از سوی رئیس كل دادگستری استان گلستان:

اعضای هیات منصفه مطبوعات گلستان

اعضای هیات منصفه مطبوعات گلستان آی وکیل: گلستان رئیس کل دادگستری استان گلستان با اعطای احکام جداگانه ای از جانب قوه قضاییه، اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات استان را معرفی نمود.


حیدر آسیابی در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به این که اعضای هیئت منصفه مطبوعات در استان ها بر مبنای قانون 14 نفر هستند، اظهار نمود: سال جاری برای ایجاد تنوع در ترکیب اعضای این هیات، طی مکاتبات جداگانه با خانه کارگر، جهاد کشاورزی، اتاق اصناف، خانه مطبوعات، نظام مهندسی ساختمان، فرهنگ و ارشاد، آموزش و پرورش، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه گلستان و سازمان تبلیغات اسلامی از آنان خواسته شد افراد حائز شرایط حضور در هیات منصفه را پیشنهاد کنند.
وی با اشاره به اینکه بعد از معرفی افراد حائز شرایط، بر مبنای قانون با رای اکثریت هیات 5 نفره ای شامل رئیس کل دادگستری گلستان، نماینده امام جمعه گرگان، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان و رئیس شورای شهر مرکز استان اعضای هیات منصفه مطبوعات استان انتخاب شدند.
رئیس کل دادگستری استان گلستان با تکیه بر این که اسامی اعضای انتخاب شده به نماینده رئیس قوه قضاییه در تعیین اعضای هیات منصفه مطبوعات کشور برای صدور ابلاغ، ارسال شده بود، تصریح کرد: بعد از تائید نهایی و ارسال احکام، امروز پس از انجام مراسم تحلیف، اعضای هیئت منصفه ابلاغ خویش را دریافت نمودند.
آسیابی در تشریح رسالت، حدود و حقوق مطبوعات و جایگاه قانونی هیات منصفه، افزود: مشارکت افکار عمومی و گروههای مختلف اجتماعی در روند رسیدگی به جرایم سیاسی و مطبوعاتی فلسفه تشکیل این هیئت است.
وی ضمن اشاره به این که اعضای هیئت منصفه به مدت دو سال انتخاب شده اند و علاوه بر دادگاه جرایم مطبوعاتی، در دادگاه رسیدگی به جرایم سیاسی هم بعنوان هیئت منصفه حضور خواهند داشت، افزود: «رضا دیلمی»، «وحید رویانی»، «صادقعلی عظیمی»، «سیامک دربیکی»، «احمد خواجه نژاد»، «هادی علمدار»، «مهدی فرزانگان»، «قاسمعلی تاجیک قنبری»، «فرزاد طهماسبی»، «حسین دیلم»، «مهدی رحمانی پور»، «علی قلی ایمانی»، «الله قلی نظری» و «فاطمه حسین آبادی» اعضای هیئت منصفه مطبوعات استان گلستان هستند.
به گزارش آی وکیل به نقل از ایسنا اعضای هیئت منصفه جدید در مراسم تحلیف خود، سوگند یاد کردند بدون در نظر گرفتن گرایش های شخصی و گروهی و بارعایت صداقت، تقوا و امانت داری در راه احقاق حق و ابطال باطل انجام وظیفه کنند.
منبع:

1400/10/30
11:01:19
0.0 / 5
585
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

استخدام وکیل

توکیل

خانواده

قانونی وکیل

وکالت ماهر

وکلا

وکیل قانونی