رئیس قوه قضاییه وارد سیستان و بلوچستان شد

رئیس قوه قضاییه وارد سیستان و بلوچستان شد به گزارش آی وکیل رئیس قوه قضاییه بامداد پنجشنبه از راه فرودگاه بین المللی زاهدان برای سفری یک روزه وارد سیستان و بلوچستان شد.به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای در ششمین سفر رسمی استانی خود امروز به همراه تعدادی از مسؤلان عالی قضایی به سیستان وبلوچستان سفر کرد.
دیدار با اقشار مختلف مردمی و روحانیون شیعه و سنی سیستان و بلوچستان، دیدار با قضات و کارکنان دادگستری این استان، حضور در شورای اداری و بررسی مشکلات قضایی استان و تصویب مصوبات برای رفع مشکلات دستگاه قضایی از مهم ترین برنامه های سفر رئیس قوه قضاییه به استان پهناور سیستان و بلوچستان است.
سایر مسؤولان عالی قضایی که در مسافرت به سیستان و بلوچستان رئیس قوه قضاییه را همراهی می کنند، هر کدام به نقاط مختلف این استان پهناور خواهند رفت تا ضمن دیدار مستقیم و بدون واسطه با مردمان شریف و عزیز مناطق دورافتاده و محروم این استان، از نزدیک با مشکلات آنها آشنا گردند و برای مرتفع ساختن مسائل قضایی و سایر مشکلات آنها در حد مقدورات، اقدامات مقتضی را ترتیب دهند.
حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه ای از بدو تصدی ریاست دستگاه قضا در دهم تیرماه سالجاری تابحال به صورت رسمی و در صدر هیأت عالی قضایی به استانهای ایلام، قزوین، خوزستان، گلستان و خراسان رضوی سفر کرده و سفر روز پنجشنبه به سیستان وبلوچستان ششمین سفر رسمی ریاست قوه قضاییه در دوره جدید به حساب می آید.
البته ریاست دستگاه قضا در دوره جدید علاوه بر سفرهای رسمی استانی که به همراه هیأت عالی قضایی انجام می شود، سفرهایی غیررسمی و بدون تشریفات را هم در برنامه کاری خود گنجانده است؛ استانهای قم، البرز، اصفهان و هرمزگان استان هایی بودند که رئیس قوه قضاییه طی مدت اخیر بدون انجام تشریفات به آن مناطق سفر کرده است.
نقطه اشتراک تمام سفرهای استانی رئیس قوه قضاییه در دوره جدید، شامل سفرهای رسمی همراه با هیأت عالی قضایی و سفرهای غیررسمی و بدون تشریفات، انجام ملاقات ها و دیدارهای مستقیم و بلاواسطه با مردم در سرتاسر ایران اسلامی و رفع مسائل و مشکلات حقوقی و قضایی آنها و همینطور اتخاذ رویکرد مساله محور و تخصص گرایانه در برابر چالش ها و صدمه های موجود است که به نحوی از انحاء در رابطه با وظایف و مسئولیت های دستگاه قضا بخصوص در حوزه صیانت از حقوق عامه می شوند.
در این سفر معاون اول قوه قضاییه، رئیس دیوان عالی کشور، وزیر دادگستری، معاون سیاسی قوه قضاییه، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه، رئیس دیوان عدالت اداری، معاون حقوقی و امور مجلس قوه قضاییه، رئیس سازمان بازرسی، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح، رئیس ثبت اسناد و املاک کشور، معاون اجتماعی جلوگیری از وقوع جرم قوه قضاییه، رئیس سازمان زندان های کشور و رئیس سازمان پزشکی قانونی در این سفر رئیس قوه قضاییه را همراهی می کنند.
بر همین اساس طبق برنامه ریزی صورت گرفته، «حجت الاسلام والمسلمین مصدق» معاون اول قوه قضاییه و «حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم» رئیس دیوان عالی کشور به منظور انجام دیدارهای مردمی در شهر زاهدان مرکز استان سیستان و بلوچستان حضور خواهند داشت؛ «حجت الاسلام والمسلمین منتظری» دادستان کل کشور به همراه «عمرانی» معاون قضایی خود هم به منظور بررسی مشکلات و وضعیت قضایی شهرستان چابهار و انجام دیدارهای مردمی، به این شهر سفر خواهند کرد.
«رحیمی» وزیر دادگستری از اداره کل تعزیرات حکومتی زاهدان بازدید خواهد نمود و «حجت الاسلام والمسلمین موحدی آزاد» دادستان انتظامی قضات با قضات این شهرستان دیدار خواهد داشت؛ علاوه بر این، «سراج» معاون سیاسی قوه قضاییه در شهرستان میرجاوه حضور پیدا می کند و «الفت» معاون منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه به خاش عزیمت می کند.
مشکلات و وضعیت قضایی شهرستان کنارک در مسافرت «خدائیان» رئیس سازمان بازرسی کل کشور به این شهرستان مورد رسیدگی قرار می گیرد. علاوه بر آن، «حجت الاسلام قدرتی» معاون حقوقی قوه قضاییه به شهرستان هامون می رود.
همچنین در جریان سفر هیأت عالی قضایی به استان سیستان و بلوچستان، «بابایی» رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در شهرستان ایرانشهر، «جهانگیر» معاون اجتماعی در شهرستان زهک، «حجت الاسلام مظفری» در شهرستان نیکشهر، «محمدی» رئیس سازمان زندان ها در سراوان، «حجت الاسلام پورخاقان» رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح در شهرستان هیرمند و «مسجدی» رئیس سازمان پزشکی قانونی در شهرستان سرباز حضور خواهند یافت.

1400/12/27
12:10:37
0.0 / 5
282
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

کانون وکلای ایران

وکیل دادگستری

وکیل ماهر

استخدام وکالت
تنظیم وکالت

مدافع

آگهی رایگان وکالت