معاون دادگستری گیلان خبر داد

پرداخت مطالبات کارگران سد شفارود تا هفته آتی

پرداخت مطالبات کارگران سد شفارود تا هفته آتی از گیلان معاون دادگستری گیلان، با اشاره به اینکه کارگران پروژه سد شفارود سه ماه حقوق دریافت نکرده اند و مشکلاتی برای آنان بوجود آمده است، اظهار داشت: ظرف یک هفته آینده پیمانکار مبادرت به پرداخت مطالبات و معوقات کارگران خواهد نمود.


جان احمد آقایی، سد شفارود را یکی از منابع بسیار مهم آبی در غرب استان گیلان دانست و اظهار نمود: مطالعات این پروژه پیش از انقلاب در سال ۵۲ آغاز و در سال ۵۶ به پایان رسیده است.
وی یکی از خدمات ارزشمند نظام جمهوری اسلامی را تأمین اعتبار پروژه سید شفارود دانست و اضافه کرد: بحث زیست محیطی این پروژه در سال ۸۵ به انجام رسید و گشایشی در تأمین اعتبار آن از محل تسهیلات بین المللی چین بوجود آمد.
معاون اجتماعی و جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان در گفت وگوی ویژه خبری باران، ضمن اشاره به آغاز عملیات اجرایی بدنه سد شفارود از سال ۹۳، تصریح کرد: هم اکنون این پروژه پیشرفت ۴۸ درصدی دارد.
آقایی، با اشاره به اینکه طی چند ما اخیر مشکلاتی برای کارگران پروژه پیش آمده است، اظهار داشت: یکی از رسالت های دستگاه قضایی برپایه قانون رفع دغدغه و نگرانی مردم بخصوص قشر کارگر است و خوشبختانه مردم دستگاه قضایی را پناهگاه خود می دانند و در جهت مطالبات خودشان رجوع می کنند.
وی ضمن اشاره به برگزاری نشست بررسی مشکلات کارگران سد شفارود با حضور مدیرعامل شرکت کارفرما، پیمانکار و بعضی از مدیران استانی، اظهار داشت: کارگران این پروژه سه ماه حقوق دریافت نکرده اند و مشکلاتی برای آنان بوجود آمده است بنابراین مصوب شد که ظرف یک هفته آینده پیمانکار مبادرت به پرداخت مطالبات و معوقات کارگران کند؛ همینطور بدهی ۱۸ میلیارد تومانی بیمه تأمین اجتماعی باید وصول شود.
معاون دادگستری گیلان، با تکیه بر ضرورت جلب رضایت کارگران توسط پیمانکار، اظهار نمود: پیمانکار برپایه قانون مکلف به پرداخت طلب کارگران و آغاز عملیات اجرایی سد است، چونکه تاخیر در پروژه صدمه به بیت المال بوده و هزینه زیادی را بر حاکمیت تحمیل می کند بنابراین با قصور و ترک فعل ها در این عرصه هم برخورد قانونی می کنیم.
وی قانون را فصل الخطاب دانست و خاطرنشان کرد: پیمانکاران برپایه قانون مکلف به پرداخت مطالبات کارگران هستند؛ در غیر این صورت زمینه ساز اعتصالات کارگری خواهند شد و قانون در این عرصه تعارف و مماشات ندارد.1400/09/02
16:23:04
0.0 / 5
435
تگهای خبر: بیمه , حقوق , خدمات , دادگستری
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری