رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح:

در قلب اراضی اشغالی انتقام می گیریم

در قلب اراضی اشغالی انتقام می گیریم به گزارش آی وکیل فارس رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: ترور که هنر نیست این که انسان بزدلی را اجیر کنند تا یک نفر بی دفاع را ترور کند هیچ امتیازی برای اسرائیل نیست اما بزودی در قلب اراضی اشغالی انتقام ترور شهید خدایی را خواهیم گرفت.


حجت الاسلام احمدرضا پورخاقان شنبه ۷ خرداد در آیین تکریم و معارفه رئیس و دادستان سازمان قضایی نیروهای مسلح فارس بیان نمود: با تلاش مجموعه دادگستری استان فارس در پویش " به حرمت امام علی (ع) بگذریم" برخی از احکام قصاص تبدیل به سازش شده است.
او با اشاره به اینکه البته فراموش نشود که در امور اجتماعی تا جایی که باید کسی حق گذشت ندارد، اضافه کرد: در فتنه ۸۸ رهبر انقلاب فرمودند ظلمی که عناصر فتنه گر کردند این بود که می خواستند اعتماد مردم را از نظام و انتخابات سلب کنند و به آنها فرصت داده شد که از طریق اشتباهی که دشمن بر آن اصرار داشت، برگردند اما نه تنها اعلام اشتباه نکردند بلکه بر بی راهه رفتند و سرنوشت بد را برای خودشان رقم زدند.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح کشور اظهار داشت: در مقابل دشمن باید محکم ایستاد و کسی نمی گوید که دشمن را ببخشید.
پورخاقان تصریح کرد: در بعد اجتماعی جلوه های زیبایی از نهضت خدمت رسان در کرونا خلق شد و زمانی که در اروپا فروشگاه ها غارت می شد در ایران مردم به هم کمک کردند با این وجود رفتار سودجویانه برخی در سختی ها قابل انکار نیست.
او با اشاره به اینکه نیروهای مسلح در هر جامعه ای مایه افتخار هستند، افزود: در کشور ما هم با عنایت به اسلامی بودن آن، نیروهای مسلح گل سر سبد جامعه هستند. در روایت است که نیروهای مسلحی که در سایه سار اذن الهی کار می کند هم پشتوانه جامعه و هم زینت حاکمان است.
پورخاقان اظهار داشت: نیروی مسلح کارآمد و تحت ولایت خدا در جمهوری اسلامی تحت امر ولی فقیه هستند و در جمهوری اسلامی هم احترام نیروهای مسلح پاسداشت می شود و هم مایه اقتدار هستند. پیش از انقلاب کوچکترین تعمیر در صنایع دفاعی باید توسط مستشاران خارجی انجام می شد و ما ذلیل و بنده بودیم و آنها سرور؛ قانون کاپیتولاسیون را تصویب کردند اما امروز در سایه رهبری داهیانه مقام معظم رهبری در اوج اقتدار نیروهای مسلح و صنایع دفاعی هستیم.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح افزود: امروز شایستگی نیروهای مسلح به اندازه ای است که مردم خواستار این هستند که صنعت خودروسازی به نیروهای مسلح واگذار شود.
او با اشاره به اینکه پیکره ارتش در زمان شاه از مردم بودند اما برای کوچکترین کار باید اجازه از ابرقدرت ها می گرفت، اظهار داشت: امروز رزمندگان اسلام تحرکات بی نظیری انجام می دهند؛ روزی که عین الاسد را هدف قرار دادند کسی باورش نمی شد که ۱۳ موشک از یک کشور دیگر با این پایگاه بخورد اما آن انتقام اصلی نبود انتقام اصلی در راهست و خون بهای شهید سلیمانی بیشتر از این است و دشمن انتقام بزرگ را خواهد دید.
به قول پورخاقان، امروز اگر در آب های خلیج فارس کشتی با هر پرچمی مقررات را رعایت نکند، در مقابل چشم ناوگان امریکایی کشتی توسط نیروهای مسلح متوقف می شود و آمریکا هیچ کاری نمی تواند بکند.
او ضمن اشاره به توقیف دو کشتی نفتکش یونانی به علت آلوده کردن خلیج فارس، اظهار داشت: ما نشان دادیم که مطابق قانون بین المللی عمل می نماییم و از هیچ کس و هیچ کشوری ابایی نداریم.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز اسرائیل ضرب شست نیروهای مقاومت را دیده است، اضافه کرد: در جنگ ۳۳ روزه، در جنگ سوریه و دیگر جبهه های مقاومت فهمیدند بد غلطی کردند که می خاستند جبهه مقاومت را نابود کنند و امروز خط مقاومت تا زیر گوش اسرائیل توسعه پیدا کرده است.
او ضمن اشاره به شهادت و ترور شهید صیاد اظهار داشت: ترور که هنر نیست این که انسان بزدلی را اجیر کنند تا یک نفر بی دفاع را ترور کند هیچ امتیازی برای اسرائیل نیست اما بزودی در قلب اراضی اشغالی انتقام خواهیم گرفت.
پورخاقان با تاکید باردیگر بر مردمی بودن نیروهای مسلح اظهار داشت: این مورد در سیل، کمک های مومنانه و دیگر صحنه ها دیده شده است و سازمان قضایی برای حفظ و حراست از این نیرو بوجود آمده است؛ این سازمان حافظ سلامت و به دنبال صیانت از نیروهای مسلح است.
او ضمن قدردانی از همکاری فرماندهی نیروهای مسلح، اظهار نمود: به فرموده رهبری سازمان قضایی نیروهای مسلح جایگاه خیلی حساس و مهمی است باید هر چه امکان دارد روی آن کار کرد تا سازمان قضایی با اقتدار و حکمیانه کارش را پیش ببرد.
پورخاقان با اشاره به اینکه هیچگاه افتخار نمی کنم که بگویم چند نفر را اخراج کردیم یا به زندان انداختیم، اظهار داشت: این امر نقیصه کار ماست چون ما کوتاهی کردیم که یک نیرو به انحراف کشیده شده ازاین رو هر چه روی آموزش بیشتر نماییم تلفات در نیروهای مسلح کمتر خواهد بود. به امید روزی که بگوییم هیچ پرونده ای در سازمان قضایی نیروهای مسلح نداریم هرچند هم اکنون هم کمترین آمار پرونده های قضایی را داریم.
این مقام ارشد قضایی افزود: هرچند باید با جرم برخورد شود و این در بین اگر جرمی در نیروهای مسلح رخ دهد باید برخورد شدیدتر باشد البته باید شان خدمت افراد را حفظ کرد.
رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح همینطور اظهار داشت: اصلاح قانون به کارگیری سلاح توسط نیروهای مسلح نظامی و انتظامی، در دست اقدام است.


قوام کریمی، رئیس جدید سازمان قضایی نیروهای مسلح استان فارس هم در این مراسم اظهار داشت: اخلاص در کار ما را عزیز می کند و خداوند عاشق صفات خوب انسان ها است.
او با تکیه بر این که راست گویی و صداقت است که انسان را عزیز می کند، اضافه کرد: راست گویی سبب می شود که خداوند انسان را عزیز و جایگاهش را رفیع کند و در این کاری که به من سپرده شد تلاش کردم هم اقتدار نیروهای مسلح حفظ شود و هم امنیت مردم خدشه نبیند و این چیزی است که خداوند هم به آن اشاره نموده است.
کریمی اظهار داشت: هماهنگی خوبی با مجموعه های نیروهای مسلح و دادگستری بوجود آمده است و در زمینه فردی هم تلاش کردم که از علم غافل نشوم و 60 مقاله علمی در سالهای اخیر داشتم همینطور توجه به همکاران خودم هم همواره مدنظرم بوده است.
علی محمدی، دادستان جدید نظامی فارس هم در سخنانی اظهار داشت: امنیت ملی و نظم عمومی بستر آرامش و برقراری فعالیتهای اجتماعی است و نیروهای مسلح بعنوان نیروی منضبط و منظم تشکیل شدند تا نظم داخلی و امنیت و پاسداری از مرزهای کشور را انجام دهند.
محمدی با تکیه بر این که برای تحقق این مهم نیروهای مسلح باید مقتدر و قانونمند باشند، تصریح کرد: نیروی مسلح اگر از قانون بیرون برود ناامنی و بی نظمی در جامعه ایجاد می گردد و در این مسئولیت با عنایت به اسناد بالادستی اقدامات مهم را به انجام خواهم رساند چونکه فرصت ها کوتاه است و باید این فرصت کوتاه خدمت را غنیمت شمرد.
منبع:

1401/03/07
22:39:47
0.0 / 5
249
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

موکل

کانون وکلای ایران

دادگستری

پایه یکم

آگهی رایگان وکالت

وکالت قانونی

وکالتنامه