غریب آبادی:

اقلیت های دینی جزئی از اکثریت مردم ایران هستند

اقلیت های دینی جزئی از اکثریت مردم ایران هستند آی وکیل: رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری عصر امروز دوشنبه 25 اردیبهشت 1402 با معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر ملاقات و گفتگو کرد.


به گزارش آی وکیل به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، «کاظم غریب آبادی»، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در دیدار با «پاتریارک مار آوا روئیل» رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری، با اعلان اینکه حقوق بشر ریشه در ادیان وحیانی دارد، گفت: دین مبین اسلام و سایر ادیان توحیدی تاکید ویژه ای بر کرامت انسانی دارند.
غریب آبادی ضمن تاکید بر تنوع فرهنگی و جهان شمول بودن حقوق بشر، اظهار داشت: کشورهای غربی تلاش می کنند سبک زندگی خودرا به سایر کشورها تحمیل کنند، اما ما بر این باوریم که باید به فرهنگ های مختلف احترام گذاشت.
معاون امور بین الملل قوه قضائیه با اشاره به وجود اقلیت های دینی در ایران، تصریح کرد: جمعیت اقلیت های دینی به رسمیت شناخته شده در ایران کمتر از ۲۰۰ هزار نفر است و آنها در ایران از حقوق ویژه ای برخوردار می باشند. بطورمثال در مجلس ۵ کرسی تضمین شده برای اقلیت های دینی در نظر گرفته شده است، در صورتیکه برای هر ۱۵۰ هزار نفر یک نماینده تعیین می شود. طبق آخرین آمار حدود ۴۰۰ کلیسا در ایران برای مسیحیان وجود دارد که بیشتر آنها فعال می باشند، در صورتیکه در کشورهای مدعی حقوق بشر راه اندازی مسجد تقریباً نا ممکن است. در عرصه اقتصاد، رسانه، آموزش و فرهنگ نیز تسهیلات خاصی برای اقلیت های دینی پیش بینی شده است.
دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: ما عملا چیزی بنام اقلیت دینی نداریم چونکه پیروان این ادیان در حقیقت در کنار مسلمانان اکثریت جامعه ایرانی را می سازند و همگی جزو پیکره واحد هستند. اقلیت های دینی برای این کشور جنگیدند و خون دادند.
غریب آبادی در ادامه ضمن اشاره به تحریم های ظالمانه وضع شده از طرف کشورهای غربی مقابل مردم بیگناه ایران، اظهار داشت: ایران کشوری مستقل است، به هیچ کشوری تجاوز نکرده و حق هیچ کشوری را تضییع نکرده، اما غربی ها با وضع تحریم های یکجانبه مقابل مردم ایران مرتکب نقض گسترده حقوق بشر شده اند. در جنگ تحمیلی که مقابل مردم ما وضع شد صدها هزار نفر شهید و مجروح شدند. مردم ایران همین طور قربانی ترور هستند و ۱۷۰۰۰ نفر از مردم بیگناه ما ترور شدند؛ آمریکایی ها سه سال قبل شهید حاج قاسم سلیمانی، بزرگترین فرمانده مبارزه با تروریسم را رسما ترور کردند و در صورتیکه کشورهای غربی تبدیل به بهشتی امن برای گروهک های تروریستی شده، ایران را متهم به پشتیبانی از گروهک های تروریستی می کنند.
در ادامه این دیدار، رهبر جهانی کلیسای شرق آشوری ضمن قدردانی از میهمان نوازی ایرانیان، اظهار داشت: دین مبین اسلام و دین مسیحیت هر دو بر کرامت انسانی و حقوق بشر تاکید دارند. آشوریان جزیی از ایران و فرزندان راستین و وفادار به ایران هستند.
«پاتریارک مار آوا روئیل» اظهار داشت: متاسفانه امروزه اصطلاح حقوق بشر و کلمه آزادی در مجامع بین المللی به درستی درک نمی گردد، اما ما باور داریم در الهیات و فلسفه دین مسیح آزادی به این معنا است که مارا به خدا نزدیک تر می کند نه این که از خدا دور شویم. این آزادی در کشورهای غربی نادرست تعریف شده و به دوری گزیدن از خدا تعریف می شود.
منبع:

1402/02/26
13:51:57
0.0 / 5
183
تگهای خبر: جامعه , حقوق , زندان , متهم
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت