یك عضو شورای شهر تهران:

قوه قضاییه با دستگاه های مقصر در آلودگی هوا برخورد کند

قوه قضاییه با دستگاه های مقصر در آلودگی هوا برخورد کند آی وکیل: یک عضو شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از عملکرد نهادها و سازمان های مربوطه درباره ی حل معضل آلودگی هوا، نسبت به عدم مسئولیت پذیری آنها تذکر داد و از قوه قضاییه خواست با نهادهایی که مسئولیت خودرا به درستی انجام نمی دهند، برخورد کند.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، حبیب کاشانی، در یکصد و سیزدهمین جلسه شورای ششم در تذکری درباره ی معضل آلودگی هوا خطاب به نهادها و سازمان های مختلف که مسئولیت حل این معضل را برعهده دارند، اظهار داشت: در طول ۴۳ سال عمر انقلاب اسلامی هنوز یک نهاد پیدا نشده است که بگوید دلیل این آلودگی هوا، خطای انسانی است، هنوز کسی حاضر نشده به احترام این عدم مسئولیت پذیری در قبال این معضل بزرگ از سمت خود کناره گیری کند.
وی ادامه داد: نمی شود که در هر دوره همان حرف های تکراری بیان شود، در اینجا ترک فعل اتفاق افتاده است، چه کسی باید پاسخگو باشد؟ چه کسی مسئولیت کار را بر عهده دارد؟ هر نهادی که مقصر این معضل است همچون خودروسازی، وزارت کشور، شهرداری و محیط زیست، مسئولیت را بپذیرد؛ گزارش ارائه شده از طرف رییس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران، آنقدر جامع و کامل است که مورد استناد قوه قضائیه قرار گیرد تا به این طریق مقصر اصلی شناسایی شود.
کاشانی با اعلان اینکه ۴۳ سال است که مردم را به سبب خروج از خانه خود در زمان آلودگی مقصر می دانیم، اشاره کرد: تا کی مردم را مقصر بخوانیم؟ چگونه می توان از مردم توقع داشت که کسب وکار و شغل خودرا رها کرده و به سبب آلودگی هوا خانه نشین شوند؟ چگونه معیشت آنها باید تامین شود؟ پس تقاضا می شود هر کسی از قوه قضائیه که گزارش ارائه شده به صحن شورا را امروز دیده یا شنیده و مسئولیتی بر عهده دارد، بدون تعارف اقدام نماید چونکه در اینجا جان مردم مطرح است تا هر کسی که بهر دلیلی با جان مردم بازی می کند، جوابگو باشد.
پرویز سروری، نایب رییس شورا در ادامه ضمن تایید تذکر کاشانی اظهار داشت: اقدام خوبی که امسال انجام شد این بود که معاون حقوقی ریاست جمهوری سامانه ای راه اندازی نمود که می توان بوسیله آن هر مشکلی را در ارتباط با عدم اجرای قانون اساسی بطور مستقیم طرح کرده و تخطی های مهم انجام شده از قانون اساسی مورد پیگیری قرار گیرد؛ این تذکر درست است و باید به سرعت اقدام فوری درباب حفظ جان مردم صورت گیرد.1401/09/20
15:05:48
0.0 / 5
1007
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری