برگزاری دادگاه پرونده تخلفات شهرداری شهریار

برگزاری دادگاه پرونده تخلفات شهرداری شهریار دومین جلسه رسیدگی به پرونده معروف به تخلفات شهرداری شهریار به ریاست قاضی بابایی در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید.


به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، دومین جلسه رسیدگی به پرونده معروف به تخلفات شهرداری شهریار به ریاست قاضی بابایی در دادگاه کیفری یک استان تهران برگزار گردید. قاضی بابایی در ابتدای این جلسه دادگاه خطاب به ۳۶ متهم این پرونده مواد ۱۹۳ و ۱۹۴ قانون آیین دادرسی کیفری را متذکر شد و از وکیل متهم ردیف اول این پرونده خواست در جایگاه قرار بگیرد. میثم جوکار وکیل مدافع احسان درخشانی نصب متهم ردیف اول این پرونده در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: ایرادات فراوانی در کیفرخواست وجود دارد و اعداد کیفرخواست با یکدیگر هم خوانی ندارد. وی ادعا نمود اعترافات و اقرارهای موکلش تحت فشار بوده است. این وکیل افزود: این که گفته می شود موکلم از دیگر شهرداران مناطق شهریار رشوه دریافت کرده است درست نیست و هیچ نوع مدرکی دال بر این که چنین موردی اتفاق افتاده باشد وجود ندارد. وکیل متهم ردیف اول پرونده افزود: مبالغی که تحت عنوان هبه از جانب شهروندان به شهرداری داده شده است یک ریال از این مبالغ به حساب موکل اینجانب واریز نشده است و صرفا این پول ها برای هزینه موارد خاص و با هدف کمک به دیگران هزینه شده است. وی با اشاره به اینکه هیچ جعلی توسط موکلم صورت نگرفته است، اظهار داشت: این که گفته می شود وی برخی مدارک را جعل کرده است درست نیست و هیچ جعلی از ناحیه موکل اینجانب صورت نگرفته است. وکیل متهم ردیف اول پرونده ضمن اشاره به این که اقداماتی که موکلم انجام داده است همه در جهت حقوق شهروندی بوده است، افزود: موکل اینجانب هیچ اقدام غیرقانونی انجام نداده است. دادگاه قاضی بابایی خطاب به متهمان این پروند متذکر شد: آنچه باعث تخفیف مجازات خواهد بود حقیقت گویی متهمین است و افرادی که حقیقت را بیان کنند از شرایط تخفیف مجازات برخوردار خواهند بود. در ادامه این جلسه ابوالفضل خورشیدی فر متهم ردیف دوم پرونده در جایگاه قرار گرفت و به دفاع از خود پرداخت. وی ضمن رد اتهامات اظهار داشت: اینجانب ۲۰ سال در شهرداری مشغول به خدمت بوده ام، اعدادی که در کیفرخواست آمده درست نیست و به این اعداد اعتراض دارم. متهم در پاسخ به این سؤال قاضی بابایی در خصوص این که هیچکدام از اقاریر خودتان را قبول ندارید اظهار داشت: هیچکدام را قبول ندارم. این که گفته می شود من کارتن کارتن پول بعنوان رشوه دریافت و آنرا از شهرداری خارج کرده ام درست نیست. متهم همینطور در ادامه اظهارات خود به سوالات قاضی درباره گزارش سازمان بازرسی پاسخ داد و ادعا نمود هر چه انجام شده است بر مبنای رویه بوده است. خورشیدی فر، وکیل متهم ردیف دوم هم در دفاع از موکل خود اظهار داشت: در کیفرخواست هیچ ارتباطی بین مرتشی ها عنوان نشده است و هیچ ارتباطی بین مدیر مناطق و عضو شورای شهر وجود نداشته است.

مرسوم است بعضی از شهروندان به شهرداری هبه می دهند! وی افزود: شبکه ارتشا وجود نداشته است و هیچ شبکه ای شکل نگرفته است. معمول است که بعضی از شهروندان به شهرداری هبه می دهند، اگر موکلم موردی دریافت کرده است برای خودش نبوده بلکه برای شهرداری بوده است. وی افزود: اگر موکلم کارتن کارتن پول می گرفته چرا گزارشی ضد آن نشده است. این مورد حقیقت ندارد و مشارکت ارتشا از جانب موکل من صورت نگرفته است. وی ادامه داد: در کیفرخواست آمده است که موکلم ۵ عدد سکه رشوه گرفته است. آن ۵ سکه رشوه کجاست، چرا وجود خارجی ندارد. به نظر من تحقیقات نقص دارد. در ادامه جلسه دادگاه رحیم اسدی متهم ردیف سوم این پرونده در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: اتهامات مطرح شده در کیفرخواست را قبول ندارم. در بازجویی ها هم گفته ام که اتهامات را قبول ندارم. اینجانب نه اطلاعی از تشکیل شبکه داشته ام و در هیچ جلسه ای درباره این مورد شرکت کرده ام. جمع مبالغ کیفرخواست هم بایکدیگر همخوانی ندارد. وی مدعی شد: من هیچ گاه رشوه نگرفته ام. هیچ تغییر کاربری یا ساخت در حریم در زمان مدیریت من در اندیشه شهریار صورت نگرفته است. این متهم افزود: چرا با کسانی که گفته می شود به من رشوه داده اند مواجهه حضوری صورت نمی گیرد. من از دادگاه می خواهم که با افرادی که گفته می شود من از آنها رشوه گرفته ام مواجهه حضوری برقرار کند. در ادامه جلسه دادگاه جلیل موسوی وکیل این متهم در جایگاه قرار گرفت و اظهار داشت: اعداد کیفرخواست باهم همخوانی ندارد با عنایت به این که در کیفرخواست آمده است در دو سال ۹۷ و ۹۸ تخلفاتی از جانب موکلم صورت گرفته است از دادگاه تقاضا دارم تمام حساب های بانکی موکلم و خانواده اش بررسی شود. وی با اشاره به اینکه کیفرخواست دارای نقص هایی است اضافه کرد: اگر کسی رشوه داده است باید از آن فرد تحقیق به عمل آید. در این کیفرخواست افرادی منع تعقیب خورده اند از دادگاه می خواهم که از آنها تحقیقات به عمل بیایید. در انتها این جلسه رسیدگی قاضی بابایی جلسه بعدی دادگاه را چهارشنبه ۲۹ دی ۱۴۰۰ اعلام نمود.


منبع:

1400/10/26
21:05:03
0.0 / 5
297
تگهای خبر: پرونده , تخلف , حقوق , دادگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده