معاون دادستانی كل كشور:

مردم ساختمان های ناایمن را گزارش کنند

مردم ساختمان های ناایمن را گزارش کنند معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور اظهار داشت: مردم می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دادستانی کل کشور نسبت به معرفی ساختمان ها و بناهای فرسوده و ناایمن اقدام نمایند.به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور غلامعباس ترکی معاون حقوق عامه و پیش گیری از وقوع جرم دادستان کل کشور از آمادگی این معاونت در دریافت گزارشات مردمی با هدف شناسایی ساختمان ها و مراکز ناایمن کشور آگاهی داد.وی در این رابطه گفت: با توجه به وظیفه و تکلیف قانونی دستگاه قضایی در خصوص صیانت از حقوق عامه و پیش گیری از قوع جرم، معاونت حقوق عامه دادستانی کل کشور با همکاری دستگاه های مسئول، پیگیری و شناسایی ساختمان های فاقد ایمنی به ویژه اماکن و مراکز عمومی را در دستور کار خود قرار داده است تا با انذار و صدور هشدارهای لازم از وقوع هرگونه حادثه احتمالی، پیشگیری نماید.

ترکی اظهار داشت: باتوجه به تشکیل جلسات کارشناسی با مدیران و مسئولان این حوزه همچون سازمان مدیریت بحران کشور، شهرداری، آتش نشانی و.... مقرر گردید لیستی از ساختمان های ناایمن در چند سطح بحرانی، پرخطر و کم خطر به این مرجع قضایی گزارش گردد تا به قید فوریت و به ترتیب اولویت، پیگیری های لازم نسبت به ایمن سازی این ساختمان ها صورت پذیرد.

ترکی اضافه کرد: در این جهت مردم شریف کشورمان می توانند با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی دادستانی کل کشور به آدرس www.dadsetani.ir نسبت به معرفی ساختمان ها و بناهای فرسوده و ناایمن اقدام نموده تا در راه قانونی اقدامات و هشدارهای پیشگیرانه صادر و ایمن سازی اماکن معرفی شده بوسیله دادستان های حوزه های قضایی در دستور کار قرار گیرد.

این مقام قضایی اظهار داشت: حالا اقدامات لازم درباب ایمن سازی ساختمان های با وضعیت بحرانی کلانشهر تهران درحال انجام بوده و تلاش داریم با هماهنگی دستگاه های مسئول به بهترین شکل از حقوق هموطنان و همشهریان عزیز حمایت نماییم.

معاون حقوق عامه دادستان کل کشور اشاره کرد: بنای ما در این خصوص صیانت از حقوق عامه بوده و در صورت احراز هرگونه ترک فعلی، بدون هیچ نوع اغماضی با مدیران و مسئولان دستگاه های ذی ربط وفق مقررات برخورد قانونی لازم بعمل خواهد آمد.
1401/03/22
10:23:50
0.0 / 5
234
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده