قاضی سراج:

۱۰ هزار كانتینر لوازم یدكی در گمرك مانده است، ترخیص تا آخر سال

۱۰ هزار كانتینر لوازم یدكی در گمرك مانده است، ترخیص تا آخر سال به گزارش آی وكیل رئیس سازمان بازرسی كشور با اشاره به اینكه ۱۰ هزار كانتینر لوازم یدكی در گمركات و مناطق آزاد كشور وجود دارد، اظهار داشت: در حال رایزنی برای ترخیص این محصولات و تزریق به صنعت خودروسازی كشور هستیم.به گزارش آی وكیل به نقل از مهر، قاضی ناصر سراج در حاشیه صد و بیست و سومین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق كالا و ارز در جمع خبرنگاران تصریح كرد: امروز بامداد با رئیس كل گمرك جلسه ای در ارتباط با لوازم یدكی دپو شده در گمركات داشتیم.
رئیس سازمان بازرسی كشور اضافه كرد: متاسفانه در حدود ۱۰ هزار كانتینر لوازم یدكی خودرو در گمركات و مناطق آزاد كشور وجود دارد. از این رو می خواهیم اقداماتی انجام دهیم كه این لوازم هر چه سریع تر ترخیص شوند و تا پیش از شروع سال جدید به سیستم خودرو اضافه شوند.
وی با اشاره به اینكه تا پیش از آخر سال تا حدودی مشكلات را رفع خواهیم كرد، اظهار داشت: امروز بعدازظهر با مدیران عامل ایران خودرو و سایپا جلسه داشتیم و آنها در ارتباط با كمبود نقدینگی مطالبی را عنوان كردند.
قاضی سراج همینطور با اشاره به قیمت خودرو تصریح كرد: در ارتباط با قیمت مذاكراتی انجام دادیم. حاشیه بازار را خودروسازان می سازند و به علت اینكه چند روز خودرو تزریق نمی كنند قیمت ها بالا می رود.
وی اضافه كرد: ما به خودروسازان اعلام كردیم كه ۱۰ درصد از قیمت خودرو كه بالا می رود مربوط به حاشیه بازار است كه آنها این مورد را تكذیب كردند و گفتند ما در این رابطه مقرر است به صورت ۲۰ درصدی اقدام نماییم اما هنوز حاشیه بازار را عملیاتی نكرده ایم.
قاضی سراج در ادامه اظهار داشت: با بانك هایی كه مصوبه شورای اقتصاد را عملیاتی نكرده اند جهت رفع مشكل نقدینگی خودروسازان مكاتباتی را انجام داده ایم.
رئیس سازمان بازرسی كشور اضافه كرد: اگر این مورد برطرف شود و لوازم یدكی دپو شده از گمركات ترخیص و وارد صنعت خودروسازی كشور شود، شاهد كاهش قیمت خوبی در ارتباط با خودروها خواهیم بود.
وی همینطور در مورد تخلف شركت خودروسازی اظهار داشت: الان كشور با مشكلاتی همچون تحریم، نقدینگی و سوئیفت كه تبادل پول را با مشكل مواجه كرده، رو به رو است. شرایط كشور، شرایط عادی نیست اما به هر حال ما پیگیری می نماییم تا از جانب ما كوتاهی نباشد.

1397/12/06
14:06:43
5.0 / 5
97
تگهای خبر: تخلف , سازمان , سیستم , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها