رئیس كل دادگستری استان تهران خبر داد

ابلاغ بخشنامه ۱۳ بندی تحقق منویات هشت گانه مقام معظم رهبری در مجموعه های قضایی استان تهران

ابلاغ بخشنامه ۱۳ بندی تحقق منویات هشت گانه مقام معظم رهبری در مجموعه های قضایی استان تهران به گزارش آی وکیل رئیس کل دادگستری استان تهران از تهیه، تدوین و ابلاغ بخشنامه ۱۳ بندی به منظور تحقق منویات هشت گانه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسؤلان قوه قضاییه اطلاع داد.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، نشست تعیین اعضای هیات بازرسی مبحث ماده ۲۸ آئین نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات با حضور علی القاصی رئیس کل دادگستری استان تهران برگزار شد.
رئیس کل دادگستری استان تهران در این جلسه اظهار داشت: در اجرای ماده ۲۸ آئین نامه نحوه بازرسی، نظارت و ارزشیابی رفتار و عملکرد قضات، رؤسـای کل دادگسـتری ها مکلفند بعنوان نمایندگان قوه قضـاییه در استان ها در جهت وظیفه مدیریتی و نظارتی و به منظور حسن تمشیت امور در واحدها و حوزه های قـضایی خود هـیأت نظارت و بازرسی اسـتانی تشکیل دهند.
وی خاطرنشان کرد: هیأت مزبور در طول سال و به تدریج همه واحدهای قضایی استان را مورد بازرسی قرار می دهد و رئیس کل دادگستری استان نتایج بررسی و ارزیابی هیأت درباره عملکرد قضات و وضعیت واحدهای قضایی مورد بازرسی را در فواصل زمانی معین به معاونت گزارش می دهد.
القاصی هدف از انجام این بازرسی ها را احصاء نقاط قوت و ضعف قضات و مدیران واحدهای قضایی از حیث معلومات قضایی، رفتاری و عملکرد آنها عنوان نمود و اظهار داشت: از آغاز سال با استفاده از اصل هم فکری و با همکاری کلیه مدیران واحدهای قضایی، ستادی و نظارتی فهرستی از قضات باتجربه، دارای دانش قضایی بالا و خوشنام در زمینه های حقوقی، جزائی، خانواده، امور حسبی از میان همکاران قضایی دادسرا، دادگاه ها(بدوی و تجدیدنظر) که در حدود ۱۰۰ نفر هستند، تهیه شد.
رئیس کل دادگستری استان تهران با اشاره به اینکه این فهرست از بین افراد واجد صلاحیت های سه گانه از حیث رفتار، عمل و مدیریت احصاء شده است، اظهار نمود: بعد از انجام بررسی های اولیه سوابق همکاران قضایی بر مبنای بانک اطلاعاتی موجود و بررسی سوابق علمی و آموزشی آنها جلسه توجیهی برگزار می شود.
وی افزود: بعد از صدور ابلاغ انتصاب اشخاص بعنوان بازرس در گروههای تخصصی با حضور مدیران و معاونین تعیین خواهند شد و ضمن حضور در تمامی واحدهای قضایی استان و با ملاحظه سوابق موجود، مطالعه پرونده ها، استماع نظرات همکاران و مراجعان، اولا آموزش های حضوری برای رفع خلاءهای عملکردی عرضه خواهد شد و ثانیا، نمره رفتاری، عملکردی، علمی و مدیریتی با دریافت نظر گروه ها استخراج و کارنامه قضایی برای قضات و مدیران تشکیل می شود.
القاصی در بخش پایانی سخنان خود از تهیه، تدوین و ابلاغ بخشنامه ۱۳ بندی به منظور تحقق منویات هشت گانه مقام معظم رهبری در دیدار اخیر با مسؤلان قوه قضاییه اطلاع داد و اظهار داشت: این اقدام، یکی از راهبردهای مدیریت مجموعه قضایی استان تهران در جهت سنجش دانش قضایی و مهارتی همکاران است تا با برنامه ریزی و پیگیری، یکی از منویات معظم له با این برنامه بخشنامه اجرایی شود.
منبع:

1401/05/04
21:59:09
0.0 / 5
1839
تگهای خبر: پرونده , تخصص , حقوق , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده