معاون اول دادستان كل كشور:

اجازه تطهیر چهره دشمن را به کسی نمی دهیم

اجازه تطهیر چهره دشمن را به کسی نمی دهیم معاون اول دادستان کل کشور اظهار داشت: اجازه نخواهیم داد کسی چهره دشمنی که در حق ملت ایران بیشترین ظلم را کرده تطهیر کند.


به گزارش آی وکیل به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محسن موسوی در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب استان قزوین که قبل از ظهر شنبه در سالن اجتماعات دادگستری قزوین انجام شد اظهار نمود: دین اسلام برای تمام لحظات زندگی بشر برنامه دارد و برای حیات فردی و اجتماعی نظام کاملی تعریف کرده است با اینحال بیشتر آموزه های دین حول محور حیات اجتماعی قرار دارد. معاون اول دادستان کل کشور بیان کرد: نمونه بارز این مساله ائمه ما هستند که در حیات فردی انسانی کامل بودند و در همه سختی ها و مشکلاتی که جامعه برای آنها ایجاد کرد حاضر نبودند اجتماع را ترک کنند. وی بیان کرد: با آنکه اجتماع و زندگی اجتماعی مورد توجه و تاکید دین است، همیشه تضارب آرا و دیدگاه های مختلف وجود دارد که اگر نظمی بر جامعه حاکم نباشد به سمت اضمحلال می رود. موسوی اشاره کرد: درحقیقت دستگاه قضا ضمانت اجرای احکام و وسیله جلوگیری از اضمحلال در اسلام شناخته می شود. این مسئول با اعلان اینکه شخص دادستان و کسی که در جایگاه قضاوت قرار می گیرد باید چند امتیاز ویژه داشته باشد تبیین کرد: دادستان باید جایگاه خود، لایه های جامعه و خودش را به خوبی بشناسد تا بداند که چگونه باید به هر سه این ها بپردازد. حجت الاسلام موسوی موضوع با اشاره به این مساله که دادستان قزوین بین دادستان های کشور یک چهره شاخص شمرده می شود عنوان کرد: خاصیت های یاد شده در آقای قاسمی وجود داشت و باتوجه به تجارب آقای رجبی این خاصیت ها در او هم دیده می شود بااین حال لازم است با برنامه های جامع و بهتری در جهت تحول و تعالی که مدنظر حجت الاسلام محسنی اژه ای است قدم بردارند و بطور قطع این اتفاق از گذرگاه تلاش سخت و شناخت دقیق جامعه می گذرد. وی تاکید کرد: بدیهی است که خود جایگاه اگر در خدمت به مردم و نظام به بهره برداری نرسد ارزشی ندارد و اگر با نگاهی جز این به جایگاه حکمرانی وارد شویم سبب لطمه به نظام و مردم را فراهم آورده ایم. معاون اول دادستان کل کشور عنوان کرد: دشمن به دنبال این است که مسئولی سرکار باشند که نه خود، نه جامعه و نه اهداف نظام را بشناسند تا مردم را ناراضی کنند، درحالی که دیدگاه نظام ایران اسلامی اینگونه نیست و در همه جایگاه ها مردم عزیز ما شایسته خدمت هستند و در این میان دادستان نیز باید خدمتگزار مردم باشد.

این مسئول با بیان این نکته که نباید اجازه داد کسی بخواهد چهره دشمن را تطهیر کند مطرح کرد: دشمن از هیچ پلیدی ای در حق این مردم فروگذار نیست و اجازه نمی دهیم کسی چهره دشمنی که در حق ملت ایران بیشترین ظلم را کرده تطهیر کند. حجت الاسلام موسوی تصریح کرد: منش و روش سازگاری داشتن با مردم و خوش اخلاقی با مردم می تواند برای انقلاب سرمایه بیافریند، در دستگاه قضا این مساله نمود بیشتری نیز دارد، همانطور که مورد تاکید ویژه حجت الاسلام اژه ای هم هست باید با دقت بیشتر و با بلندنظری بیشتری احکام اجرا شود چونکه کرامت انسانی برای ما جایگاه ویژه ای دارد و هر فردی با هر مشکلی که به وجود آورده باشد در رتبه اول یک انسان است و در قدم بعدی نیز حرمت آبروی مؤمن بالاتر از حرکت کعبه است و این مسائل باید در دستگاه قضا نصب العین ما باشد.

وی بیان کرد: مردم ما بهترین مردم هستند و اگر نارضایتی ای هم در مورد خدمات نظام دارند علت را باید در این جست وجو کرد که شاید ما نتوانسته ایم آنطور که باید خدمات نظام را تبیین نماییم. معاون اول دادستان کل کشور با اشاره به انتظاراتی که از دادستان عمومی و انقلاب وجود دارد اظهار داشت: صیانت از حقوق عامه، رصد فضای مجازی و شناسایی دست درازی ها به حقوق مردم در این فضا، اولویت دادن به نظارت بر ضابطین و زندان ها، آموزش مداوم ضابطین زندان ها، تعامل و هم افزایی با همه مسئولین استان، وقوف بر همه نقاط استان و… همچون انتظاراتی است که امیدواریم دادستان جدید بر همه آنها مسلط گردند.

1401/04/04
16:30:17
0.0 / 5
206
تگهای خبر: جامعه , حقوق , خدمات , دادستان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

وکیل مدافع
وکالت ماهر

دادگاه

دفاع

توکیل

دادگاه

بررسی وکیلها