یادداشت كدخدایی در حاشیه تماشای فیلم سینمایی مصلحت

یادداشت كدخدایی در حاشیه تماشای فیلم سینمایی مصلحت سخنگوی شورای نگهبان در اینستاگرام نوشت: فیلم «مصلحت» مبین این نکته است که یک مقام میانی قضایی چگونه می تواند در اجرای عدالت نقش آفرین باشد.به گزارش آی وکیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت:

"یک شعار اصلی انقلاب که بعدها در قانون اساسی هم به همت شهید بهشتی و دیگر بزرگان بعنوان اصول انقلاب اسلامی درج شد عدالت و عدالت محوری است. شکی نیست که نظام جمهوری اسلامی ایران نظام ظلم ستیز و عدالت محور است. مردم اصولا انقلاب کردن تا از زیر بار ظلم و ستم طاغوت رهایی یابند و بر اساس عدل الهی جامعه خویش را اداره کنند.

البته شکی نیست که اجرای عدالت بسیار دشوار است کما اینکه در دوران معصومین(ع) هم نقض عدالت مشاهده می شد که با نهی معصوم در راه اصلی قرار می گرفت.

برخورد پیامبر عظیم الشان اسلام با دختر گرامیشان برای عاریه گرفتن گردنبند و یا برخورد علی(ع) با برادرشان عقیل برای چراغ بیت المال از این نوع رفتارهایی است که به ما می آموزد همه جا عدالت محور اداره کشور است.

وقایعی مشابه آنچه در فیلم مصلحت نشان داده می شود در دوران بعد از پیروزی انقلاب مشاهده می شد که البته وقتی مقامات عالی رتبه و یا حضرت امام می شنیدند با آن برخورد قاطعی می داشتند. تصویرگری زندگی یکی از مقامات عالی قضایی و نوع برخورد با جرم فرزند خود نشان داده است که قاطبه مسئولین به این شعار انقلاب اسلامی اعتقاد و التزام داشته و دارند و اگر در جایی خلاف آن دیده می شود از ساحت نظام اسلامی به دور است.

فیلم مبین این نکته است که یک مقام میانی قضایی چگونه می تواند در اجرای عدالت نقش آفرین باشد."
1399/11/12
20:58:11
0.0 / 5
175
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری