رئیس كل دادگستری استان خبر داد:

آزادی 94 زندانی جرائم عمومی لرستان

آزادی 94 زندانی جرائم عمومی لرستان آی وکیل: لرستان رییس کل دادگستری لرستان از آزادی 94 زندانی جرائم عمومی استان به مناسبت عید غدیر و سالروز میلاد امام کاظم(ع) آگاهی داد.


محمد رزم در حاشیه بازدید از زندان مرکزی شهرستان خرم آباد در جمع خبرنگاران، کاهش جمعیت کیفری را یک سیاست راهبردی در قوه قضائیه برشمرد و اظهار نمود: امروز شاهد افتتاح بند۵۰۰ نفره زندانیان در زندان مرکزی خرم آباد بودیم.
وی اشاره کرد: سرانه فضای اقامتی و اداری به ازای هر زندانی در استان، ۱۰ مترمربع است که با شروع به کار بند امروز و همچنینزندان های الیگودرز، پلدختر و دورود طی روزهای آینده این میزان سرانه به متوسط کشوری یعنی ۱۲ مترمربع خواهد رسید.
رییس کل دادگستری لرستان از آزادی ۹۴ زندانی جرائم عمومی استان همزمان با این بازدید و به مناسبت عید غدیر و سالروز میلاد امامکاظم(ع) آگاهی داد و اضافه کرد: ۴۰ نفر از این افراد از زندان مرکزی، ۲۱ نفر از اردوگاه حرفه آموزی پارسیلون، ۲۷ نفر از سطح سایرزندان های استان با بدهی مالی و ۶ نفر نیز با قطعیت حکم آزاد شدند.
رزم بیان کرد: همین طور امروز به تمامی زندانیان و محکومیت مالی و جرایم غیر عمد واجد شرایط در زندان های استان به مدت ۲۰ روزمرخصی اعطا شد.
وی با اشاره به اقدامات انجام شده در مجموعه دادگستری لرستان بمنظور کاهش جمعیت کیفری زندانیان اضافه کرد: بصورت روزانه بر صدور قرارهای تامین کیفری بمنظور جلوگیری از بازداشت زندانیان نظارت می شود، ضمن این که درراستای اجرای قانون کاهش مجازات حبس، ۷۰۰ نفر از زندانیان استان آزاد شده اند.
رییس شورای قضائی لرستان به انجام دو نوبت پایش و غربالگری زندانیان استان اشاره و اشاره کرد: اعمال دقیق و صحیحسیاست های حبس زدایی و استفاده از تاسیسات نوین حقوقی مانند تعویق کیفری، تعویق صدود حکم، تخفیف و تعلیق مجازات در حالاجرا است.
رزم افزود: قضات استان بصورت فردی و دسته جمعی بطور مرتب از زندان های سراسر استان بازدید می کنند، به شکلی که سالگذشته ۱۹۰۰ بازدید از این مراکز انجام شده است.
وی با اعلان اینکه در امتداد کاهش جمعیت کیفری کمیته ای تحت همین عنوان با مسئولیت معاون قضایی و دبیر هیات نظارت بر حفظحقوق شهروندی استات تشکیل شده است، اضافه کرد: در مراحل و زمان های مختلف به زندانیان واجد شرایط مرخصی اعطا می شود.
رییس کل دادگستری لرستان با اشاره به استفاده ۱۰۵ زندانی از دستبند و پابند الکترونیکی، اظهار داشت: این امکان در امتداد مجازاتجایگزین حبس برای زندانیان به وجود آمده است.
رزم اشاره کرد: کمیسیون عفو و تخفیف مجازات در سطح استان فعال است و طی دو سال قبل ۲۲ جلسه عفو برگزار شدهکه طی این مدت ۷۰۰ زندانی توانستند از عفو و بخشودگی استفاده کنند.
وی به انجام ۲۶۱۷ مورد دادرسی الکترونیکی در استان اشاره و اشاره کرد: با تهیه امکانات و زیر ساخت های لازم ارتباط بینزندان ها و محاکم برقرار و بازجویی و تعقیب و محاکمه متهمین بصورت الکترونیکی انجام می شود که این امر مزایای بسیاری همچونجلوگیری از تردد بی مورد زندانی در سطح شهر، کاهش اطاله دادرسی و تسریع در رسیدگی پرونده ها را بدنبال دارد.
رییس کل دادگستری لرستان بیان کرد: سال قبل تعداد قابل توجهی از زندانیان با کمک ستاد دیه و همین طور خیرین آزاد شده ضمناینکه شورای حل اختلاف ویژه زندانهای استان طی سال قبل ۴۰۰ نفر زندانی با وساطت اعضا این شورا و ریش سفیدان واخذ رضایت شکات از زندان آزاد شده است.
رزم با اشاره به اعطای ۷۰۰۰ بسته معیشتی در سال قبل در امتداد کمکهای مومنانه به خانواده زندانیان، اضافه کرد: سال قبل شاهدآزادی ۶۰۰ زندانی جرائم غیرعمد در استان بوده ایم.
وی با اعلان اینکه ۶۰ درصد از محکومین زندانهای استان در حوزه اشتغال مولد و درآمدزایی مشغول به کار هستند، اظهار داشت: این افراد دربخش هایی همانند خیاطی، قالی بافی، صنایع دستی، نجاری، تولید ماسک و دستمال کاغذی، بسته بندی گیاهان دارویی و حفظ منابعطبیعی فعال می باشند.
منبع:

1400/05/11
12:38:22
0.0 / 5
173
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

وکالت ماهر
حقوقدان

آگهی رایگان وکالت

وکیل قانونی

وکیل

کانون وکلا