رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور خبر داد؛

صدور سند برای ۸۰ درصد سواحل آزادسازی شده در کشور

صدور سند برای ۸۰ درصد سواحل آزادسازی شده در کشور آی وکیل: به گزارش آی وکیل، رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار داشت: برای 80 درصد سواحلی که در کشور آزادسازی شد، سند صادر گردیده است.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حسن بابایی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوال خبرنگار مهر پیرامون عزم دولت و قوه قضائیه برای آزادسازی سواحل کشور عنوان کرد: تا حالا برای ۸۰ درصد سواحلی که آزادسازی شده سند صادر گردیده است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود پیرامون مزایده ها اظهار داشت: امروز هم در جلسه شورای قضائی لرستان عنوان شد و حتما دوستانی که در واحدهای ثبتی حضور دارند باید رعایت قانون را انجام دهند چون حق الناس است و به بهانه حقوق ذی نفع و طلبکار یا تسریع در اجرای حکم نباید حقی هم از بدهکار و مدیون ضایع شود.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به اینکه امروز هم در جلسه مجدداً تذکرات لازم را دادیم که در قالب قانونی مزایده ها صورت گیرد، خاطرنشان کرد: عمدتا وصولی ها در زمینه معوقات بانکی و بدهی ها است؛ وصولی بانکهای ما پارسال ۷۴ هزار میلیارد بوده که ‬در مقایسه با سال قبل آن (سال ۱۳۹۹) که ۲۵ هزار میلیارد بود شاهد رشد ۲۰۰ درصد بودیم.
بابایی تصریح کرد: بطور قطع بحث مزایده ها زیاد بوده اما کثرت پرونده نباید مانع از اجرای دقیق قانون شود و تخلفاتی اگر مطرح شود هم‬ در مرجع اداری و قانونی پیگیری می شود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن اشاره به این که روز گذشته رییس جمهور مطلبی را در جمع اهالی رسانه مطرح نمودند که بدهی فعالان اقتصادی و بنگاه داران اقتصادی و تولید کنندگان به بانکهای عامل نباید موجبات تعطیلی واحدهای اقتصادی را فراهم آورد و دستورات ویژه ای هم دادند، عنوان کرد: ما نیز در بحث اجرای اسناد این مساله را مدنظر قرار داده ایم، اگر فعال اقتصادی بدهکار بود فرصت می دهیم و زمینه مذاکره را فراهم می نماییم و شرایطی را ایجاد می نماییم که موجبات پرداخت بدهی فراهم گردد.
رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور خاطرنشان کرد: مطرح کردن این امر از طرف رییس جمهور اتفاق پسندیده ای بود که بنگاه تولیدی هیچ فعال اقتصادی به خاطر بدهی بانکی نباید تعطیل شود.

1401/06/08
16:02:47
0.0 / 5
390
تگهای خبر: بدهكار , پرونده , تخلف , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی