رئیس كمیته حقوقی شورای شهر خبر داد

خدمات رایگان حقوقی به تهرانی ها در آینده نزدیک

خدمات رایگان حقوقی به تهرانی ها در آینده نزدیک آی وکیل: رییس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران از انعقاد تفاهم نامه بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و مرکز وکلای قوه قضاییه و شروع ارائه خدمات رایگان حقوقی به شهروندان در امتداد انعقاد این تفاهم نامه آگاهی داد.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، مهدی اقراریان با اعلان اینکه در «طرح نجم» که کمیته حقوقی شورا آنرا دنبال می کند کارهای مشترک با دستگاه قضایی پیگیری می شود، اظهار داشت: در هفته های اخیر به همراه معاون پیش گیری از وقوع جرم قوه قضاییه در امتداد اجرای این طرح از دو منطقه ۱۲ و ۱۷ بازدید به عمل آوردیم.
عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که شاید برای نخستین بار بود که ملاقات عمومی در چنین سطحی برگزار می شد، اشاره کرد: در این بازدیدها مواردی در ارتباط با حقوق عامه عنوان شد.
وی از شروع ارائه خدمات رایگان حقوقی به شهروندان در ۲۲ سرای محله در آینده نزدیک آگاهی داد و اضافه کرد: اخیراً تفاهم نامه ای بین معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران با مرکز وکلای قوه قضاییه منعقد شده تا سرآغاز فصل جدیدی برای ارائه خدمات رایگان حقوقی به شهروندان باشد که ما نیز به عنوان نمایندگان مردم در شورا این شرایط را تسهیل خواهیم کرد تا این امکان فراهم گردد.
اقراریان با اشاره به برگزاری نشستی با موضوع «حقوق عامه» با حضور مدیران حقوقی در امتداد اجرای طرح نجم، تصریح کرد: بصورت مستمر حداقل یک جلسه مشترک را داریم و علاوه بر این بازدیدهای مشترکی از معضلات شهر تهران را نیز دنبال می نماییم.
رییس کمیته حقوقی شورای اسلامی شهر تهران به عمده مسائل مطرح شده از طرف شهروندان در ملاقات های عمومی اشاره نمود و اظهار داشت: مسائلی با محوریت شهرسازی، کمبود وسایل حمل و نقل عمومی، خدمات شهری، نظافت و سد معبر در این ملاقات ها مطرح می شود و به عبارتی می توان اظهار داشت که نگهداشت جزء دغدغه های عمومی و اصلی مردم است.
وی با اعلان اینکه مشکلات فردی مطرح شده در ملاقات های مردمی نیز عمدتا مربوط به مسائل ساخت و ساز است، اظهار داشت: باتوجه به حضور مدیران قوه قضاییه در این بازدیدها، شهروندان بعضاً پرونده های حقوقی و کیفری خودرا نیز مطرح و مشاوره دریافت می کنند و در صورت نیاز وکیل رایگان در اختیار آنها قرار می گیرد.
طبق گزارش سایت شهر، عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که در هفته سه ملاقات عمومی در مناطق داریم که در قالب طرح نجم به انجام می رسد، اذعان کرد: در بازدیدها و جلساتی که داریم نظارت جمعی بر مسائل برمبنای نظام جامع محلات صورت می گیرد.
منبع:

1402/04/17
09:50:52
0.0 / 5
253
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت