معرفی متهمان دادگاه منافقین

معرفی متهمان دادگاه منافقین آی وکیل: بهزاد نصیری متهم ردیف چهل و یکم دادگاه رسیدگی به اتهامات اعضای سازمان مجاهدین (منافقین) است.به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا، بهزاد نصیری متهم ردیف ۴۱ پرونده نام دارد.

او که در سال ۱۳۶۰ به استخدام وزارت ارشاد در آمده بود، برای گمراهی نیروهای انقلاب، در پوشش مترجم برای دفتر خبرگزاری فرانسه در تهران، در عمل به فعالیت و همکاری با گروهک تروریستی منافقین می پردازد که به سرعت ماهیت کارهای اصلی او افشاء و در سال ۱۳۶۱ دستگیر و به ۸ سال حبس، محکوم می شود، اما در ادامه در سال ۱۳۶۴، در مدت مرخصی از زندان، متواری شده و بصورت غیرقانونی به خارج از کشور عزیمت می کند.

همسر او (به نام مریم خرمشاهی) نیز در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان، کشته می شود.

همچنین او مسئول مرکز ۱۳ شاخه نظامی منافقین در عراق بوده و در طراحی عملیات های خمپاره زنی به نام راه گشایی، شرکت فعال داشته است. در ضمن او سابقه ی عضویت در کمیسیون به اصطلاح روابط خارجی را نیز دارد. همچون اقدامات این کمیسیون، سازماندهی تظاهرات ساختگی در کشورهای غربی، حمله به سفارتخانه های رسمی جمهوری اسلامی ایران و همین طور جذب نیرو است.

بهزاد نظیری، از افراد فعال در عملیات تروریستی- نظامی فروغ جاویدان نیز بوده و هم اکنون نیز عضو کمیسیون خارجی شورای تروریستی موسوم ملی مقاومت است.

بهزاد نظیری در عملیات های تروریستی به اصطلاح راه گشایی که منجر به شهید و مصدوم شدن جمع زیادی از مردم و همین طور وارد آمدن خسارات مالی فراوان به اموال خصوصی و عمومی شده، نیز نقش طراح و هادی تیم تروریستی داشته است.

ضمناً او تحت تعقیب اینترپل بوده و دارای اعلان قرمز شماره A-۴۷۴/۶-۲۰۰۲ است.

منبع:

1402/11/20
15:33:02
0.0 / 5
241
تگهای خبر: اموال , پرونده , دادگاه , زندان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع

بررسی وکیلها

کانون وکلا

مدافع
کانون وکلا

محکمه

دادگستری