افرادی كه تست آنها مثبت شده و قرنطینه را رعایت نمی كنند مجازات می شوند

افرادی كه تست آنها مثبت شده و قرنطینه را رعایت نمی كنند مجازات می شوند جلسه کمیته های تخصصی ستاد مقابله با کرونا عصر پنج شنبه در حضور رئیس جمهور اجرا شد.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، در این نشست، روسای کمیته های بهداشت و درمان، امنیتی – اجتماعی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا گزارشی از آخرین وضعیت شیوع بیماری در کشور، وضعیت رنگ بندی شهرها و استانها و همین طور اقدامات انجام شده و اعمال محدودیت ها و تقویت نظارت ها بر اجرای دقیق دستورالعمل ها برای کنترل و مهار موج جدید کرونا در کشور ارائه کردند.

در این جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا پیشنهادهای قرارگاه عملیاتی این ستاد را مورد بحث و بررسی قرار دادند. بر طبق این پیشنهادها، ستادهای استانی در مراکز و شهرهای با وضعیت قرمز و نارنجی موظفند مطابق طرح مدیریت هوشمند، کلیه محدودیت های لازم را در بخش های اصناف، ترددها و نحوه حضور کارمندان در ادارات به دقت اعمال و دستگاه های اجرائی مرتبط نیز نظارت های لازم را انجام دهند. همین طور همه استانها در هر وضعیتی که قرار دارند موظف به رعایت و اجرای همه شیوه نامه های بهداشتی و مراقبت های لازم هستند.

در عین حال کمیته عالی نظارت با محوریت و مسئولیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می بایست نظارت دقیق را بر نحوه رعایت شیوه نامه ها اعمال و افرادی که الزمات قانونی در این خصوص را رعایت نمی کنند برای برخورد به مراجع ذیربط معرفی نماید تا اقدامات لازم دراین زمینه صورت گیرد.

همچنین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی می بایست افرادی را که تست آنها مثبت شده و قرنطینه را رعایت نمی کنند برای اعمال مجازات به مراجع قانونی معرفی نماید.

براساس پیشنهاد دیگری همین طور قرار شد وزارت راه و شهرسازی با همکاری هلال احمر و با افزایش ظرفیت نیروها و تجهیزات، ضمن کنترل دقیق تر فرودگاه ها و پایانه های پرتردد مرزی و تسهیل در رفت و آمد مردم از نقض شیوه نامه های بهداشتی پیشگیری کند.

رییس جمهور با تاکید بر اجرای موارد پیشنهادی قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا اظهار داشت: بی شک راه اصلی خروج از این وضعیت رعایت همه دستورالعمل ها است که تجارب گذشته نیز گواه این مساله است.

دکتر روحانی با اعلان اینکه هماهنگی و انسجام در تصمیمات و اقدامات لازم در مدیریت مقابله با کرونا بعنوان یک اصل ضروری می باشد، اضافه کرد: رعایت نشدن دستورالعمل ها و تصمیمات اتخاذ شده در ستاد ملی مقابله با کرونا با اهمیت ترین دلیل ایجاد وضعیت فعلی است و اگر همه اقدامات در قالب مصوبات ستاد ملی از طرف مردم، اصناف و دستگاهها به دقت اجرا می شد حتما شاهد این وضعیت نبودیم.

بر اساس مصوبه این جلسه از روز شنبه در همه شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار می گیرند مطابق مفاد طرح مدیریت هوشمند به مدت 10 روز محدودیت اعمال می شود و بدیهی است سایر شهرها هم بر طبق رنگ بندی اعمال شده باید محدودیت ها و پروتکل ها را مراعات کنند.

در این جلسه همین طور قرار شد کمیته بهداشت و درمان با همکاری ستادهای استانی و دانشکده های علوم پزشکی، بیمارستان ها، تخت های بیمارستانی و مراکز درمانی بیشتری را برای ارائه خدمات به بیماران و مبتلایان به کرونا تجهیز و آماده کنند.

بر اساس گزارش سازمان برنامه و بودجه، تامین مالی و پرداخت فوق العاده های ویژه به کارکنان وزارت بهداشت و درمان و دانشکده های علوم پزشکی و تامین مالی برای تکمیل و تجهیز بیمارستان ها و اعلام آمادگی برای تامین مالی بهره برداری از 13 هزار تخت جدید و گسترش امکانات درمانی و نیز تامین مالی خرید واکسن های داخلی وخارجی همچون اقدامات سازمان برنامه و بودجه است.

رییس جمهور با تاکید بر حمایت همه جانبه معنوی و مادی دولت از کادر درمان در یکسال گذشته و در جریان مقابله با پاندمی کووید 19 اشاره کرد: در تمام مدت مقابله با این ویروس اجازه ندادیم در جنگ نفس گیر و فشارهای اقتصادی ناشی از اعمال محدودیت های کرونائی، حمایت مادی و معنوی از کادر سلامت و درمان که شجاعانه و ایثارگرانه در حال مبارزه با کرونا هستند، متوقف شود.

دکتر روحانی با اشاره به اهمیت اطلاع رسانی و آگاهی بخشی جامعه در زمینه لزوم پرهیز از عادی انگاری و از سویی جلوگیری از ایجاد نگرانی بیهوده و غیر واقعی اشاره کرد: برمبنای تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا جریان اطلاع رسانی ها و مدیریت افکارعمومی در مقابله با ویروس کرونا باید متمرکز، سازماندهی شده، منظم و شفاف صورت گیرد.
1400/01/20
12:12:15
0.0 / 5
178
تگهای خبر: تخصص , جامعه , خدمات , دانش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی