دبیر ستاد حقوق بشر:

حقوق بشر همواره عرصه منازعه و چالش بین کشورهای استعماری بوده است

حقوق بشر همواره عرصه منازعه و چالش بین کشورهای استعماری بوده است دبیر ستاد حقوق بشر اظهار داشت: مفهوم حقوق بشر همواره در تاریخ معاصر روابط بین الملل، عرصه منازعه و چالش بین کشورهای استعماری و مستقل بوده است.به گزارش آی وکیل به نقل از قوه قضاییه، کاظم غریب آبادی عصر امروز در همایش افشای حقوق بشر آمریکایی که در لانه جاسوسی برگزارشد، اظهارکرد: حقوق بشر، پدیده مهمی بخصوص برای کشورهای مستقل است.

دبیر ستاد حقوق بشر اضافه کرد: مفهوم حقوق بشر همواره در تاریخ معاصر روابط بین الملل، عرصه منازعه و چالش بین کشورهای استعماری و مستقل بوده است.

وی خاطرنشان کرد: کشورهایی که خویش را پرچمدار حقوق بشر معرفی می کنند، کوشیده اند استانداردهایی ابداع کنند که این بیشتر برای اشاعه فرهنگ غربی خودشان است.

سردار سهراب علی شمخانی هم در این همایش اظهار نمود: وضعیت تبلیغات در فضای مجازی ایران و سایر کشورها طوری توسط آمریکا چنان طراحی شده که کسی نگوید در این کشور ۶ میلیون کارتن خواب وجود دارد.

وی ضمن اشاره به اقدامات جنگ افروزانه آمریکا در خارج از این کشور اظهار داشت: آنها از سال ۱۹۰۱ بیشتر از ۹۴ جنگ و کودتا در دیگر کشورهای جهان راه انداختند؛ آنها از کلمبیا تا افغانستان مبادرت به جنگ افروزی کردند و پس از جنگ جهانی دوم ۲۰ میلیون انسان بی گناه را کشتند.

معاون حقوقی سپاه پاسداران ضمن اشاره به تحریک عراق برای حمله به کویت از جانب آمریکا اظهار داشت: آمریکا این اتفاق را بهانه ای برای حمله به عراق کردند. با تجاوز به عراق زیرساخت های این کشور را خراب کرده و ۱۰ سال این کشور را در محاصره نگه داشتند و ۵۰۰ هزار کودک عراقی بر اثر تحریم ها صدمه دیدند.

وی ضمن اشاره به جنگ افروزی آمریکا در افغانستان و دیگر کشورهای منطقه پس از بهار عربی اظهار داشت: آمریکایی ها گروه هایی مانند القاعده و داعش تربیت کردند تا با سلاح و تربیت آنها اهدافشان را در غرب آسیا دنبال کنند.

شمخانی اظهار داشت: سردار شهید سلیمانی و رزمندگانش با تشکیل چند لشگر با دولت شام و عراق( داعش) جنگیده و آنها را سرنگون کردند اما حتی یک سرباز آمریکاییهم با داعش نجنگید.

وی با اعلان اینکه آمریکایی ها جنایت زیادی در ایران مرتکب شدند، خاطرنشان کرد: تشکیل ساواک، اقدامات شان در حادثه ۱۷ شهریور، حمایت همه جانبه از طاغوت در انقلاب، راه اندازی حادثه طبس و پشتیبانی از گروهک هایی مانند منافقان که ۱۷ هزار ایرانی را ترور کردند و شلیک به هواپیمای مسافربری ایران و تحریم کشورمان و به شهادت رساندن قهرمان ملی مقاومت سردار شهید سلیمانی از دیگر اقدامات آنها ضد کشور ماست.

ابوالفضل عمویی عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی هم در این همایش اظهارکرد: با نحوه عملکرد آمریکا در حوزه حقوق بشر، این مفهوم به مفهومی لوث و بی فایده تبدیل گشته است.

ابوالفضل عمویی اضافه کرد: زمانیکه از حقوق بشر بعنوان یک ابزار استفاده می شود، وقتی صدای مظلومی بلند می شود، باید دست به عصا از ابزار حقوق بشر بهره برد.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس شورای اسلامی بیان نمود: در گذشته تنها آمریکا لیست ناقضان حقوق بشر را معرفی می کرد اما امروزه ۱۰ کشور این لیست را منتشر می کنند و همگی معتقدند آمریکا بزرگترین ناقض حقوق بشر است.

عمویی خاطرنشان کرد: آمریکا یک چهارم زندانیان کل دنیا را با ۵ درصد جمعیت دنیا به خود مختص کرده است.

وی یادآورشد: نقض قومی حقوق بشر نشان می دهد، آمریکایی ها ظرفیت این که مدعی حقوق بشر باشند را ندارند.

این نماینده مجلس با اعلان اینکه آمریکا خشن ترین پلیس دنیا را دارد، اضافه کرد: آنها نه تنها به رنگین پوستان رحم نمی کنند بلکه به معلولان کشور خود هم توجهی ندارند.

وی ضمن اشاره به ماجرای قتل خاشقچی اظهار داشت: بایدن رئیس جمهور آمریکا در زمان انتخابات حرف های دیگری درباره عربستان میزد اما امروز درحال بازدید از عربستان ودیدار با ولیعهد این کشور است.

عمویی ضمن اشاره به حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی بعنوان بزرگترین ناقض حقوق بشر اظهار داشت: آنها از ائتلاف سعودی که روزانه یمن را بمباران می کرد، دفاع کردند بنابراین نمی توانند داعیه دار حقوق بشر باشند.

وی با اعلان اینکه نابرابری نژادی در آمریکا نهادینه شده است، اضافه کرد: تعداد سیاهپوستانی که در اثر کرونا فوت کردند بسیار بالاتر از تعداد سفید پوستان است.

عمویی ضمن اشاره به این که آمریکایی ها از ابزارهای مختلفی برای فشار به دیگر کشورها استفاده می نمایند، اظهار داشت: آمریکا از تحریم بعنوان بزرگترین سلاح در جعبه سیاست خارجی خود استفاده می نماید.

عضو کمیسیون امنیت ملی وسیاست خارجی مجلس اظهار داشت: امیدواریم نخبگان در آمریکا به خود بیایند و از حاکمیت خود اصلاح حقوق بشر را بخواهند.
1401/04/13
10:32:49
0.0 / 5
185
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سایت مرجع رسمی وکالت آی-وکیل : حقوق مالکیت محفوظ است.

وکیل

وکالت

وکیل پایه یک

دادگستری

موکل

جستجوی وکیل مجرب

وکیل

محکمه

آگهی قانونی وکیل

وکالت

وکالت

دادگستری

وکیل ماهر

خانواده