برگزاری دومین جلسه محاکمه متهمان حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع)

برگزاری دومین جلسه محاکمه متهمان حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) به گزارش آی وکیل، دومین جلسه محاکمه متهمان حمله اخیر به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز برگزار گردید.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، در این نشست که با حضور هر سه متهم پرونده، وکلای مدافع متهمان و برخی از شکات برگزار شد نماینده دادستان عمومی و انقلاب شیراز با دفاع مجدد از کیفرخواست و اشاره به روابط سازمان یافته متهمین ردیف های دوم و سوم در پشتیبانی و اسکان متهم اصلی پرونده از دادگاه تقاضای اشد مجازات برای متهمان کرد.
در ادامه این جلسه با دستور قاضی ساداتی رئیس شعبه اول دادگاه انقلاب اسلامی شیراز متهم ردیف اول پرونده با حضور در جایگاه به پاسخ به سوالات هیأت دادگاه در مورد تأمین کنندگان مالی خود پرداخت.
رحمت اله نوروزاف در پاسخ به سوال رئیس دادگاه در مورد این که هزینه سفر، اسکان و معاش روزانه را از چه منبعی تأمین می کردید اظهار داشت: سرپل گروه که از راه پیام رسان در فضای مجازی با وی در تماس بودم هزینه را در چند نوبت تأمین و بعضی از مخارج همچون هزینه اجاره منزل را مستقیماً پرداخت می کرد.
مباشر اصلی حمله اخیر به حرم مطهر شاهچراغ (ع) همینطور در مورد نحوه آشنایی خود با حبیب اله عرب زاده فردی که برای وی محل اسکان را با مشارکت متهم ردیف سوم مهیا کرده بود اظهار داشت: حبیب اله را در مسجد دیدم و با هم نماز جماعت خواندیم.
وی اضافه کرد: از حبیب خواستم که برایم به صورت موقت مسکن اجاره کند که او مرا به اسد اله نظری معرفی نمود و یک خانه مبله در اختیارم گذاشتند.
رئیس دادگاه در ادامه از متهم خواست تا در مورد واریز مبالغ از راه صرافی مشهد به هیأت دادگاه توضیحاتی عرضه نماید که وی در پاسخ اظهار داشت: من تنها شماره کارت افراد را به زید که سرپل بود می دادم و از طریقه پرداخت دیگر اطلاعی نداشتم.
نوروزاف با تشریح پیام های دریافتی از سر پل همچون موقعیت مکانی حرم شاهچراغ (ع) قبل از حمله، اظهار نمود: سرپل اطلاعی از مکان اسکان من در شیراز و همجواری با شاهچراغ (ع) نداشت و از ابتدا سوالی از من در مورد مکان اسکان و نحوه مستقر شدنم در شیراز از من نپرسید.
سپس مستشار دادگاه با طرح این سوال که برای چنین عملیات پیچیده ای چگونه سرپل در رابطه با شما نسبت به محل استقرار و اسکان شما بی اهمیت است اظهار داشت: فقط به او این پیام را دادم که محلی برای اسکان در شیراز پیدا کردم و او هم سوالی در مورد مکان و سایر جزئیات محل اسکان از من نپرسید.
متهم ردیف اول پرونده حمله به حرم مطهر شاهچراغ (ع) در پاسخ به سوال رئیس دادگاه در خصوص برنامه اعلام شده توسط سرپل و تعیین تکلیف بعد از انجام حمله پاسخ داد: قرار بود تا وقتی کشته می شوم حمله را ادامه دهم و هیچکس تصور نمی کرد دستگیر شوم.
پس از اتمام اظهارات رحمت اله نوروزاف متهم ردیف دوم با حضور در جایگاه ضمن معرفی کامل به تشریح نحوه آشنایی خود با نوروزاف پرداخت و بیان داشت در مسجد با او آشنا شدم و قصد کمک و اسکان او را داشتم چون که او با نشان دادن تذکره افغانی به من گفت اهل بدخشان افغانستان است و پس از مدت کوتاهی به تهران خواهد رفت.
حبیب اله عرب زاده در مقابل هیأت دادگاه و نماینده دادستان اظهار نمود: پس از آشنایی در مسجد، نوروزاف از من خواست که برایش محل اسکان پیدا کنم و بدین منظور او را به امراله نظری معروف به اسد معرفی کردم، چون از قبل می دانستم منزل مبله دارد و می تواند به رحمت اله اسکان دهد.
این متهمِ دست داشتن در حمله به حرم شاهچراغ (ع) در ادامه خویش را جز جماعت تبلیغ خواند و اضافه کرد: ما در جماعت تبلیغ در دوره های یک ماهه یا ۴۰ روزه دور هم جمع می شدیم و در مورد شریعت صحبت می کردیم.
وی خاطرنشان کرد از عضویت رحمت اله نورزاف در گروه داعش اطلاعی نداشتم و جماعت تبلیغ ما با آنان ارتباطی ندارد.
در ادامه این جسله دادگاه خانم شیرازیان نماینده دادستان در دفاع از کیفرخواست به تناقض گویی متهم ردیف دوم پرونده با اظهارات گذشته خود اشاره نمود و اضافه کرد: وی در اعتراف گذشته خود بیان داشته که رحمت اله نوروزاف به وی گفته است که مقرر است به ترکیه برود.
وی در مورد اظهارت حبیب اله عرب زاده در مورد عدم اطلاع از ملیت نوروزاف هم بیان داشت: چگونه شما بعنوان افغان متوجه تفاوت لهجه فردی که خویش را افغان معرفی کرده است نشده اید که این امر شبهه برانگیز است.
در پایان دومین جلسه دادگاه متهمان حمله به حرم شاهچراغ (ع) و بعد از حضور متهم ردیف سوم در جایگاه ابهاماتی در مورد مالکیت و طرفین اجاره محل اسکان متهم ردیف اول برای هیأت دادگاه ایجاد گردید که ریاست دادگاه ضمن تعیین وقت آتی برای ادامه جلسات دادرسی، دستور حضور دو آگاه در جلسه بعدی دادگاه را صادر کرد.


منبع:

1402/06/22
08:45:17
0.0 / 5
486
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل

وکالتنامه

آگهی وکیل

آگهی قانونی وکیل

قیمت روز وکیل

استخدام وکالت

قیمت روز وکیل