شورای نگهبان:

تنها چاره مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی است

تنها چاره مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی است به گزارش آی وکیل، شورای نگهبان به مناسبت ۱۲ آذرماه سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی در اطلاعیه ای تصریح کرد: باید بر این باور بود که تنها چاره مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی و فعلیت یافتن حداکثری ظرفیت های مغفول آن است.


به گزارش آی وکیل به نقل از شورای نگهبان، متن بیانیه شورای نگهبان بدین شرح است:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِیمِ
لَقَدْ أَرْسَلْنَا رُسُلَنَا بِالْبَیِّنَاتِ وَأَنْزَلْنَا مَعَهُمُ الْکِتَابَ وَالْمِیزَانَ لِیَقُومَ النَّاسُ بِالْقِسْطِ
۱۲ آذرماه، سالروز تصویب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، یادآور تحقق مطالبه تاریخی ملتی بود که قرن های متمادی، از حکومت ظالمانه طاغوتیان، جز رنج و تحقیر نصیبی نبرده بود و به دنبال دستیابی به حیاتی عزتمندانه، لبیک گوی ندای حق طلبانه بزرگمردی از تبار اولیای الهی شد که قیامش قیام لله و هدفش حاکمیت ارزش های الهی بود.
باور راسخ امام خمینی(ره)، بنیان گذار انقلاب اسلامی به امکان اداره جامعه توسط احکام الهی و جایگاه متعالی قانون، به تاکید ایشان بر تصویب قانون اساسی انجامید و بعد از انتخاب اعضای مجلس خبرگان قانون اساسی از جانب مردم و تدوین قانون اساسی توسط خبرگان ملت، در نهایت در روز ۱۲ آذرماه سال ۱۳۵۸ خواسته تاریخی ملت ایران محقق شد و قانون اساسی مترقی و ممتاز جمهوری اسلامی ایران به تصویب مردم شریف ایران رسید تا راهگشای تحکیم پایه های حکومت اسلامی و عرضه دهنده طرح نوین نظام حکومتی شود که آرمان بزرگ ایجاد تمدّن نوین اسلامی را دنبال می کند.
قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران بعنوان یک سند حقوقی مبتنی بر ارزش های جهان شمول دین مبین اسلام با فراهم آوردن زمینه تحقق وفاق ملی و با نفی معادلات جهان سلطه، هر نوع استکبار و استعمار را به چالش کشید و پشتیبانی از مستضعفان عالم را بعنوان یک وظیفه اسلامی و انسانی مورد تاکید قرار داد.
بدون شک یکی از عاملهای مهم عبور موفق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از بحران ها و چالش هایی که بر سر راه آن قرار گرفت، ظرفیت های موجود در قانون اساسی بخصوص نقش ویژه آن در اداره امور کشور به اتکاء آراء و نظرات مردم بوده که سبب شده است هیچ بن بست قانونی ای در راه پیشرفت ایران اسلامی قرار نداشته باشد.
ازاین رو باید به همه کسانی که در راه تصویب و هم اجرای این میثاق ملی تلاش کردند، ادای احترام نمود و بر این باور بود که تنها چاره مشکلات کشور، عمل به قانون اساسی و فعلیت یافتن حداکثری ظرفیت های مغفول آن است.
حالا در سال های آغازین چله دوم عمر بابرکت انقلاب اسلامی، شورای نگهبان بعنوان نهاد پاسدار احکام‏ اسلام‏ و قانون اساسی‏، ضمن تجدید عهد با امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی، اعلام می نماید همچون گذشته در انجام وظایف خطیر خویش ایستادگی خواهد نمود و ملت بزرگ ایران را تا رسیدن به آرمان های خود همراهی خواهد نمود.1401/09/12
10:08:07
0.0 / 5
371
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری