موضع تهران در رابطه با اعطای جایزه صلح نوبل به یکی از شهروندان ایرانی

موضع تهران در رابطه با اعطای جایزه صلح نوبل به یکی از شهروندان ایرانی به گزارش آی وکیل، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به اقدام سیاسی کمیته صلح نوبل در اعطای جایزه به یکی از شهروندان ایرانی اعلام نمود: جمهوری اسلامی ایران، بعنوان یکی از بنیانگذاران سازمان ملل متحد همواره بر تحقق عینی صلح در سطوح منطقه ای و جهانی تاکید داشته و همواره بر تقویت فرهنگ صلح اهتمام داشته است؛ اما هیچ وقت نمی خواهد از صلح و تحقق آن سوء استفاده گردد.


به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، ناصر کنعانی در این ارتباط اضافه کرد: حال شاهد آن هستیم که کمیته صلح نوبل، مبادرت به اعطای جایزه صلح به شخصی کرده که به علت نقض مکرر قوانین و ارتکاب اعمال مجرمانه محکوم شده است. ما این اقدام را حرکتی مغرضانه و سیاسی کاری دانسته و محکوم می نماییم.
وی ادامه داد: اقدام کمیته صلح نوبل، تحرکی سیاسی در جهت سیاست مداخله جویانه و ضد ایرانی برخی دولت های اروپایی همچون دولت مقر کمیته نوبل بوده که نشان دهنده انحراف مأیوس کننده آن از اهداف اولیه آن و بهره برداری ابزاری از کمیته صلح است.
سخنگوی وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: در بیانیه این کمیته ادعاهای نادرست و خلاف واقعی در مورد تحولات ایران مطرح گردیده است که حکایت از رویکرد برخی دولت های اروپایی برای جعل اخبار و تولید روایت های مغشوش و انحرافی در مورد تحولات داخلی ایران است.
بنا بر اعلام وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، کنعانی خاطر نشان ساخت: ملت ایران طی بیشتر از چهار دهه شاهد فشارهای سیاسی و اقتصادی همچون تروریسم اقتصادی و غیر انسانی برخی کشورهای غربی ضد خود بوده و این در شرایطی است که مدعیان حقوق بشر هیچ گاه جرأت محکوم کردن این جنایات یا ادای احترام به مقاومت بی نظیر مردم ایران در مقابل تحریم های ظالمانه، ضد بشری و مغایر با تعهدات بین المللی غرب را نداشته اند.
وی تصریح کرد: اقدام اخیر کمیته صلح نوبل حلقه ای دیگر از زنجیره فشار محافل غربی ضد ایران است که نتیجه ای جز جزم شدن عزم ملت ایران در پیگیری سیاست مستقلانه خود ندارد و البته این رویکرد نامتعارف و گزینشی هیچگاه از اذهان آزاداندیشان پاک نخواهد شد.
کنعانی در انتها با تکیه بر آرمان جمهوری اسلامی ایران برای استقرار صلح و عدالت در سراسر دنیا در پرتو همکاری موثر و دوستانه میان ملتها و همزیستی مسالمت آمیز، به کمیته صلح نوبل سفارش کرد: به جای ایفای نقش ابزاری در اعمال سیاست های مزورانه برخی کشورهای غربی، جایزه صلح نوبل را به اشخاص یا تشکل هایی اعطا کند که صادقانه به دنبال ترویج فرهنگ صلح و عدالت در جهان و میان ملت ها هستند.
منبع:

1402/07/16
08:49:21
0.0 / 5
279
تگهای خبر: ابزار , حقوق , سازمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده