دبیر ستاد حقوق بشر:

حکم سرکرده گروهک تندر طبق مقررات و قوانین قضایی ایران صادر شد

حکم سرکرده گروهک تندر طبق مقررات و قوانین قضایی ایران صادر شد به گزارش آی وکیل، معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: حکم جمشید شارمهد سرکرده گروهک تروریستی تندر طبق قوانین و مقررات قضایی ایران و با طی فرآیند دادرسی صادر گردیده است.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا و به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین الملل قوه قضاییه و ستاد حقوق بشر، کاظم غریب آبادی در واکنش به اظهارات وزیر خارجه آلمان در رابطه با صدور حکم اعدام سرکرده گروهک تروریستی تندر و اعلام اخراج دو دیپلمات ایرانی از این کشور، اضافه کرد: جمشید شارمهد یک تروریست است اما تروریست بودنش، مانع از برخورداری وی از دادگاه عادلانه نشده است.
وی اظهار داشت: شارمهد از دادرسی کاملا عادلانه و حق و حقوق قانونی بهره مند بوده و این حکم طبق مقررات قضایی ایران صادر شده و قابل فرجام خواهی است.
غریب آبادی افزود: روی صحبت من با مقامات آلمانی و آمریکایی است، چون شارمهد تابعیت مضاعف دارد و ما تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسیم.
وی اظهار داشت: شارمهد تا قبل از دستگیری در آمریکا اقامت داشته و خودش بارها گفته تحت حمایت اف بی آی است و دست جمهوری اسلامی ایران به او نمی رسد.
دبیر سناد حقوق بشر تصریح کرد: شارمهد فقط در یک اقدام تروریستی در حسینیه سیدالشهدای شیراز در سال ۸۷ ده ها نفر از مردم بیگناه، شامل زن وکودک را به شهادت رسانده است، آلمان چطور به خودش اجازه می دهد از یک تروریست دفاع و ایران را تهدید کند که حکم شارمهد را در مجامع بین المللی پیگیری می کند؟!
وی افزود: ما مبحث را در مجامع بین المللی پیگیری خواهیم کرد و دولت های آلمان و آمریکا باید پاسخگو باشند که چرا مکان امنی برای تروریست ها شده اند و از آنها حمایت امنیتی، مالی، اطلاعاتی و سیاسی می کنند؟!
غریب ابادی تصریح کرد: ما بیشتر از ۱۷ هزار شهید ترور داریم که در اثر اقدامات تروریست هایی شهید شده اند که در امریکا و اروپا زندگی می کنند، انها باید پاسخگو باشند.
منبع:

1401/12/04
12:30:43
0.0 / 5
200
تگهای خبر: اثر , حقوق , دادگاه , دستگیری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل قانونی

حقوقدان

قیمت روز وکیل

دفاع

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل قانونی