پنجره واحد كشاورزی، ثبت و پلاك گذاری و تغییراتی همچون زاد و ولد و تلف شدن دام را اعلام كنند و مالكان دام های سنگین شامل گاو، گاومیش و شتر شش ماه و دارندگان دام سبك شامل گوسفند و بز یك سال از تاریخ ابلاغ این شیوه نامه كه ۱۳ بهمن امسال بوده است برای اقدام فرصت دارند.
سخنگوی سازمان تعزیرات اضافه كرد: با ابلاغ این شیوه نامه نگهداری دام زنده با نصب پلاك دام معتبر است و مدت زمان ورود به اطلاعات مشخصات و هویت دام در سامانه GIS و سامانه هویت دام در پنجره واحد كشاورزی حداكثر ۵ روز است.
رایگانی با بیان این كه بر طبق این شیوه نامه هرگونه خرید و فروش و جابجایی دام زنده فاقد پلاك ممنوع می باشد، اظهار داشت: مالكان یا مباشران حمل محموله های دام زنده از مبدأ تمامی استان های كشور به مقصد استان های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خوزستان، كرمان، فارس، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، كردستان، كرمانشاه، آذربایجان غربی، همدان، قم، لرستان، بوشهر، ایلام، كهكیلویه و بویراحمد و بالعكس و همین طور جابجایی درون این استان ها، موظفند در هنگام تردد برای ستاندن مجوز سند حمل بار از سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای و گواهی بهداشتی دام از سازمان دامپزشكی اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: شركت ها و مؤسسات حمل و نقل و رانندگان ملزم شده اند كه دام هایی را حمل كنند كه با سند هویتی مطابقت داشته باشد و مسؤولان انتقال دام زنده و تحویل گیرنده در مقصد هم باید تأیید تخلیه دام های تحویلی را در سامانه قرنطینه ثبت كنند.
سخنگوی سازمان تعزیرات اظهار داشت: با عنایت به این كه زمان كوچ عشایر تا چند ماه آینده آغاز می شود عشایر در زمان و مسیر معین كوچ منطبق بر تعداد مندرج در دفترچه عشایری معتبر و صادره از تشكل های عشایری مورد تأیید وزارت جهاد كشاورزی تنها برای جابجایی دام های خود از این شیوه نامه مستثنی هستند.
رایگانی در پاسخ به سؤالی در خصوص این كه آیا با ابلاغ این شیوه نامه می توان شاهد به حداقل رسیدن قاچاق دام زنده بود؟ اضافه كرد: با این شیوه نامه باید قاچاق به صفر برسد و این شیوه نامه در ۵ ماده و ۴ تبصره به استناد ماده (۲) دستورالعمل تبصره الحاقی ماده ۱۸ قانون مبارزه با قاچاق كالا و ارز برای اجرا ابلاغ گردیده است.
آمادگی برای برخورد با عرضه كنندگان خارج از شبكه گوشت تنظیم بازار
سخنگوی سازمان تعزیرات حكومتی اظهار داشت: این سازمان آمادگی دارد پرونده وارد كنندگان گوشت تنظیم بازار را كه اصرار بر عرضه خارج از شبكه دارند در سریعترین زمان ممكن رسیدگی كند.
رایگانی اضافه كرد: وقتی دولت ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را برای واردات گوشت تنظیم بازار در اختیار وارد كنندگان قرار می دهد حق مردم است كه این گوشت در شبكه توزیع شود.
وی اظهار داشت: متأسفانه شاهدیم كه بعضی از وارد كنندگان از روی عمد این گوشت ها را در گمركات كشور نگه داشته اند كه با قیمت بیشتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار ارائه نمایند.
سخنگوی سازمان تعزیرات اضافه كرد: اگر دستگاه هایی همچون بانك مركزی، گمرك و وزارت امور اقتصادی و دارایی پرونده این وارد كنندگان را كه اصرار بر عرضه خارج از شبكه و یا نگهداری كالا در گمرك دارند به ما ارجاع كند در سریعترین زمان ممكن رسیدگی می نماییم.
رایگانی اظهار داشت: در این چند روز پرونده های متعددی در بحث احتكار گوشت وارداتی ستاد تنظیم بازار داشتیم كه رسیدگی به آن در تهران و دیگر استان ها ادامه دارد و به محض تكمیل شدن پرونده اطلاعات تكمیلی را نمایش خواهیم كرد.

1397/11/26
15:14:29
5.0 / 5
4286
تگهای خبر: پرونده , سازمان , سند , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها