غریب آبادی:

اعتبار و اعتماد عمومی به پزشکی قانونی سرمایه ای بزرگ است

اعتبار و اعتماد عمومی به پزشکی قانونی سرمایه ای بزرگ است معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، اظهار داشت: مردم به پزشکی قانونی اعتماد کامل دارند و شاید این سازمان تنها مجموعه در زمینه تخصصی پزشکی باشد که مردم و حتی دستگاه های مسئول به نظرات آن تمکین می کنند و به آن اعتماد کامل دارند.به گزارش آی وکیل به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان پزشکی قانونی کشور، کاظم غریب آبادی بامداد امروز یکشنبه ۲۹ خرداد ماه در جلسه شورای مدیران سازمان پزشکی قانونی کشور، اظهار داشت: برای مجموعه تخصصی پزشکی قانونی سه خاصیت می توان در نظر گرفت که عبارتند از اعتبار، اعتماد و کار علمی.

وی با تاکید بر این که اعتبار در محافل علمی و اعتماد عمومی به سازمان از همان کار علمی و تخصصی مجموعه ناشی می شود، گفت: این برای پزشکی قانونی سرمایه بزرگی است که در جامعه از اعتبار بالایی برخوردارست و مسئولین و مردم به نظرات و کارشناسی های آن در موضوعات مختلف اعتماد کامل دارند و این اعتبار و اعتماد حاصل یک فرآیند، تلاش و فعالیت علمی است.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه، اشاره کرد: در زمینه علمی بودن آنچه برای سازمان پزشکی قانونی کشور اهمیت دارد آنست که کار اجرائی مانع کارهای علمی و آموزشی آن نشود. هرچند حوزه خدمات و سطح ارجاعات پزشکی قانونی بسیار گسترده است اما باید برنامه ای منسجم و نه فقط سازمانی (حتی بصورت فردی) برای تولید علم و کارهای آموزشی و فنی آن حتی در زمینه های بین الملل تعریف شود.

غریب آبادی با اشاره به لزوم تقویت کارهای حوزه بین الملل سازمان وگسترش تعاملات دو یا چند جانبه با دیگر کشورها، اضافه کرد: طی چند سال قبل به سبب برخی اتفاقات و تحولات شاهد کاهش کارهای سازمان در زمینه بین الملل بودیم اما لازم است این تعاملات با هدف تبادل تجربیات با پزشکی قانونی دیگر کشورها و مجامع علمی باردیگر برقرار و تقویت شود.

وی همین طور اشاره کرد: سازمان پزشکی قانونی کشور زمینه های مناسبی جهت برقراری ارتباط موثر و مفید با کشورهای منطقه و امضای تفاهمنامه های همکاری مشترک با سایر کشورها دارد.

غریب آبادی همین طور به موضوع تحریم ها و مشکلات سازمان در تامین برخی تجهیزات اشاره نمود و اظهار داشت: سازمان پزشکی قانونی کشور در سالهای اخیر تلاش هایی برای بومی سازی تجهیزات مورد نیاز خود داشته است اما باتوجه به تحریم های ظالمانه و غیرقانونی مقابل کشورمان در تامین برخی تجهیزات و دستگاه های تخصصی مورد نیاز خود در بخش های فنی با مشکلاتی مواجه می باشد.

وی اشاره کرد: امور بین الملل قوه قضاییه باتوجه به جایگاه و نقش پزشکی قانونی آماده کمک به این سازمان تخصصی در موضوع تامین تجهیزات مورد نیاز و نیز برگزاری نشست ها و همایش های بین الملل است.

غریب آبادی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر لزوم تقویت ارتباطات بین الملل قوه قضاییه اضافه کرد: قوه قضاییه به دنبال برقراری ارتباط و تعاملات هدفمند با مجموعه های قضایی دیگر کشورها است خصوصاً آنکه مسئولیت های قوه قضاییه در ایران بسیار سنگین و متنوع است و هیچ کشوری چنین تشکیلات قضایی ندارد.

وی از تدوین برنامه ای برای تعاملات بین المللی قوه قضاییه آگاهی داد و اظهار داشت: این برنامه مراحل پایانی تدوین را طی می کند و به زودی در بخش های مختلف این دستگاه اجرائی و ارتباطات بین الملل قوه تقویت می شود.

معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر، برقراری تعاملات بین المللی هدفمند و بیان دستاوردها را عاملی برای تبادل تجربیات و نیز معرفی چهره ای درست از نظام قضایی کشور عنوان نمود.
1401/03/29
23:26:58
0.0 / 5
96
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

وکالت ماهر
حقوقدان

آگهی رایگان وکالت

وکیل قانونی

وکیل

کانون وکلا