دیدار مدیرعامل سازمان اموال تملیکی با دادستان کل کشور

دیدار مدیرعامل سازمان اموال تملیکی با دادستان کل کشور به گزارش آی وکیل، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با حضور در دفتر دادستان کل کشور با حجت الاسلام و المسلمین موحدی دیدار و گفتگو کرد.


به گزارش آی وکیل به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور، بامداد امروز عبدالمجید اجتهادی، مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با حضور در دفتر دادستان کل کشور با حجت الاسلام و المسلمین موحدی دیدار و گفتگو کرد.
در این جلسه که معاونین و مدیران سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی هم حضور داشتند دادستان کل کشور ضمن تقدیر از تلاش ها و کارهای انجام شده در مورد ساماندهی و بهبود وضعیت انبارهای سازمان اموال تملیکی اظهار داشت: بر مبنای قانون کالاهای قاچاق، کالاهای متروکه گمرکی و همینطور هر نوع کالایی که به نفع دولت ضبط یا مصادره می شود، تا زمان صدور رای قطعی در اختیار سازمان اموال تملیکی قرار می گیرد و مسئول نگهداری و سرپرستی از این کالاها و تعیین تکلیف آنها بر عهده سازمان اموال تملیکی است.
وی اظهار داشت: تعیین تکلیف کالاهای انبار تملیکی، پیشگیری از رسوب کالاها و تخلیه انبارها یکی از نگاههای دستگاه قضا در دوره تحول و تعالی است و با عنایت به دستور رئیس محترم قوه قضاییه در این رابطه خوشبختانه اقدامات خوبی توسط سازمان اموال تملیکی انجام شده که جای تقدیر دارد.
موحدی با اشاره به حضور در مجمع عمومی سازمان اموال تملیکی در شهریورماه سالجاری اظهار نمود: معتقد هستیم اموال و کالاهای موجود در انبارهای سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی یا در ارتباط با مردم است که حق الناس بوده و یا در ارتباط با بیت المال است. بنابراین در هر صورت باید نسبت به حفظ این کالاها و تعیین تکلیف سریع آنها اقدام گردد.
دادستان کل کشور با اشاره به بازدیدهای مختلف انجام شده از انبارهای این سازمان توسط معاونین و مدیران دادستانی کل کشور اظهار داشت: بنابر وظایف و تکالیف دادستانی کل و لزوم صیانت از حقوق عامه، تابحال بازدیدهای گوناگونی از بنادر و گمرکات انجام شده و علاوه بر معاونین، شخصا هم بازدیدی در این خصوص داشته و وضعیت انبارها بررسی شده است و این روند ادامه خواهد داشت.
وی اظهار داشت: بنابر گزارشات دریافتی بخش بسیار زیادی از کالاهای سازمان اموال تملیکی در دو سال گذشته یا به فروش رفته و یا اعاده شده و وضعیت کنونی سازمان نسبت به گذشته یک وضعیت مطلوب و مناسب می باشد.
دادستان کل کشور با اعلان اینکه دستگاه قضایی به صورت جدی به مبحث ساماندهی وضعیت انبارهای این سازمان و کالاهای در اختیار ورود کرده است اظهار داشت: با تدبیر و مدیریت ریاست محترم قوه قضاییه و ورود قاطعانه و صدور دستورات لازم، هم اکنون وضعیت کالاها و انبارهای سازمان اموال تملیکی بهتر شده و در خیلی از استان ها شاهد بازدیدهای دائمی و مستمر مقامات قضایی از این انبارها هستیم.
موحدی با اشاره به بازدیدهای مختلف رئیس قوه قضاییه از چند انبار سازمان اموال تملیکی در استانهای مختلف اظهار داشت: همین روحیه جهادی و جدیت در ساماندهی کالاهای انباشتی این سازمان باعث شد در خیلی از استان ها وضعیت این انبارها به صورت بسیار خوبی ساماندهی و کالاهای انباشتی تعیین تکلیف شوند.
در این جلسه اجتهادی ضمن قدردرانی و تمجید از نگاه و تعامل قوه قضاییه با سازمان اموال تملیکی به عرضه گزارشی از آخرین وضعیت کالاهای و اموال سازمان اموال تملیکی پرداخته و اظهار داشت: در سالیان گذشته، اراده ای اینچنینی برای تعیین تکلیف کالاهای رسوبی وجود نداشت، اما حالا این تعامل و همکاری بین قوه قضاییه و قوه مجریه سبب شده خیلی از کالاهای انباشتی به فروش رسیده و از تضییع حقوق بیت المال جلوگیری شود.1402/07/11
16:04:51
0.0 / 5
312
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری