رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

سردار سلیمانی واقعا به دنبال شهادت می گشت

سردار سلیمانی واقعا به دنبال شهادت می گشت رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح اظهار داشت: سردار سلیمانی شعار نمی داد واقعا به دنبال شهادت می گشت.به گزارش آی وکیل به نقل از سازمان قضایی نیروهای مسلح، مراسم تکریم و معارفه رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح مازندران و دادستان نظامی جدید استان با حضور رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور برگزار شد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح در این مراسم با اظهار اینکه فاصله ای بین سازمان قضایی و نیروهای مسلح نیست و همه در کنار هم و با وحدت می توانیم کشور را در امنیت کامل حفظ و حراست نماییم، اظهار داشت: با اقتدار و حکیمانه با اندک جرایم و تخلفات نظامی برخورد می شود.

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان اضافه کرد: صد البته باید با مجرم نظامی در هر پست و مقامی برخورد شود ولی راهکارهای پیشگیری را باید اجرا نماییم تا روزی اعلام نماییم که هیچ مجرم نظامی در کشور نداریم.

این مقام قضایی از مدیران استانی سازمان قضایی نیروهای مسلح خواست تا بین جایگاه حقوقی و شخصیت حقیقی مجرم فرق قائل شوند و تاکید کرد: نباید بگذاریم جایگاه فرمانده و یا سرباز در نیروهای مسلح شکسته شود.

وی اضافه کرد: اگر این اتفاق بیفتد به اقتدار نیروهای مسلح بعنوان پشتوانه نظام، ولایت فقیه و امنیت کشور لطمه وارد خواهد آمد.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با تکیه بر اینکه نباید برخوردها خدشه ای به جایگاه فرماندهی یا هر رده از نیروهای مسلح وارد کند، اظهار داشت: فاصله ای بین سازمان قضایی و نیروهای مسلح نیست؛ همه سرباز ولایت هستیم، دست در دست یکدیگر این راه را پیش ببریم.

وی خاطرنشان کرد: سازمان قضایی نیروهای مسلح با اقتدار و حکیمانه با جرایم و تخلفات نظامی برخورد می کند.

حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان با اشاره به اینکه مسئول مساله دار نمی تواند مشکل گشا باشد، اظهار داشت: نمونه بارز پاکدستی و معتقد به خدمت به ملت، سردار دل ها شهید حاج قاسم سلیمانی است.

وی عمق ولایت پذیری سردار سلیمانی را بی نظیر توصیف کرد و اظهار داشت: این مرد میدان، شعار نمی داد واقعا به دنبال شهادت می گشت و در نجواها، سخنرانی ها بخصوص وصیت نامه ایشان می خوانیم که چگونه عاشق شهادت بود.

این مقام قضایی شهادت حاج قاسم سلیمانی را حماسه دیگری در کشور توصیف کرد و اظهار داشت: حضور ده ها میلیون نفر در تشییع جنازه این سردار شهید بعد از توطئه دشمنان بر سر بنزین به معنای عهد و پیمان دیگر ملت با ولی زمان خودشان بود.

رییس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه دشمن در جریان فتنه 88 به دنبال انشقاق بین امت بود، اظهار داشت: امت انقلابی ایران هر دستی که بخواهد در مقابل دستاوردهای انقلاب و نظام بایستد، قطع خواهند کرد و نمونه عظیم آن حضور خودجوش مردم در حماسه ماندگار 9 دی است که برای همیشه فتنه را به زباله دان تاریخ سپردند.

این مقام قضایی تصریح کرد: مردم غیور ایران در انتخابات خرداد سال جاری هم با رای دادن به سیدی از سادات و پیرو ولایت و خط رهبری بعنوان رئیس جمهور، نظام را بار دیگر تثبیت کردند.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان به عمق ولایت پذیری مردم مازندران اشاره نمود و اظهار داشت: ولایت مداری مردم دیار علویان سبب گشته است تا این استان پایین تریم نرخ جرایم و تخلفات نظامی را در کشور داشته باشد.

آیت الله محمدباقر محمدی لائینی نماینده ولی فقیه در مازندران هم در این آیین اظهار داشت: نداشتن قوای مسلح صدمه زاست و باید قدر نیروهای مسلح خویش را بدانیم و البته برای سالم ماندن این نیرو، احتیاج به دادسرای نظامی بود که به درستی شکل گرفت.

سردار شالیکار فرمانده قرارگاه غدیر شمال هم ضمن اشاره به فتنه 88 و ایستادن در مقابل انتخاب مردم اظهار داشت: با درایت رهبری فرزانه انقلاب و حضور پرشور مردم در حماسه 9 دی بساط فتنه گران جمع شد،

وی تاکید کرد: باید منویات و فرمایشات رهبر معظم انقلاب بازخوانی شود تا به درستی دریابیم که استکبار چگونه به دنبال ضربه زدن به نظام است اما رهبری محکم دربرابر این دسیسه ها می ایستند.

حجت الاسلام محمدصادق اکبری رئیس کل دادگستری مازندران با اشاره به اینکه دادسرای نظامی برای برخورد با تخلفات نظامیان به راه افتاده است، اظهار داشت: در صورت رخنه در نیروهای مسلح، دادسرای نظامی به خوبی به وظیفه خود عمل می کند تا جلوی پدیده نفوذ در بدنه نیروهای نظامی گرفته شود.

در این آئین از زحمات حجت السلام والمسلمین پورخاقان رئیس سابق سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران قدردانی گردید و حجت الاسلام محمداسماعیل زارعی بعنوان رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان مازندران ارائه شد.

رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح استان گلستان و معاون قضایی سازمان نیروهای مسلح استان مازندران در سوابق مدیریتی وی به چشم می خورد.

همچنین سید ابراهیم حجازی که پیش از این رئیس دادسرای نظامی ناحیه چالوس بود بعنوان دادستان نظامی مازندران معرفی و از خدمات رحیم رحیمی تقدیر به عمل آمد.
1400/10/11
16:49:42
0.0 / 5
274
تگهای خبر: تخلف , حقوق , خدمات , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکلا

وکیل
وکالت قانونی

وکالت

مدافع

آگهی قانونی وکیل

وکیل دادگستری