معاون منابع انسانی سازمان زندان ها:

ده هزار نفر با استفاده از پابند الکترونیک از زندان خارج شدند

ده هزار نفر با استفاده از پابند الکترونیک از زندان خارج شدند به گزارش آی وکیل معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور اظهار داشت: هم اکنون یکی از اولویت های سازمان زندان ها استفاده حداکثری از پابندهای الکترونیکی برای مرتکبین جرایم سبک است.به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، محمود ضیایی فرد درمراسم معارفه سرپرست اداره کل زندان های استان بوشهر با اشاره به اینکه مسئولیت اداره کل زندان ها بسیار مهم و سنگین است اظهار نمود: حمایت دستگاه قضا در کل کشور همچون استان بوشهر با سازمان زندان ها قابل تقدیر و تحسین است.

وی مجازات جایگزین حبس را یکی از سیاست ها دانست و بیان نمود: هر چند زندان و زندانی نامطلوب است ولی این مهم برای امنیت، ایمنی و نظم جامعه اجتناب ناپذیر است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور توجه به خانواده زندانیان را یکی از برنامه های مهم این سازمان دانست و خاطرنشان کرد: توجه به خانواده زندانیان برای پیشگیری از بعضی از صدمه ها و مشکلات اجتماعی با همکاری سایر نهادها و دستگاه ها و خیران مورد توجه ویژه قرار دارد.

ضیایی فرد از جمع آوری ۲۰ میلیارد تومان کمک های مردمی در ماه مبارک رمضان برای خانواده زندانیان اطلاع داد و بیان نمود: اگر این مهم فرهنگ سازی شود میزان کمک ها تا ۲ برابر افزایش می یابد.

وی ضمن اشاره به وجود ۲۳۲ انجمن پشتیبانی از خانواده زندانیان در کشور اضافه کرد: بیشتر از ۴۶ هزار خانواده زندانی زیر پوشش این انجمن قرار دارد.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور از توزیع ۴۳ هزار بسته معیشتی در ماه مبارک رمضان میان خانواده زندانیان در سرتاسر کشور اطلاع داد و خاطرنشان کرد: در این زمان ۲۰ میلیارد تومان کمک نقدی به خانواده ها زندانیان پرداخت شده است.

ضیایی فرد با اشاره به اینکه ۶۳ درصد زندانیان متاهل و ۶۷ درصد سرپرست خانواده هستند اظهار داشت: توجه به این خانواده ها در اولویت است.

معاون سازمان زندان های کشور ضمن اشاره به برنامه ریزی برای کاهش صدور حکم حبس در جرایم سبک اظهار داشت: تعداد زندانیان جرایم سبک جهت استفاده از پابند الکترونیکی تا شهریورماه ۲ برابر شده و به ۲۰ هزار نفر افزایش می یابد.

ضیایی فرد یکی از برنامه های دستگاه قضایی را مجازات های جایگزین دانست و اظهار نمود: استفاده حداقلی از حبس یکی از برنامه ها و سیاست های دستگاه قضا است که در این راستا اقدامات مهمی انجام شده است.

وی اضافه کرد: هم اکنون یکی از اولویت های سازمان زندان ها استفاده حداکثری از پابندهای الکترونیکی برای مرتکبان جرایم سبک است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور با اشاره به اینکه زندانیانی دارای جرایم سبک که حضور آنان در جامعه لطمه و صدمه وارد نکند از پابند الکترونیکی استفاده می نمایند، اظهار داشت: حالا ۱۰ هزار زندانی که حضورشان در جامعه خطرناک نیست زیر پوشش پابند الکترونیکی هستند و افراد مخل امنیت و نظم عمومی جامعه در زندان نگهداری می شوند.

ضیایی فرد با اشاره به اینکه تا شهریور ماه سال جاری تعداد زندانیان تحت نظارت پابند الکترونیکی ۲ برابر می شود، اضافه کرد: برنامه ریزی شده است که تا شهریورماه سالجاری برای ۲۰ هزار زندانی جرایم سبک از پابند الکترونیکی استفاده گردد.

وی کاهش جمعیت کیفری زندان های را از برنامه های مهم دانست و خاطرنشان کرد: ایجاد زیرساخت های مناسب برای اجرا طرح طبقه بندی زندانیان بر مبنای نوع جرم، سن و سوابق شخصیتی از اولویت ها است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور پیشبینی اصلاح تربیتی را یاد شده قرار داد و افزود: با تحقق این مهم بازگشت زندانیان به زندان به حداقل می رسد.

ضیایی فرد با اشاره به اینکه اشتغال زندانیان یکی از اولویت های سال ۱۴۰۱ است، خاطرنشان کرد: با عنایت به این که یکی از علل وقوع جرم در جامعه بیکاری است در این راستا توجه ویژه ای به اشتغال و توانمندسازی زندانیان شده است.

وی بیان نمود: هم اکنون برای حداقل ۵۰ درصد زندانیان اشتغال زایی شده است که این مهم رو به افزایش است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان زندان های کشور در انتها با معرفی سید محتشم حسینی بعنوان سرپرست اداره کل زندان های استان بوشهر از خدمات ۲ ساله رضا مقبلی قرائی قدردانی کرد.

کاهش ۱۱ درصدی ورودی زندانیان در استان بوشهر

رئیس کل دادگستری استان بوشهر هم در ادامه مراسم ضمن اشاره به طرح تحول وتعالی در دستگاه قضا، اضافه کرد: در اجرای این طرح که رشد و ارتقا اهداف دستگاه قضا و سازمان زندان ها را فراهم نموده است امسال تسریع می شود.

علی جمادی با اشاره به اینکه زندان بهترین مجازات در جوامع مختلف بشری شناخته شده است، تصریح کرد: توجه به حبس زدایی یکی از اولویت های دستگاه قضاست که در این حوزه اقدامات مهمی انجام شده است.

وی از کاهش ۱۱ درصدی ورودی زندانیان در سال ۱۴۰۰ اطلاع داد و بیان نمود: سال جاری با برنامه ریزی انجام شده ورودی زندانیان نسبت به سال قبل کاهش خواهد داشت.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر توجه به اشتغال و توانمندسازی زندانیان را یاد شده قرار داد و خاطرنشان کرد: در حوزه مجازات، قضازدایی مورد توجه ویژه قرار دارد.

جمادی قضازدایی و واگذاری بعضی از مجازات ها به دستگاههای شبه قضایی را از برنامه ها ی مهم دانست و بیان نمود: اعمال سیاست حبس زدایی، استفاده از جایگزینی مجازات ها و واگذاری بعضی از امور قضایی به دیگر دستگاه ها مورد توجه قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در استان بوشهر جرایم خشن سازمان یافته وجود ندارد، خاطرنشان کرد: استان بوشهر در زمینه جرایم خشن از استانهای امن کشور است.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر از توسعه فرهنگ صلح و سازش در استان اطلاع داد و تصریح کرد: سال گذشته۲۷ حکم مجازات قصاص با فرهنگ صلح و سازش، بخشیده شد.

جمادی با قدردانی از خدمات رضا مقبلی قرائی مدیرکل قبلی زندان های استان بوشهر برای سید محتشم حسینی سرپرست اداره کل زندان های استان آرزوی موفقیت کرد.

منبع:

1401/02/18
23:17:14
0.0 / 5
263
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت