مدیركل تعزیرات حكومتی لرستان خبر داد:

مختومه شدن 7769 فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات

مختومه شدن 7769 فقره پرونده در حوزه کالا و خدمات به گزارش آی وکیل لرستان مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان اظهار داشت: اخیراً در جهت مصوبه اخیر کمیته اقدام مشترک در بحث برگشت قیمت کالاها به تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ از واحدهای تولیدی بازرسی داشته و برای دو واحد پرونده تشکیل دادیم.


حمید القاصی مهر، در جلسه مشترک کارگروه تنظیم بازار و گندم، آرد و نان، که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار نمود: تعزیرات حکومتی بعنوان یک سازمان حاکمیتی با صلاحیت شبه قضایی وظیفه رسیدگی و صدور حکم در سه حوزه کالا و خدمات، بهداشت، دارو و درمان و قاچاق کالا و ارز را برعهده دارد.
وی افزود: بنابر وضعیت کنونی کشور سیاست سازمان در جهت رهنمودهای مقام معظم رهبری و سران سه قوه علاوه بر انجام وظایف ذاتی که بر عهده دارد، با هماهنگی و همکاری لازم با دستگاههای نظارتی ازجمله سازمان های صمت، جهاد کشاورزی و مجموعه بازرسی اتاق اصناف و حسب مورد دستگاههای قضایی و انتظامی با ایجاد گشت های مشترک در چارچوب اعزام قاضی سیار در سطح بازار تخلفات صنفی را به صورت میدانی بازدید کرده و در صورت ضرورت حکم مقتضی را در محل صادر می کند.
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان اضافه کرد: جدیداً اختیارات ویژه ای به ما واگذار شد که ورود پیدا کردیم و در جهت مصوبه اخیر کمیته اقدام مشترک در بحث برگشت قیمت کالاها به تاریخ ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ بازرسی از واحدهای تولیدی را داشته باشیم اگر افزایش قیمت داشته باشند اصلاح کنند، که ما دو واحد تولیدی در سطح استان و خرم آباد و شهرستان های تابع انجام دادیم، یک مورد در ارتباط با شرکت شیر پگاه بود که خودسرانه قیمت ها را با یک آیتم هایی افزایش داده بودند که ما با هماهنگی بازرسین سازمان جهاد کشاورزی تشکیل پرونده شد و پس از صدور رای به تهران ارجاع و محکوم شد و حدود یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان تخلف داشت که به بیشتر از ۹ میلیارد تومان جریمه نقدی محکوم شد.
وی خاطرنشان کرد: دومین واحد آب معدنی خرم آباد بود که واقعاً نظارتی روی بحث قیمت این کارخانه نشده بود، همزمان سه قیمت در این کارخانه مشاهده کردیم، در مدت یک ماه سه قسمت تولید و عرضه نموده و باید می طلبید واحد تولیدی با نظارت سازمان پشتیبانی از مصرف کنندگان قیمت گذاری کنند.
القاصی مهر اظهار داشت: نیاز است نظارت بیشتری صورت گیرد که منجر به برخورد و تشکیل پرونده نشود.
مدیرکل تعزیرات حکومتی لرستان اضافه کرد: ما از اول فروردین ماه ۱۴۰۱ تا ۲۰ تیرماه جاری در حوزه کالا و خدمات ۷۷۶۹ فقره پرونده وارده داشتیم که همه آنها با ارزش ریالی محکومیت ۴۲۹ میلیارد و ۸۰۴ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۹۳۹ ریال مختومه شده که در این عرصه نزدیک به ۱۱ میلیارد و ۹۴۳ میلیون و ۴۹۳ هزار ریال هم حق شاکی خصوصی بوده که حکم بر رد آن به شاکی خصوصی دادیم.
وی افزود: در حوزه بهداشت و درمان هم ۱۳۷ فقره پرونده وارده داشتیم که همه آنها مختومه شدند و میزان ارزش محکومیت هم نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان بود که در این عرصه تقریباً ۱۰۵ میلیون ریال اعاده شاکی خصوصی بوده است.
القاصی مهر بیان نمود: در حوزه قاچاق هم ۷۸۰ فقره پرونده وارده داشتیم که همه مختومه شده اند، نزدیک به ۹۳۰ میلیاردریال میزان جزای نقدی آن بوده است.
وی اظهار داشت: در حوزه اختیارات سران سه قوه هم سه رزمایش داشتیم، در مرحله اول که ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ برگزار شد ۱۰۶ واحد صنفی، تولیدی و خدماتی را با نصب پلاکارد پلمب کردیم و در مرحله دوم که هفتم تیرماه برگزار شد ۱۰۲ واحد صنفی و در مرحله سوم که ۱۵ تیرماه بود ۱۰۰ واحدصنفی، تولیدی و خدماتی پلمب کردیم.
منبع:

1401/04/23
22:58:09
0.0 / 5
165
تگهای خبر: پرونده , تخلف , خدمات , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی