خداییان مطرح كرد

مهلت ۱۵ روزه مدیران ثبت اسناد و املاك برای ساماندهی اجرای اسناد

مهلت ۱۵ روزه مدیران ثبت اسناد و املاك برای ساماندهی اجرای اسناد رئیس سازمان ثبت اسناد و املاك كشور، اظهار داشت: مطابق دستورالعمل اجرا كه اخیرا ابلاغ گردیده است، مدیران باید ظرف 15 روز پرونده ها را پالایش و فهرست پرونده ها را به سازمان ثبت اسناد و املاك اعلام نمایند.به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، ذبیح الله خداییان معاون رئیس قوه قضاییه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در همایش سراسری مدیران ستادی و استانی امسال که چهاردهم تیر ماه به صورت ویدئو کنفرانسی و با موضوع «کاداستر و اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا» برگزار شد، با تقدیر از کوشش های صورت گرفته در ادارات ثبت استانها، به تاکیدات رئیس قوه قضاییه در زمینه «تحول» اشاره و از برنامه تحولی سازمان ثبت اسناد و املاک بعنوان برنامه ای که تدوین آن بر پایه نظرات صاحب نظران و کارشناسان بوده است، یاد کرد.

وی اضافه کرد: اجرای برنامه تحولی نه فقط یک وظیفه قانونی بشمار می رود بلکه باتوجه به تایید مقام معظم رهبری بر اجرای آن، یک تکلیف شرعی برای مسئولان است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با خاطر نشان کردن رهنمودها و بیانات مقام معظم رهبری در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی در هفتم تیر ماه بر توجه به فرمایشات معظم له در سازمان و ادارات استانی ثبت اسناد در امتداد ایجاد تحول و تسهیل و تسریع خدمت رسانی به مردم اصرار کرد.

خداییان با احصای محورهای تحول سازمان ثبت اسناد و املاک کشور از اجرای سریع، صحیح و بموقع طرح کاداستر، افزایش اعتبار اسناد رسمی، ارتقای سلامت اداری، بهره گیری از تکنولوژی های جدید و تسریع در اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا بعنوان مهمترین محورها یاد کرد.

وی پیرامون اجرای طرح کاداستر با ناکافی دانستن اقدامات صورت گرفته، کمبود اعتبار، نبود نیروی متخصص و عدم همکاری دستگاه های متولی زمین و مسکن را همچون مشکلاتی عنوان نمود که قبل از این بر سر راه این طرح وجود داشت و از سال قبل تابحال با کوشش های صورت گرفته قدم هایی در رفع این موانع برداشته شده است.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با تاکید بر کوشش برای اجرای طرح کاداستر باتوجه به اختصاص بودجه از طرف مجلس برای این طرح، از مدیران اداره کل ثبت اسناد و املاک استان های فارس، اصفهان، آذربایجان شرقی و کردستان که به صورت آزمایشی طرح برون سپاری نقشه برداری را اجرایی می کنند؛ قدردانی کرد.

خداییان با اشاره به امضای تفاهم نامه با نهادهای مختلف در زمینه اجرای طرح کاداستر و مثمرثمر بودن تلاش ها برای جلب همکاری دستگاه ها دراین زمینه، خطاب به مدیران کل استانی اظهار داشت: برای اجرای طرح کاداستر در استانها از ظرفیت شورای حفظ حقوق بیت المال و ادارت کل بازرسی و سایر مراجع مربوطه استفاده گردد.

رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به لطمه شناسی طرح کاداستر توسط یک گروه پژوهشی در دانشگاه شریف اشاره نمود و بر ضرورت اقدام جهادی برای به سرانجام رساندن این طرح اصرار کرد.

وی ساماندهی اجرای اسناد را بعنوان محور دیگر این همایش مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: نزدیک به یک میلیون و ۵۰۰ هزار پرونده در بایگانی ها وجود داشته است و هر ماه بر میزان موجود افزوده می شد که باید این مساله هرچه سریع تر باتوجه به اصلاح زیر ساخت ها و بخشنامه ابلاغی ریاست قوه قضاییه، ساماندهی گردد.

خداییان با اعلان اینکه تمام فرآیندهای اجرا الکترونیکی شده است، بیان داشت: مطابق دستورالعمل اجرا که اخیرا ابلاغ گردیده است، مدیران باید ظرف ۱۵ روز پرونده ها را پالایش و فهرست پرونده ها را به سازمان ثبت اسناد و املاک اعلام نمایند تا نسبت به این اسناد تعیین تکلیف صورت گیرد و بایگانی فیزیکی در اجرا حذف شود.

در اختتام همایش لوح دکتر اقبال مدیر کل بازرسی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور که از طرف رئیس قوه قضاییه بعنوان مدیر نمونه مورد تقدیر قرار گرفته بود، توسط دکتر خداییان به وی تقدیم شد.
1399/04/16
17:34:07
5.0 / 5
1853
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکالت

وکالت ماهر

کانون وکلای ایران

دادگستری

وکلا

دادگاه

قانونی وکیل