صدور كیفرخواست مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان قزوین

صدور كیفرخواست مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق استان قزوین آی وکیل: قزوین روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین از صدور کیفرخواست متهمان پرونده شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین همچون مدیرعامل این شرکت آگاهی داد.


حسب گزارش واصله از طرف بازرسی کل استان قزوین، تخلفاتی در شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین واقع شده بود، که به همین دلیل پرونده قضایی در دادسرای قزوین تشکیل شد و متهمان دخیل در این تخلفات تحت تعقیب کیفری قرار گرفتند.
گفتنی است در این پرونده، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان و دو نفر از کارمندان آن، بعنوان متهم حضور دارند، که متهمان حقیقی الان با تودیع وثیقه آزاد هستند. اتهامات مطروحه در این پرونده، کلاهبرداری از خزانه داری کل با بهره گیری از سند مجعول به میزان بیش از شصت و پنج میلیارد ریال و تصرف غیر قانونی به همین میزان و همین طور مشارکت در جعل سند رسمی توسط مأمورین به خدمات عمومی است.
بنا بر اعلام روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین، طبق گزارش بازرسی کل استان، مطابق تبصره ۳۶ قانون اصلاحی بودجه سال ۱۳۹۵، به دولت اجازه داده شده که جهت پرداخت بدهی خود به طلبکاران، اوراق اسلامی با سررسید پنج سال منتشر و به طلبکاران بابت تسویه کامل و یا قسمتی از بدهی پرداخت گردد.
پس مدیرعامل شرکت نیروی برق استان طی مکاتباتی با شرکت توانیر، فهرست طلبکاران این شرکت در اجرای طرح زیر ساخت مسکن مهر استان را اعلام می کند و مشخص شده که طلبکاران بعد از وصول اسناد خزانه و نقد شدن اوراق، نسبت به اعاده مبالغ دریافتی به حساب جاری شرکت توزیع نیروی برق استان اقدام نموده اند.
همین طور در ادامه بررسی ها مشخص شد، پیمانکاران معرفی شده فاقد هرگونه طلب از محل اجرای طرح مسکن مهر از شرکت برق استان هستند و فهرست طلبکاران ارسالی جعلی بوده است.
در نهایت باتوجه به گزارش بازرسی کل استان و تحقیقات گوناگون انجام شده از طرف شعبه رسیدگی کننده، اتهامات مطروحه در این پرونده محرز و به همین دلیل برای متهمان از طرف دادسرای مرکز استان قزوین کیفرخواست صادر و پرونده جهت ادامه روند رسیدگی و صدور حکم بدوی به دادگاه های کیفری ۲ قزوین ارسال شد.
منبع:

1399/12/12
10:15:34
0.0 / 5
196
تگهای خبر: پرونده , تخلف , خدمات , دادسرا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده