علیزاده طباطبایی:

نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان فایده ای ندارد

نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان فایده ای ندارد به گزارش آی وکیل یک کارشناس مسائل حقوقی اظهار داشت: نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان فایده ای ندارد و باید مسولان نظام اصل قضیه  را که «اخلاق» است درست کنند.سید محمود علیزاده طباطبایی در گفتگو با ایسنا درباره طرح نظارت بر اموال و سفرهای مسؤلان که در کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس به تصویب رسید و برای تصویب نهایی در صحن مجلس مطرح می شود، اظهار داشت: ما حالا مبنای قانونی برای نظارت داریم و احتیاج به قانون جدید نداریم و اگر همان قانون هایی را که داریم اجرا نماییم کافی است.

این وکیل دادگستری تصریح کرد: مشکل ما، مشکل اخلاق است ومتاسفانه انسان ها را درست انتخاب نمی نماییم و زمانی که به یک انسان نادرست، مسولیت می دهیم، هر چقدر هم که ابزار کنترل بگذاریم به علت این که کنترل درونی ندارد، نظارت نمی گردد.

این حقوقدان افزود: چه کسی می خواهد این قانون (نظارت بر اموال و سفرهای مسئولان) را اجرا کند؟ متاسفانه ابزاری در دست یک عده دیگر می شود که از آن سوءاستفاده کنند. نظارت فایده ندارد و باید مسؤلان نظام اصل قضیه که اخلاق است را درست کنند چونکه اخلاق در جامعه سقوط کرده است.

علیزاده طباطبایی در انتها اظهار داشت: اگر نظارت درونی را درست نماییم و انسان ها را تربیت نماییم دیگر احتیاج به قانون جدید و اعمال این گونه نظارت ها نداریم.

منبع:

1401/02/15
17:53:35
0.0 / 5
252
تگهای خبر: ابزار , اموال , جامعه , حقوق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

خانواده
خانواده
خانواده
خانواده
خانواده
خانواده
خانواده