رئیس كل دادگستری استان سمنان خبر داد؛

ایجاد سامانه استعلام سوابق محکومیت های مالی در استان سمنان

ایجاد سامانه استعلام سوابق محکومیت های مالی در استان سمنان رییس کل دادگستری استان سمنان با اعلان اینکه سامانه استعلام سوابق محکومیت های مالی راه اندازی می شود، اظهار داشت: مردم می توانند از سلامت مالی کسانی که با آنها معامله می کنند، با خبر بشوند.محمد جعفر عبدالهی در گفتگو با خبرنگار مهر، با اعلان اینکه سامانه های مختلفی از سال قبل به مجموعه خدمات دادگستری استان سمنان افزوده شده است، اشاره کرد: یکی از این سامانه ها رخداد انتظامی با همکاری ناجا است که در کلانتری استقرار داشته و در حوزه شکایت ها مشغول به فعالیت هستند.
وی اضافه کرد: شکایت ها سابقاً از طرف دفاتر خدمت قضائی و بصورت مراجعه به دادسرا صورت می گرفت حالا می توانند به کلانتری و پاسگاه ها مراجعه و شکایت خودشان را از این طریق نیز به دادسرا و دستگاه قضائی ارائه نمایند.
رئیس کل دادگستری استان سمنان درباره سامانه استعلام سوابق محکومیت های مالی نیز توضیح داد: اگر دو نفر مقرر است معامله ای را داشته باشند برای اطمینان از اجرای تعهدات می توانند به دادگستری مراجعه و با شرایطی که سامانه تعریف می کنند، اطمینان حاصل کند که طرف مقابل مالی مشکلی در حوزه پرونده های کیفری مالی نداشته باشند.
عبدالهی بیان کرد: دیگر سامانه اجرای احکام که به زودی وارد حوزه دادگستری استان سمنان نیز شده استعلام برخط یا آنلاین دارایی های اشخاص است.
وی درباره سامانه توضیح داد: سابقاً دادگستری مردم را به اداره ثبت اسناد و املاک و بانکها و مؤسسات مالی اعتباری ارجاع می داد اما با این سامانه دیگر نیازی به حضور مردم در این مکان ها نیست و استعلام ها الکترونیکی گرفته می شوند تا احکام قضائی اجرا شوند.

1401/04/02
11:04:35
0.0 / 5
361
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه
وکالتنامه

دادگاه

وکالت قانونی

دادگستری

قضایی

وکالت قانونی