در نیمه نخست سال ۱۴۰۲ انجام شد؛

پیشگیری از بیکاری بالغ بر ۴۰۰۰ کارگر در خوزستان

پیشگیری از بیکاری بالغ بر ۴۰۰۰ کارگر در خوزستان به گزارش آی وکیل، رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار داشت: در نیمه نخست سال جاری با پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی در استان، از بیکاری بیشتر از ۴ هزار کارگر جلوگیری شد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، علی دهقانی با بیان این خبر بیان نمود: با ورود بموقع دستگاه قضایی و باهدف پیشگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی خوزستان، در نیمه نخست سال جاری و با حمایت های قضایی ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی استان، چهار هزار و ۲۱۰ نفر کارگر به کار بازگشتند و یا از اخراج آنها جلوگیری شد.
وی اضافه کرد: در شروع سالجاری با کمک اعضای ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی خوزستان و ستاد تسهیل استان، مسائلی برای پیشرفت و توسعه اقتصادی استان مطرح و محورهایی ترسیم شد که مهم ترین آن رفع موانع تولید بود.
دهقانی افزود: رونق تولید از راه رفع موانع و افزایش خطوط تولید باید مدنظر همه مدیران استان قرار گیرد تا ضمن توسعه اقتصادی هم شاهد کاهش نرخ بیکاری و متعاقب آن کاهش صدمه های اجتماعی و جرایم در استان باشیم.
رئیس کل دادگستری خوزستان اظهار نمود: انتظار ما اینست که واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل در استان شناسایی و موانع رکود آنها در کارگروه های اختصاصی بررسی و برای رفع این موانع عمل شود.
وی بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی خوزستان تاکید و افزود: هیچ واحد تولیدی نباید به واسطه بدهی به بانکها و مورد تملک قرار گرفتن از جانب آنها و یا به سبب داشتن پرونده قضایی، تعطیل شود و تاکید شده که پرونده این واحدها باید با سرعت و دقت و خارج از وقت رسیدگی و منجر به صدور رای شود.
دهقانی افزود: از بانکها خواسته شده تا به صورت سریع نسبت به تعیین تکلیف و راه اندازی مجدد این واحدهای تولیدی اقدامات و تدابیر لازم را اتخاذ و به ستاد پیگیری اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی خوزستان اعلام کنند.
وی به وجود ۴۳۷ واحد زمین خالی در شهرک های صنعتی خوزستان اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به صدور مجوزهای ۴۸ ساعته از جانب اداره صنعت، معدن و تجارت استان، شاهد اجرایی نشدن طرح های مصوب از جانب بعضی از شرکت ها هستیم.
دهقانی خاطرنشان کرد: مقرر شد شهرک های صنعتی خوزستان ضمن رعایت دقت در عقد قراردادهای خود با صاحبان صنایع، با عنایت به ضرب الاجل تعیین شده سه ماهه این ستاد، نسبت به تعیین تکلیف این زمینهای خالی پیگیری و کارهای لازم انجام و تدابیری گرفته شود که در صورت اقدام نکردن درخواست کنندگان در موعد تعیین شده، قرارداد آنها لغو و زمین مورد اشاره به متقاضیان جدید واگذار شود.

1402/07/23
15:55:43
0.0 / 5
261
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری