سخنگوی قوه قضائیه در گزارش آی وكیل؛

رای پرونده عراقچی و سیف نقض نشده است

رای پرونده عراقچی و سیف نقض نشده است به گزارش آی وکیل سخنگوی قوه قضاییه آخرین وضعیت پرونده مدیران بانک مرکزی را اعلام نمود.ذبیح الله خدائیان در گفتگو با خبرنگار مهر در مورد آخرین وضعیت پرونده معروف به مدیران بانکی همچون ولی الله سیف و عراقچی عنوان کرد: در این پرونده متهمان تقاضای اعمال ماده ۴۷۴ کرده بودند که این درخواست بررسی گردید.
وی اضافه کرد: دیوان عالی کشور اعمال ماده ۴۷۴ را تجویز کرده است و تجویز به معنای نقض رای صادره اولیه نیست.
سخنگوی قوه قضاییه اضافه کرد: با عنایت به این که اعاده دادرسی تجویز شده، پرونده مجدداً بررسی می شود.
خدائیان افزود: بر این اساس، امکان دارد پذیرفته نشده و رای مجدداً ابرام و یا نقض شود که این بستگی به بررسی ها در شعبه هم عرض دارد.
به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، در این پرونده متهم ردیف اول، ولی الله سیف رئیس وقت بانک مرکزی متهم به برهم زدن نظم و آرامش بازار ارزی کشور و زمینه سازی برای خرید و فروش غیر قانونی ارز به میزان ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و همینطور کوتاهی و سوءمدیریت در دوران مسئولیت خود، به تحمل ۱۰ سال حبس تعزیری محکوم شده بود.
همچنین سید احمد عراقچی معاون وقت ارزی بانک مرکزی هم متهم به برهم زدن نظم و آرامش بازار ارزی کشور و زمینه سازی برای خرید و فروش غیر قانونی ارز به میزان ۱۵۹ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار و ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار یورو و کوتاهی و سوءمدیریت در دوران مسئولیت خود به تحمل هشت سال حبس تعزیری محکوم شده بود.

1400/10/01
12:37:39
0.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری